YIL 2012 VE NİHAYET 12 AY TURİZM EMRİNİZDE

  Motivasyon Atölyesi - Emir Hepoğlu
  Köşe yazısını paylaş : | Yazıcı Dostu Gösterim | Arkadaşına Gönder
  Son birkaç haftadır ne ilginçtir ki Antalya semalarında oldukça yoğun bir şekilde UFO aktivitesi gözlemlenmekte.

  UFO’LAR ANTALYA’DA

  Son birkaç haftadır ne ilginçtir ki Antalya semalarında oldukça yoğun bir şekilde UFO aktivitesi gözlemlenmekte. Özellikle geceleri ortaya çıkan UFO ahalisi mevsim normalleri üzerinde seyreden aşırı sıcaklardan olsa gerek, bizleri dikizlemeyi gecelere bırakmış görünüyorlar. Aramızda UFO’lara inananda var hadi canım sende diyenlerde. Kimse alınmasın ama ucu bucağı görünmeyen böylesine derin ve bir o kadar karanlık uzay boşluğunda, milyonlar ya da milyarlarca yıldız ve bizimkine benzer güneş sistemi arasında yalnız olduğumuzu düşünmek biraz uçuk kaçık gelmiştir hep bana.

  Birde gezegenimiz dışından bizi ziyarete gelen misafirlerimize uzaylı denmesine kahkahalarla gülmüşümdür konusu her açıldığında. Kendini küçük dünyasına hapseden ve oradaki meşgaleler ile kendini oyalayan insanoğlu ya da kızı, mavi küçük kürenin üzerinde yaşadığını ve bu kürenin o sonsuz boşlukta bir kum tanesi büyüklüğünde olduğunu, doğası itibari ile kendisinin de belki başka yaşam türleri tarafından uzaylı olarak adlandırıldığını nedense pek konduramaz kendine.  12 AY TURİZM HEP KONUŞULUR AMA…

  Geçenlerde Devlet ve Hükümet büyüklerimiz ile bir gurup Yerel Yönetici ve sektörün önde gelen isimlerinden, tesadüf olsa gerek 12 ay turizm ile ilgili birbirine yakın ama farklı tarihlerde demeçler ve açıklamalar dinledik ya da okuduk. Gayet net hatırlıyorum 18 ya da o civarlarda bir yaştaydım, rahmetli Özal henüz hayatta ve Turizm sektörü atak da idi. Merhum Cumhurbaşkanımız turizm sektörünü bacasız sanayi olarak adlandırmış ve bu sektörün canlandırılması ile bizzat ilgilenmişti. Tahsisler yapılmış, bölgeler belirlenmiş, tanıtım çalışmaları artırılmıştı. Heyecan ve enerji dolu yıllardı, ülkemiz ve dolayısı ile sektörümüz ciddi değişimler geçiriyordu. Hiç unutmam o günlerde de turizmin 12 ay boyunca sürdürülmesi için çalışmalar yapılıyor, projeler üretiliyordu.

  2010 yılındayız, inananda var safsata diyende, ancak AZTEK takvimi haklı çıkarsa eğer, şunun şurasında iki yılımız kaldı hepi topu. İyi değerlendirmek lazım, bu iki yıl içinde 12 ay turizmi yaptık yaptık, yapamadık öteki dünyada topumuzu sorguya çekerler vallahi, memleketinize neden daha faydalı olamadınız diye. Aslına bakarsanız  ‘’Kelin İlacı olsa ‘’ hesabından yola çıkarak  AZTEK kendi takvimini doğru yapsaydı önce kendine faydası olurdu da İspanyollar tarafından helak edilmezlerdi ya neyse, bu da ayrı mevzu.

