Almanya’dan 25 yaş altı Ruslara vizeyi kaldırma teklifi

Almanya’dan 25 yaş altı Ruslara vizeyi kaldırma teklifi
Alman siyasetçi Ronald Pofalla, 25 yaş altındaki Rus vatandaşlarına vizelerin kaldırılmasını teklif etti

Almanya, kalifiye iş gücü açığını kapamak için 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizelerin kaldırılması teklifini gündeme aldı. TürkRus.com’un Business FM’den aktardığı habere göre konu, Almanya’da düzenlenen ve Rusya-Almanya ilişkilerinin ele alındığı bir forumda tartışıldı.

Konuyu yorumlayan Alman siyasetçi Ronald Pofalla, Rusya vatandaşlarının Almanya’ya vize ile gidebilmek için konsolosluklarda parmak izi vermeleri gerektiğini, bunun da Rusya şartlarına göre ciddi masraflara yol açtığını söyledi. Pofalla, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizesiz rejim uygulanmasını önerisini desteklediğini söyledi.

Almanya’da kısa süre önce yeni göçmen yasaları kabul edildi. Yasa paketinin amaçlarından biri, ülkeye daha fazla kalifiye iş gücü çekmek olarak açıklandı.

Yeni düzenleme, yüksek eğitim sahibi yabancıların artık Almanya’ya iş aramak amacıyla altı ay süreliğine gelebilmelerini öngörüyor.

Anketler, Rusya’da genç nüfusun önemli bir kesiminin daha iyi şartlar sunulursa yurt dışına çıkmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’nın mültecilerden daha çok kalifiye yabancıları ülkeye çekmesi gerektiğini açıklamıştı.Bu Haber 22.07.2019 - 10:21:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.