İsrail Refah’a havadan ve karadan saldırı düzenlemeye başladı

İsrail Refah’a havadan ve karadan saldırı düzenlemeye başladı

İsrail, Filistinlilerin sığındığı ve Gazze'deki son güvenli bölge olarak görülen Refah’a hava ve kara saldırısı başlattı.


Gazze’de ateşkes için Hamas, Katar ve Mısır’ın önerisini kabul ettiğini açıklarken, ateşkesi kabul etmeyen İsrail, Filistinlilerin sığındığı ve Gazze'deki son güvenli bölge olarak görülen Refah’a havadan ve karadan saldırı başlattı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın aktardığı habere göre, İsrail askeri araçları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Mısır’a açılan Refah Sınır Kapısı'na yaklaşık 200 metre mesafede konuşlandı. Bölgedeki bazı binaların İsrail tarafından roketlerle hedef alındığı aktarılırken, İsrail topçu birliklerinin Refah Sınır Kapısı ve Kerem Ebu Salim Sınır Kapısı'na yakın bölgelere atışlar yaptığı belirtiliyor.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari yaptığı açıklamada Refah’ta 50’den fazla yere hava saldırısı düzenledikleri bilgisini verdi. Öte yandan İsrail ordusu, sınırın Filistin tarafını kontrol altına aldıklarını açıkladı.Bu Haber 07.05.2024 - 09:13:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.