Öğrencilere cep telefonu, bilgisayar ve internet desteği Resmi Gazete'de

Öğrencilere cep telefonu, bilgisayar ve internet desteği Resmi Gazete'de

Öğrencilere verilecek teknolojik cihaz ve internet desteğinin detayları belli oldu.


"Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz Ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan mobil telefon ve bilgisayar cihazları satın alımlarında her öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin 500 TL destek verilecek.

Bu kapsamda edinilen mobil telefon cihazları, destekten yararlanma tarihinden itibaren en az 2 tam yıl süre ile sadece destekten yararlanan tarafından kullanılabilecek.

Cihazların 2 yıl içinde satılması veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığının tespit edilmesi halinde; destek ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak faiz ile birlikte destekten yararlanandan geri alınacak.

Ayrıca öğrencilere sadece tek bir hat ile sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık en fazla 10 GB ücretsiz internet desteği verilecek.

26 yaşını geçmemiş ve örgün öğretim gören üniversite öğrencileri vergisiz telefon, bilgisayardan ve ücretsiz internet desteğinden 1 Kasım itibarıyla yararlanabilecek.

Karar kapsamında verilen destekler, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesine bu amaçla tahsis edilen ödenekten karşılanacak.Bu Haber 25.10.2023 - 15:37:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.