Bakan Şimşek açıkladı: Dünya Bankası’ndan 896 milyonluk kredi

Bakan Şimşek açıkladı: Dünya Bankası’ndan 896 milyonluk kredi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası ile toplan tutarı 895,7 milyon euro olan kredi anlaşması imzaladıklarını açıkladı.


Dünya Bankası'nın Türkiye için planladığı 35 milyar dolarlık mali paket, yapılan anlaşmalarla birer birer hayata geçiyor. Söz konusu kaynak ağırlıklı olarak deprem bölgesinin rehabilitasyonu ve yeşil dönüşüm için değerlendiriliyor.

Ekonomim’de yer alan habere göre, Dünya Bankası ile imzalanan son anlaşmalar hakkında bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kamuda ve Belediyelerde Yenilenebilir Enerji Projesi" için 500 milyon euro ve  "Su Döngüselliği ve Verimliliğinin Artırılması Projesi" için de 395,75 milyon euro finansman sağlandığını bildirdi. Şimşek, Dünya Bankası'ndan sağlanan toplam 895,7 milyon euroluk  kredilerin 570,75 milyon eurosunun tahsisli, 325 milyon eurosunun ise Hazine garantili olduğunu aktardı.

Dünya Bankasının Türkiye'ye 35 milyar dolarlık destek vermesini planladığını anımsatan Şimşek, bankadan gelen finansman tutarının imzalanan yeni anlaşmalarla yaklaşık 3,2 milyar dolara ulaştığı bilgisini paylaştı.Bu Haber 22.09.2023 - 14:10:43 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.