İran İsrailli şirketin gemisine el koydu 

İran İsrailli şirketin gemisine el koydu 
İran ve İsrail arasında gerilim hızla artarken İran ordusu helikopterle İsrailli bir iş insanına ait gemiye baskın düzenledi.

Birleşik Krallık Deniz Ticaret Operasyonları (UKMTO), geminin Hürmüz Boğazı'na yakın bir bölge olan Fujairah'ın 92 km kuzeydoğusunda ele geçirildiğini söyledi. İran medyası da Devrim Muhafızları Ordusu'nun yük gemisine el koyduğunu ve İran karasularına götürdüğünü duyurdu. 

Sahibi Ofer

Reuters'ın haberine göre; Portekiz bayraklı gemi, İsrailli iş insanı Eyal Ofer'in uluslararası nakliye şirketi olan MSC Aries of Zodiac Maritime'a ait. Portekiz hükümeti, İranlı yetkililerle temas halinde olduğunu belirtti. 

Başta gemi taşımacılığı, bankacılık, inşaat ve emlak sektörlerinde faaliyet gösteren Ofer Grubu, Türkiye’de Galataport ihalesi ve Tüpraş’taki hisse alımıyla tanınıyor.

Öte yandan, Salı günü İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Alirıza Tangsiri, İsrail gemilerinin BAE yakınlarındaki varlığını tehdit olarak gördüklerini ve Hürmüz Boğazı'nın kapatılabileceğini söylemişti.


Bu Haber 13.04.2024 - 19:36:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.