Marmaris’teki orman yangınında dördüncü gün

Marmaris’teki orman yangınında dördüncü gün

Muğla’nın Marmaris ilçesinde salı günü akşam saatlerinde başlayan yangın hala devam ediyor.


Muğla’nın Marmaris ilçesinde salı günü akşam saatlerinde başlayan yangın hala sürüyor. Çöplükte devam eden yangın İçmeler’e doğru ilerlemeye devam ediyor. Duman ve küller Marmaris ilçe merkezine ulaştı. Datça-Marmaris karayolu ise trafiğe kapatıldı.

Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) açıklamasına göre 48 helikopter, 13 uçak ile Emniyet ve Jandarma’ya ait 20 TOMA alevlere müdahale ediyor. Katar'dan gelen 3 Agusto tipi yangın söndürme helikopteri ise söndürme çalışmalarında görev alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada Marmaris’teki orman yangınından 29 kişinin etkilendiğini, ambulanslarla hastaneye sevk edilen 12 kişinde 2'sinin tedavisinin devam ettiğini duyurdu.

Sözcü’de yer alan habere göre, yangını çıkardığı iddia edilen ve gözaltına alınan S.A'nın. tehdit, basit yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçlarından kaydının bulunduğu belirlendi. Suçunu itiraf eden ve adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.Bu Haber 24.06.2022 - 15:24:31 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.