İBB'nin İstanbul'a bin yeni taksi teklifi 9. kez reddedildi

İBB'nin İstanbul'a bin yeni taksi teklifi 9. kez reddedildi
İBB yönetiminin İstanbul’un içinden çıkılmaz bir hal alan taksi sorununu çözmek için 1000 yeni taksinin hizmete alınması için UKOME’ye sunduğu teklif 9’uncu kez reddedildi.

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, Bakırköy'deki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında toplandı. Toplantıda İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün kentin ihtiyacı olarak hesaplanan 5 bin yeni taksiden ilk etapta 1000 adedinin faaliyete geçmesi için hazırladığı teklif 9'uncu kez oya sunuldu. Teklif, çoğunluktaki hükümet temsilcilerinin oyları ile tartışmalar arasında 9'uncu kez reddedildi.

“İstanbul'da yeni taksiye ihtiyaç var”

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, oylama öncesinde yaptığı konuşmada bugüne kadar taksi sayısının arttırılmasına karşı çıkanların eleştirilerini yanıtladı. Yeni taksilerin trafik artışına neden olacağına ilişkin eleştirinin gerçekçi olmadığını bir taksinin trafikten 7 özel aracı çektiğini söyleyerek dijitalleşme ile ilgili de İstanbul'da 17 bin 395 taksinin 14 bin 800'ünde İ-Taksi bulunduğu bilgisini paylaştı. Demir, taksi sorununu herkesin kabul ettiğini İstanbul Valiliği'nin de gelen şikayetler nedeniyle bir genelge yayımladığını aktararak “Taksi sorununu görmemek rüzgara karşı yürümektir. İstanbul'un yeni taksiye ihtiyacı var” dedi.

Kaynak: SözcüBu Haber 30.09.2021 - 17:06:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.