IMF, Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanıdı

IMF, Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanıdı
Uluslararası Para Fonu (IMF) Kasım ayı raporunda Kırım Yarımadası ve Sevastopol’e ilişkin ekonomik verileri Rusya Federasyonu bilgilerinin içine dahil etti. Bugünkü İzvestiya gazetesi, ilk kez gerçekleşen bu uygulamayı, Kırım’ın Rusya’ya katılmasının tanınması sürecinde bir adım olarak yorumladı.

“Her şey dahil: IMF Kırım’ı Rusya’nın bir parçası olarak gördü” başlıklı haberde, kurumun Kasım ayı Avrupa ekonomilerine bakış belgesinde (Regional Economic Outlook. Europe) artık Kırım’ın ve Sevastopol’ün de Rusya içinde ele alındığına dikkat çekildi.

2014’te Kırım’ın Rusya’ya bağlanması sonucu, ABD başta olmak üzere Batılı devletler ve kurumlar, Rusya’ya yönelik ağır yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Bu süreç halen devam ediyor.

Öte yandan yine İzvestiya gazetesindeki bir başka habere göre, Ukrayna’da Rusya ile olası savaşın sonuçlarının neler olabileceği değerlendirildi. 112 Ukrayna adlı TV Kanalı’nda konuşan Ukrayna Güvenlik Konseyi eski Başkanı İgor Şmeşko, Ukrayna’nın böyle bir savaşta kısa sürede yenileceği öngörüsünde bulundu. Kaynak: TürkRus.com


Bu Haber 16.11.2018 - 11:16:53 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.