Marmara Denizi'nde gemi battı

Marmara Denizi'nde gemi battı

Marmara Denizi’nde içinde 6 mürettebat bulunan kargo gemisi battı. Mürettebatı kurtarmak için çalışma başlatıldı.


Marmara Denizi’nde İmralı Adası'nın güneybatısında  69 metre boyundaki kargo gemisi su alarak battı.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gemide 6 mürettebatın bulunduğu bilgisini verirken arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü (KEGM) tarafından yapılan açıklamada yapılan aramalarda içi boş bir can salı bulunduğu ve arama-kurtarma çalışmalarının son sürat devam ettiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, kurtarma çalışmalarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Bu sabah 06.30’da Marmara Denizi’nde, Bursa Karacabey açıklarında içerisinde 6 mürettebat bulunan Batuhan A isimli bir ticari geminin ağır hava ve deniz şartları nedeniyle batmaya başladığı bilgisinin alınmıştır. Olay mahalline derhal 2 Sahil Güvenlik Gemisi ve 2 Sahil Güvenlik Botu sevk edilmiş, eş zamanlı olarak Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından da 2 adet römorkör bölgede görevlendirilmiştir.

Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri neticesinde geminin battığı değerlendirilen bölgede 1 adet boş can salı tespit edilmiştir. Arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere 1 Sahil Güvenlik Korveti ve 1 Sahil Güvenlik Uçağı da bölgeye intikal etmek üzere görevlendirilmiştir.

Olumsuz hava şartları sebebiyle bölgeye intikal edemeyen 1 Sahil Güvenlik Helikopteri hazır olarak beklemekte, hava şartlarının müsade etmesi ile birlikte derhal intikale geçecektir. Bölgede başlatılan arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.”Bu Haber 15.02.2024 - 10:56:24 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.