İstanbul’da birçok yol ve toplu ulaşım hattı iptal edildi

İstanbul’da birçok yol ve toplu ulaşım hattı iptal edildi

İstanbul Valiliği'nin "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün nedeniyle getirdiği olağanüstü tedbirlerle yarın şehirde hayat duracak.


Taksim’de kutlamalara bu yıl da izin vermeyen İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle alınan olağanüstü önlemleri açıkladı. Çok sayıda toplu ulaşım hattı iptal edildi, cadde ve sokaklar da trafiğe kapatıldı.

Buna göre pek çok hatta, otobüs, tramvay, metro ve deniz seferleri yapılmayacak. Yüze yakın cadde 04.00'ten itibaren trafiğe kapatılacak. Deniz ve raylı sistem ulaşımındaki kısıtlama 05.30 itibarıyla başlayacak.

Sözcü'de eyr alan habere göre, Anadolu yakasından Avrupa yakasına, Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü iskelelerine yolcu taşınmayacak.

Yenikapı-Hacıosman metrosu Vezneciler Levent, M11 Kağıthane Yıldız arası ulaşım yapılmayacak. Kabataş-Taksim Füniküler seferleri durdurulacak. Kabataş tramvayı Topkapı -Kabataş arası yolcu taşımayacak. Alibeyköy tramvayının son durağı Cibali olacak. Çok sayıda İETT seferi durdurulacak. Anadolu yakasından Avrupa yakasına pek çok noktadan yolcu taşınamayacak. Marmaray-Sirkeci istasyonu çift taraflı ulaşıma kapatılacak.

Taksim, Şişhane, Kabataş, Mecidiyeköy, Şişli, Saraçhane, Beşiktaş Meydan, Dolmabahçe civarındaki otoparklar boşaltılacak ve araç parkına izin verilmeyecek.

İtfaiye Daire Başkanlığı 05.30’dan itibaren yeterli sayıda itfaiye aracı ve su tankerinin belirlenen noktalarda görevlileri ile birlikte hazır bulunduracak.

Yol Bakım Müdürlüğü de belirtilen sayıda iş makinesi ve kamyonun belirlenen noktalarda hazır edecek. Çöp konteynerleri yürüyüş güzergahlarından kaldırılacak.

Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Fatih ve Kadıköy ilçeleri seyyar satıcılardan arındırılacak.

Şehir genelinde belirlenen yerlerde yeterli sayıda ambulans sağlık personeli ile birlikte görevlendirilecek. İhtiyaç halinde sağlıkçılar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan ve Gayrettepe Hizmet Binalarında görev alacak.

İstanbul Valiliği'nin bu yıl olağanüstü önlemler alması dikkat çekti. Geçtiğimiz yıllara göre kapatılan metro istasyonu sayısı artırıldı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil olsa da milyonlarca özel sektör çalışanı yarın mesai yapacak. Çalışanların, 1 Mayıs günü işe nasıl gidip-geleceği belirsiz. Ayrıca OHAL'i andıran uygulamalar sosyal medyanın da gündemine oturdu. Çok sayıda kullanıcı, kapsamı artırılan seyahat kısıtlamasına tepki gösterdi. Diğer taraftan neredeyse tamamen kısıtlanan raylı sistemlerin ücretsiz olması da eleştiri konusu oldu.Bu Haber 30.04.2024 - 16:24:19 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.