  HAYAL ETTTİM GAYET GÜZEL OLDU

  Şimdi tüm bu yazdıklarımı harmanlayarak biraz hayalcilik yapalım. Yıl 2012 beklenin aksine bir felaket söz konusu değil. Ancak bir daha geri dönüşü olmayan ciddi değişiklikler dünyamızı etkisi altına almış durumda. Dünya dışı varlıklar ile ilk temas gerçekleşmiş, hem de kameralar önünde. Amerikan filmlerinde her nedense her uzaylı New York ya da Nevada’ya iner ve oradan dünya ya seslenir ‘’ Merhaba Dünyalı ‘’. Bu sefer öyle olmadı ama yemezler. Uzaydan gelen konuklarımız Türkiye’yi ve ünü dünya dışına taşmış Antalya’yı seçmişler. İlk röportajlarını da uydudan izledikleri TRT Belgesel kanalında yayınlanan ‘’ Turizm Meclisi ‘’ Programını sunan Hüseyin BARANER’e veriyorlar. BARANER soruyor, - hadi Dünya ya geldiniz, görüştük, tanıştık anladık da beni nereden buldunuz be muhteremler.  Uzaylı konuk cevap veriyor. - Vallahi Hüseyinciğim bizim teknoloji sizinkinden biraz daha gelişmiş durumda, bilirisin işte sizinkilere benzer uydularımız var, birazdan açıklayacağım nedenlerden dolayı bir araştırma yaparken TRT’nin kanallarına denk geldik, sonra turizm ve belgesel kanalını bulduk, nihayetinde de senin programa ulaştık. - Ta Bursa programından bu yana hiç kaçırmıyoruz valla. Baktık konuya hakimsin senle irtibata geçelim dedik. Aslına bakarsan daha öncede sana ulaşmaya çalıştık, ama nerde, bir gün boyunca bir yerde durduğun yok maşallah. Vallahi bravo biz uzayda bu kadar yolculuk yapmıyoruz inanır mısın ?.

  Peki açıklamak istediğiniz konu nedir, neden geldiniz dünya’ya sayın uzaylı. - Tamam Hüseyinciğim Lafı uzatmadan hemen anlatıyorum. Bizim gezegen aslına bakarsan size çokta uzak sayılmaz, Sirius dan sağa dön, Orion’a gelmeden hemen aşağıda, adı LEPUS. Bilinenin aksine hayat var, yani vardı aslında. Hem de sizinkine çok yakın bir formda. Çok geliştik, uygarlığımız bilim ve teknoloji alanında harikalar yarattı. Ama bunun negatif getirileri oldu elbette. Doğamızı berbat ettik. Şimdi bunun rehabilite çalışmalarını sürdürüyoruz, ama yıllar sürer. Ama bu arada bizimde sizler gibi tatil yapmak ve dinlenmek, turizm yapmak gibi ihtiyaçlarımız var elbette. Bu nedenden dolayı yıllardır sizin gezegeninizi inceliyoruz. Bazen aranıza karışıp tatil bile yaptığımız oluyor. Tüm gezegeni dolaştık, en çok sizin ülkeyi sevdik. Ben bizim LEPUS ‘un turizm bakanıyım, senden ricam beni sizinki ile tanıştırman. Ardından da birkaç acente görüşmesi yapalım. Anlaştığımız takdirde tüm yıl boyunca on iki ay turist getireceğiz size, elbette sizin takviminize göre.

  BARANER heyecan ve mutlulukla karışık cevap verir; - Elbette ne demek nerede ve kimle isterseniz görüşmenizi sağlayabilirim. Bizimde yıllardır üzerinde titizlikle durduğumuz ama bir türlü çözemediğimiz bir sorunumuzdur bu on iki ay turizmi. Allahın izni ile onu da çözeceğiz. Ha bu arada hangi dine mensupsunuz, din var mı sizde?. - Elhamdülillah Müslümanız sevgili kardeşim, din kardeşiyiz.

  ‘’UZAYLILAR TATİL YAPMAK İÇİN TÜRKİYE’Yİ SEÇTİLER’’

  Yabancı basında bu konu ile ilgili bir haber yapılsa muhtemel başlığı bu olurdu herhalde. Şaka bir yana, biz uzun yıllardır 12 ay turizmi konuşaduralım, LEPUS gezegeninden gelenleri beklemeden Amerikalı dostlarımız ‘’Virgin Space Ship’’ ile uzay gezisi için şimdiden rezervasyon almaya başladılar bile. Şimdilik sadece 110 kilometre irtifaya çıkabilecek olan gemi, eminim kısa bir zaman sonra yıldızlar arası seyahat edebilecek duruma gelir. Bilimde ve teknolojide artık bazı şeyleri yakalamamız uzunca bir vakit alacak bu belli oldu. Ancak bizlerde bu güzelim ülkeyi açık hava müzesi, medeniyetlerin buluşma noktası, yaz kış tatil yapılabilecek huzurlu bir ortama dönüştürebiliriz. Bakın Çinliler bile artık Deniz, Kum ve Güneş üçlüsüne sempati duymaya başladılar, antenleri açmanın ve yenilikler yaratarak beraberinde yeni pazarlar yaratmanın zamanıdır.

  Kıssadan Hisse ;

  -          Ülke turizmini kalkındırmak için uzaylı turistlere ihtiyacımız yokmuş.

