Rusya, vatandaş olmak isteyenlere kapıları açıyor

Rusya, vatandaş olmak isteyenlere kapıları açıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, göç politikasının konseptini imzaladı.


Putin, VI. Dünya Yurttaşlar Kongresi’nde yaptığı açıklamada, “Bu konsept yurttaşların yurtdışından daimi olarak Rusya’ya dönmeleri için konforlu koşulların oluşturulmasına ve konaklama , çalışma ve Rus vatandaşlığı alma haklarının oluşturulmasına yönelik” ifadesini kullandı.

Putin, şu anda dünyada uluslararası hakların yıkıldığı ve uzun yılların anlaşmalarının bozulduğu kolay olmayan bir durumun oluştuğunu belirterek, “Çoğu ülkede Rusya karşıtı düşünceler ve agresif tavırlar artışa geçti. Örneğin, Ukrayna’da tarih yeniden yazılıyor, anıtlarla ve Rus dili ile mücadele yürütülüyor. Her insan için kendi milli köklerini koruma eğilimi suç ilan ediliyor. Söz hakkı ve kendi geleneklerini korumak garipseniyor. Bu vatandaşların yaşamlarını etkiliyor. Bu koşullarda Rusya yurttaşlarının haklarını ve çıkarlarını koruyacak” dedi.

Putin geçici olarak Rusya’ya gelmek ve Rusya’da sürekli yaşamak için vatandaşlık almak isteyenlere de kapılarını açacağının altını çizerek, “Tehlikede olanları da korumak ve onların sığınmaları için elimizden geleni yapacağız” dedi.Bu Haber 02.11.2018 - 10:55:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.