Meteorolojiden uyarı: Kış geri döndü

Meteorolojiden uyarı: Kış geri döndü

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre yurdun tamamında yağışlı ve bulutlu bir hava hakim olacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, yurtta kendini gösteren bahar havası yerini birçok bölgede sağanak yağış ve kar yağışına bıraktı. Yağışların iç ve yüksek kesimlerde kar olarak görülmesi beklenirken yurdun güneydoğusunda kuvvetli sağanak görülecek.

Kar yağışının özellikle yurdun iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkisini artırması bekleniyor.

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Edirne ve Kırklareli dışında), Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli yağmur ve sağanak, Hakkari, Bitlis,Muş, Ağrı ile Van'ın kuzey, Siirt ve Şırnak'ın doğu kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.Bu Haber 20.03.2024 - 11:44:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.