Olaf Scholz: Zorlu kışa hazırlıklıyız

Olaf Scholz: Zorlu kışa hazırlıklıyız

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya’nın enerji akışını kısıtlamasının ardından kış aylarında Almanya’nın sıkıntı yaşamayacağını belirtti.


“Biz zorlu kışa hazırlıklıyız” diyen Almanya Başbakanı Olaf Scholz Almanya’nın enerji alanında gelen tehlikeyi önceden gördüğünü ve gereken önlemleri aldığını söyledi.

Hürrtiyet’te yer alan habere göre, Rusya’nın doğalgaz akışını büyük ölçüde sınırlandırmasına rağmen, önümüzdeki kış günlerinde sıkıntı yaşanmayacağını da vurguladı. Aynı zamanda enerji fiyatlarının tavan yapmasını engellemek için gerekli önlemleri alacakları açıklamasında da bulundu. Enerji fiyatlarındaki artış ve buna paralel olarak yükselen enflasyon nedeniyle ülkede yaşayan insanlara ve işletmelere yardımın sürdürüleceği de açıklandı.

Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Habeck, yenilenebilir enerjiye yatırımları öngörülen şekilde artıracaklarını belirtirken, “Doğalgaz, elektrik ve akaryakıt fiyatlarındaki artışı sınırlandıracağız” dedi. Federal Maliye Bakanı Lindner de elektrik piyasalarında yeni bazı düzenlemeler yapılacağını söyledi. Öte yandan nükleer santrallerde üretime devam edilip edilmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmazken, kömür yakıtlı elektrik santrallerinin yeniden üretime açılması konusunda uzlaşmaya varıldı.Bu Haber 01.09.2022 - 15:44:05 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.