Mehmet Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj

Mehmet Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yerel seçimlerin ardından ilk açıklamayı yaptı ve kemer sıkma politikasına devam edeceklerini ifade etti.


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünkü yerel seçimlerin ardından sosyal hesabından paylaştığı açıklamada, mevcut kemer sıkma politikalarına devam mesajı verdi.

Şimşek'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz.

Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.

Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

Erdoğan'dan da devam mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün gece seçim sonuçlarının büyük ölçüde netleşmesinin ardından Ankara’da gerçekleştirdiği balkon konuşmasında ekonomi politikalarının devam edeceği mesajını vermişti.

Erdoğan, “Ekonomide yol haritamız olan OVP ve 12. kalkınma planımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız” demişti.Bu Haber 01.04.2024 - 12:56:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.