Instagram’dan hassas içerik flitlerinde değişiklik kararı

Instagram’dan hassas içerik flitlerinde değişiklik kararı

Instagram hassas içerik filtrelerinde değişiklik yapma kararı aldı.


Birkaç ay önce Instagram, hassas içerik filtrelerinde değişiklikler yaparak mevcut etiketleri “Daha Fazla”, “Standart” ve “Daha Az” olarak değiştirdi.

Varsayılan olarak Instagram hesaplarının hassas içerik filtresi “Standart” olarak geliyor. Ancak yapılan yeniliklerle birlikte artık 16 yaşın altındaki kullanıcılar için bu durum değişecek. Sosyal medya uygulaması, 16 yaşın altındaki yeni kullanıcılar için hassasiyet filtresini otomatik olarak en kısıtlayıcı olan “Daha Az” olarak ayarlanacağını duyurdu.

Bu ayar Keşfet bölümünün yanı sıra Arama, Reels, Önerilen hesaplar, Akış Önerileri ve Instagram’ın sunduğu tüm hizmetlerde geçerli olacak. Yapılan değişiklik ile birlikte, gençlerin potansiyel olarak hassas içeriklerle veya bu tür içerikleri yayınlayan hesaplarla karşılaşmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

ShiftDeleteNet’te yer alan habere göre, Instagram yeni kullanıcılar için böyle bir karar alırken, sosyal medya uygulamasını hâli hazırda kullanan gençlerden gizlilik ve güvenlik ayarlarını güncellemelerini isteyecek. Popüler uygulama, gençlerden “içeriklerini kimlerin yeniden paylaşabileceğini, kimlerin onlarla iletişim kurabileceğini, hangi içerikleri görebileceklerini ve Instagram’da geçirdikleri zamanı nasıl yönetebileceklerini kontrol etme” gibi ayarları da gözden geçirmelerini isteyecek.Bu Haber 26.08.2022 - 16:23:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.