  -          Kendi başımızın çaresine bakmayı bir an önce öğrenmemiz gerekliymiş.

  -          Ecnebi memleketlerinde tek bir şehrin aldığı turist sayısı kadar ülkeye konuk alırsak ve bunu başarı gibi gösterirsek kendimizi kandırmış olurmuşuz.

  -          12 ay turizm yapmak için artık konuşmayı kesmeli ve bir şeyler yapmalıymışız.

  -          TRT Belgesel kanalı ve Turizm Meclisi başka gezegenlerde bile izleniyormuş.

  -          Uzaylılarda Müslümanmış.

  Motivasyon Atölyesi -
  Emir Hepoğlu
  emirhepoglu@yahoo.com

  Kullanıcı Yorumları

  Zafer - 4.05.2012 21:41:46
  Dünyanın son zamanlarına çok yakınlaşıldığında, İnsan türünde varlıkların bizleri ziyaret edecekleri İslam alimleri tarafından söyleniyor.. Bu konuda Hollywoodun son zamanlarda yaptığı filmlerin amacında, insanlarımızı buna alıştırmak vardır.. Kimse panik yaşamamalıdır.. Bu konuda NASA 3 dinin kitaplarına kulak vermektedir.. Özellikle KURANın uzayda yaşam olduğuna dair tefsir edilen ayetleri vardır.. Bu tefsirlerden yola çıkıldığında, insanın aynı suretinde ve aynı anatomik yapısında olan benzerlerinin olduğu bilinmektedir.. Genel olarak İSLAM dininin yalnızca dünyada yaşayan İnsan ve Cinlere yol göstermediği, 18.000 alem yaratılmış olduğu ve İslam peygamberinin bu alemlerinin tümüne rahmet olduğu bildirilmektedir.. Bu bağlamda, 18.000 alemde sadece Dünyada bulunanlar 1 alem ise geride kalanlar ot ve böcek ise, İSLAMın nurunun oraları da sosyal yaşantı anlamında aydınlatmasının pek bir anlamı olmaz..


