THY'den önemli ortaklık

Turkish Cargo, Çinli ekspres kargo şirketi ZTO ve Hong Konglu PAL Air arasında imzalanan işbirliği kapsamında Hong Kong merkezli ortak global ekspres şirketi kurulacak. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Yeni şirketin alanında dünyanın en büyük entegratörleri arasında yer alması, 5 yıl içerisinde 2 milyar dolar gelir hedefimiz var” dedi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo ile Çinli ekspres kargo devi ZTO ve Hong Konglu PAL Air arasında Hong Kong merkezli ortak şirket kurulması için iş birliği anlaşması imzalandı. İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışı öncesi küresel anlamda ses getirecek ortaklığın imzaları, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ZTO Express Başkanı Mei Song Lai ve PAL Air Ltd Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vivian Lau’nun katıldığı toplantıda atıldı.

Bu mutabakat zaptı ile artık kapıdan kapıya küresel e-ticaret pazarına odaklandıklarını aktaran Aycı, artık sadece havalimanından havalimanına değil kapıdan kapıya teslimatı içeren bir hizmet ağını hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Mei Song Lai, “Üç ortak arasındaki iş birliği, şüphesiz ki global eksper teslimat, depolama, hava kargo açısından son derece olumlu gelişmeler kaydedecek ve küresel anlamda kurumlar ve şahıslara önemli faydalar sağlayacak” dedi. Vivian Lau ise “THY ve ZTO ile birlikte, PAL olarak dünya klasmanında bir entegratör yaratma konusunda büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Haberin devamı>>>


Bu Haber 12.06.2018 - 09:15:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.