İstanbul’daki Cevahir AVM’de intihar

İstanbul’daki Cevahir AVM’de intihar

İstanbul-Şişli’deki Cevahir AVM’de bir kişi 5. kattan atlayarak intihar etti.


İstanbul’un Şişli ilçesindeki Cevahir AVM’den henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi 5. kattan atlayarak intihar etti.

Şahsın şüpheli hareketlerde bulunduğu, ardından korkulukları aşarak atladığı bildirildi. Olay nedeniyle AVM’ye girişler kapatılırken ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri şahsın hayatını kaybettiğini belirledi.

Olay yerinde hayatını kaybeden şahsın cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken AVM yeniden hizmete açıldı. Polis ekipleri olayla inceleme başlattı.

Olayla ilgili Cevahir AVM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Nisan 2024 tarihinde İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde üzücü bir olay yaşanmış olup, bir ziyaretçimiz, 6. katta bulunan ortak alandan atlayarak yaşamına son vermiştir.

Dünya genelinde bazı sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan araştırmalarda, intihar girişimlerinin bir halk sağlığı sorunu olduğu ifade edilmektedir. 16 Nisan 2024 tarihinde yaşanan üzücü olayla ilgili de bazı basın organlarında kurum adımızı içeren haberler yer almıştır. Başta bu yaşanan talihsiz olayın ve buna benzer olayların medyada olayın gerçekleştiği yerin ismi ile birlikte anılması, bu ve benzeri yerlerin intihara meyilli vatandaşlar için çekici hale gelmekte ve intihar vakaları artabilmektedir. Bu nedenle, bu tür olayların örnek teşkil etmemesi için siz değerli basın mensuplarından bundan sonra yapacağınız haberlerde spesifik konum ve isim paylaşmamanızı rica ederiz.

Bu ve benzeri olayların daha fazla yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Olayın bizi derinden üzdüğünü belirterek, bu açıklamayı ve ricayı da ileride can kayıpları olmaması adına yaptığımızı belirtmek isteriz.”Bu Haber 16.04.2024 - 13:24:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.