Google Haritalar yenilendi

Google Haritalar yenilendi

Haritalar uygulamasının tasarımında değişikliğe giden Google yenilikler de sunacak.


Google Haritalar için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. Burada sadece tasarımsal olarak değil aynı zamanda bazı yenilikler de sunmaya hazırlanıyor. Bundan daha önce uygulamada hava durumu bilgileri sunulacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi ise kullanıcı arayüzünde bir değişiklik söz konusu olacak.

Google Haritalar uygulamasının Android cihazlar için olan versiyonuna gelen bu güncelleme, daha sonra iOS kullanıcıları için de sunulacak. Buna göre yıllar sonra ilk kez bu kadar köklü bir tasarım değişikliği görecek olan uygulamada yapılacak değişikliklerden ilki, tam ekran olarak değil, kaydırılabilir ve açılabilir ekranlara destek verecek.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre hatları yumuşatma kararı veren Google, sayfalar arasında daha kolay bir geçiş sağlıyor.

Yenilikler aynı zamanda navigasyon özelliği için de gelecek. Yuvarlanmış ve interaktif sayfalar, navigasyonda da gösterilecek. Bu sayede kullanıcılar hem yol tarifine hem de haritaya bakabilecek.Bu Haber 09.02.2024 - 16:26:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.