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Yazarın diğer yazıları :
  Turizmin güzel ve çirkin halleri
  Çılgın bir sezon
  Kalifiye personeli elde tutma klavuzu
  Fuar ve selfie sezonu açıldı
  Direnen Gezi'den Trendy Gezi'ye
  Turizmcinin bilgisayar & sosyal medya ile imtihanı!
  Turistlerin kullandığı tuvaletler Testere filminin platosu gibi
  Turizmin ırkçı hortlakları
  Güneyde sezon başladı ancak...
  İş'in yoksa gel ( Mümkünse kendi aracınla ya da dolmuşla ! )
  TRT'nin turizm kanalı neden Antalya değilde İzmir'de?
  Yaz aşkları
  Altın portakal fiyasko mu, büyük bir başarı hikayesi mi?
  Ödülünmü var derdin var!
  Otellerde hijyen uygulamaları
  Ne kadar güçlü olduğumuzun farkında değiliz
  Ben Meclis'e girdim, hadi sıra sizde
  Benim de bir projem var
  Hastasıyız dedeee!
  Eğer otelciysen...
  Alayınıza selam olsun!
  Kelle paça
  Tokmak
  Turizmde yeni trendler / İkinci Adam Operasyonu
  İş arama ve taciz sezonu başladı
  Benim güzel kadınlarım
  İş çok beğenen yok mu?
  Android otelci
  Memleketin giriş kapıları
  Salvador Dali’nin ruhu bizim barmenlerde yaşıyor
  Alaçatı ayrı bir dünya
  Bir dernek doğuyor, sancısını başkaları çekiyor
  Doğası, gereği kültür başkenti
  Herkesin kendine göre bir Bodrum'u var
  Hediyelik
  Signs - Görüntü Kirliliği
  Turizm hakkında yazmak ne ister?
  Rakamlara takıldık kaldık
  YIL 2012 VE NİHAYET 12 AY TURİZM EMRİNİZDE
  BEŞ YILDIZLI OTELLERDEN SOSYETE GETTOLARINA KUMARHANELER
  Ekranda, beyazperdede, kitapta oteller
  İlginç otel hikayeleri
  İLGİNÇ OTEL HİKAYELERİ II
  Özeleştiri Grubu
  Kıbrıs turizmi kime ait?
  Her şehrimize bir logo bir de tema lazım
  SAKINCALI DİYALOGLAR
  Sakıncalı Diyaloglar 2
  ANTALYA ZEYTİNKÖY’DEN DÖNDÜ NİNE 2011 SEZONU İÇİN TURİZMİN FALINA BAKTI
  www.sabunprojesi.org
  İNOVASYON EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ
  MISIR VE TUNUS OLAYLARINI TÜRK TURİZMCİLER BAŞLATMIŞ…!
  AŞK TESADÜFLERİ SEVER VE HOTEL BABYLON
  YÜRÜYEREK ANTALYA ANALİZİ
  SAKIP AĞA’NIN AYAKKABILARINI BOYADI HAYATI DEĞİŞTİ
  DİKKAT OTELCİLER İNTİHAR EĞİLİMİNDE
  ANTALYA’DAN KISA KISA
  MOBBİNG DİYALOGLARI
  KONSEPT SAVAŞLARI
  TV ÖDÜLLERİNİN ARDINDAN
  KEYFE KEDER PERSONEL İSTİHDAMI
  TÜRK İŞİ MOBBING TACIZING
  DOMINIQUE STRASUSS KAHN IMF BAŞKANI DEĞİLDE ROOM MAID OLSA İDİ…!
  ADINI TURİZM BAŞKENTİ KOYDUK AMA…
  OTELLERİMİZ NE KADAR GÜVENLİ…!
  OTEL ODALARINDA INOVASYON
  KAÇAK İÇKİ SADECE TURİST Mİ ÖLDÜRÜR ?
  Antalya Kaleiçi'nin hali ne olacak?
  Makro bakış açıları ve mikroya indirgenmiş sorunlarımız
  Altın Portakal Film Festivali sahil kasabası etkinliğinden uluslararası organizasyona nasıl dönüşür?
  Türk turizminin image maker ihtiyacı
  Test: Hangi tip otelcisiniz?
  Tarih öncesi stajyerlik durumları
  Neyzen meyhane müdavimlerinin acıklı hikayesi
  Neandertal'den bu yana hedefler
  Portakal şehrinin hikayesi
  Personel lojmanında kötü bir şeyler oluyor
  İstihdam değil istismar!
  Fil Osman Angry Bird'e karşı
  Yan otelden adam çalma teknikleri
  Zirveden indim şehre: TTZ - 2012
  Ah güzel İstanbul ne yapmış insanlar sana böyle?
  Cihangir Chronicles
  İstanbul ve turizmi ağzından düşürmeyenlere!
  Know how Antalya'nın neyine?
  Gezdim, gördüm, yazdım
  Turizm sektöründeki kadınların şikayeti var!
  Antalya'da bir eğlence adası var, haberi olan var mı?
  Güneyden haberler
  Kısır döngü!
  Saruman Dayı'dan istihdam sorununa kesin çözüm
  Hatıralarımın kahyası mısın be adam?
  Antalya Tünektepe 'L' tipi cezaevine dönüştürülsün, ilk konuğu da Fazıl Say olsun!
  Resort Turizm Kongresi'nin ardından kulislerde konuşulanlar
  En büyüğü bizimkisi!
  Antalya Kaleiçi 1. Uluslararası Jazz Festivali
  Marka olmadan sen sen değilsin!
  Yüksek sezon diyalogları
  Kariyer mi, ekmek parası mı?
  Hoşçakal Antalya'nın gülü, Hoşçakal Oya ablam!
  İşyerinde motivasyonu sağlama teknikleri
  Anneme turizmci olduğumu söylemeyin, o beni genelevde piyanist sanıyor
  Filistin askısı
  Nereden geliyorsunuz? - Kaynımgillerden!
  www.turizmdeyeniyalanlar.com
  Portakallı kek
  Marka değilsen, sen sen değilsin
  Sesli makale - Sincaplar ağlıyor duydun mu?
  Evrimini tamamlamamış kıllı neanderthal güneye inince
  İşsiz otelcinin sektördeki imaj sorunsalı
  Sovşıl medya hakkında bir yazı daha
  Geçen hafta bir acente müdürü dövdüm!
  Mahmut, duydun mu la griz varmış bu sene?
  Göcek Koyları
  Goç ne la? ( Yeni çağın trendy mesleği koçluk)
  Palmalife Style
  Tüm zamanların en büyük hastalığı; kıskançlık
  Egomaniacus Nonempaticus Hotelierus
  İnoveyşınmen ( inovationman )
  Adetten
  Mecburen
  Ne yapmalı? Ne yapmamalı?
  Kaç yıl oldu?
  Vay anasını sayın seyirciler!
  Absürt turizm münasebetleri
  Biz çok acayip kurumsalız
  Makale Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun