Instagram'a geçilemeyen reklamlar geliyor

Instagram'a geçilemeyen reklamlar geliyor

Son yıllarda iyice popülerliğini artıran Instagram için yeni özellikler test ediliyor. Fark edilen özellik, kullanıcıların reklamları geçmesini engelliyor.


Meta çatısı altında yer alan Instagram, oldukça popüler zamanlarını yaşıyor. Hem aktif kullanıcı sayısı hem de içerik üreticisi sayısı günden güne artan platform için yeni özellikler de test ediliyor. Fark edilen 'Ad Breaks' özelliği ise geçilemeyen reklamların yolda olduğunu gösteriyor.

Kullanıcılarını platformada daha fazla tutmak isteyen Meta, hesap sahiplerinin fotoğraflara bakmaya devam edebilmesi için geçilemeyen reklam altyapısını test etmeye başladı.

Test edildiği fark edilen bu özellik, kullanıcıların gezinme deneyimini de olumsuz etkileyecek. Çünkü bu reklamlar çıkınca 3 ila 5 saniye görüntülenmesi gerekecek. Türkçeye reklam arası olarak çevrilen bu özellik, geçilemeyen reklamların platformda test edilmesiyle karşımıza çıkıyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre bazı kullanıcıların karşılaştığı ve ekran görüntülerini paylaştığı bu özellikte reklamlar çıktığında fotoğraflara veya hikayelere bakmaya devam etmek isteyen kullanıcılar bu reklamları izlemek zorunda kalacak.

Bunun yanı sıra uygulama için sessize al düğmesi geliyor. Instagram'da rahatsız olduğunuz bir hesap varsa hem paylaşımları hem de mesajları kökünden kesmek mümkün olacak. Meta, WhatsApp üzerinden söz konusu hizmeti zaten sunuyordu.

 Bu Haber 04.06.2024 - 16:30:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.