Hoşçakal Antalya'nın gülü, Hoşçakal Oya ablam!

    Motivasyon Atölyesi - Emir Hepoğlu
    Köşe yazısını paylaş : | Yazıcı Dostu Gösterim | Arkadaşına Gönder
    Bilenler bilir ‘’Candle In The Wind’’ şarkısı Marliyn Monroe yani namı değer Norma Jean Bakeriçin yazılmıştır. Elton John’un 1973 tarihli ‘’Goodbye Yellow Brick Road’’ albümünde yer alır. 1997 yılında prenses Diana’nın geçirdiği trafik kazası vesilesi ile hayatını kaybetmesi sör Elton John’u derinden etkilemiş olacak ki şarkının sözlerini değiştirerek bu unutulmaz parçayı bir kez daha unutulmaz bir kadına ithaf eder.
     
    1973, 1997 derken sene 2014’de dünyanın bizim olan tarafında bu güzel parçaya bir kez daha iş düştü sanırım. MM çok güzeldi, milyonlarca hayranı vardı ancak bir o kadar da yalnızdı. Diana ise insanlığı ve soğuk ırkının aksine sempatik tavırları ile tüm dünyanın sevgisini kazanmıştı. 


    Oysa iki ayrı kadın ve iki farklı karakterin vücut bulduğu tek bir insana sahiptik biz, düne kadar. Hem dünyalar güzeliydi, hem de herkesin sevgilisi.  Kısa süre önce haberdar olduğu rahatsızlığı nedeni ile tedavi görmekte olan güzeller güzeli Oya Çoban’ın narin bünyesi bu ağır mücadeleye ne yazık ki daha fazla dayanamadı. 

    Eşi, dostu, akrabaları ve diğer tanıdıklarının haricinde Oya abla sonsuza dek benim hatıralarımda Antalya Dedeman ailesinin flaş karakterlerinden biri olarak kalacak. 1989 da açılıp 2013 yılında kapanan Aantalya Dedeman otelinde başlangıçtan, sona değin her kim bu otelde çalıştı ise mutlaka Oya’yı tanır, tanımazsa da mutlaka bilir!


    Uzun yıllarını dönemin en görkemli bu oteline veren Oya, nice organizasyonlara, toplantılara, fuarlara vesile ve müdahil olmuştur. Sanat camiası onu yakından tanır, konserler, şovlar bu otele organize edilirdi, iş dünyası Antalya’da Oya’nın olduğunu bilerek güvenle guruplarını Antalya Dedeman’a yollardı. Oya kim ne derse desin Antalya Dedeman ile özdeşleşmiş bir marka idi !. Antalya’lı, Erzurum’lu, Kıbrıslı ve New Orleans’lı idi, yurdumun ve dünyanın insanıydı. Katıksız bir cumhuriyet kadını, en koyusundan Atatürk aşığıydı.

    O yıllarda dağılmış bir aileyi yeniden toparlanmaya çalışan iki kardeştik. Ve ben ne şanslıydım ki Oya abla ve onun gibi bir dolu güzel insanla ile birlikte sadece bir soyadı olmaktan öte birleştirici bir görev üstlenmiş olan Antalya Dedeman ailesinin bir ferdi olmuştum. Maskottum yahu, onun sayesinde anahtarlığımı yapsalar kapış kapış gidecek kıvama gelmiştim. Ortaokul ve lise tiyatro çalışmalarının haricinde beni sahneye atan ilk Oya ablam olmuştu. O zamanki adı ile Aktivite Departmanı ( Animasyon – Entertainment ) yöneticisi idi. O dönem ekibi ile çok başarılı işler yaptı, her zorluğun altından kalkmasını bildi, mücadeleciydi, zor kadındı!


    İşten kaytardığımda çoğunlukla onun yanına sığınır fitness’da sütlü kahve içerek sohbet ederdik ( dedikodu yapardık ).  Ablamdı, her şeyi ondan dinlemek hoşuma giderdi. Komşumdu alt sokağımızda otururdu. Antalya’nın yerlisi olduğundan çarşı, pazarda selam vermekten yanında yürünmezdi, herkesi tanırdı.  Biricik oğluşu Doğukan bizimle birlikte otelde büyümüştü. Sonra kaynana oldu ki bu ‘’san’’ ona yakışmadı, ama ardından dünyanın en güzel babaannesi oldu. 

    Çok sevdi, çok da sevildi, güzel yaşadın, keşke daha çok yaşasaydı, olmadı o da melek oldu göğe yükseldi. Birazdan onu son yolculuğuna uğurlamaya gideceğim. Ağlamayacağım, tutacağım kendimi,  yani en azından deneyeceğim. Yalan söylüyorum elbette ağlayacağım, zira o benim 25 yıllık hayat parçamın en nadide karakterlerinden biriydi.


    Çok acele ettin be Oya abla…
     
    Oya Ablama not:

    Ha Oya abla bak dinle, hani bana 23 yıl önce kapalı havuzun girişinde bir şey sormuştun ya, hatırladın mı canım? İşte o sorunun cevabını şimdi veriyorum sana  ‘’EVET’’ .  Ama sen zaten biliyordun : )

    Seni seviyorum Oya abla, Nur içinde yat
     

    Motivasyon Atölyesi -
    Emir Hepoğlu
    emirhepoglu@yahoo.com

    Kullanıcı Yorumları

    Şule Billur - 2.06.2014 18:53:15
    Birkaç saat önce oğlun seni annenin kucağına bırakırken bizler sadece bedenine hoşçakal dedik Oya Ablamız. Adın gibi işlediğin insanlığının sergisi idi sana veda edenlerin yoğunluğu. Yıllardır birbirini görmeyen dostlarımızı kavuşturdun Muratpaşa Camiinde. Yürüyerek gidilen Andızlı Mezarlığı yolunda güler yüzün ile tüm Antalyaya el sallayarak veda eder gibiydin. Öğle saatiydi ve yol boyu belki de kim olduğunu bilmeyen sayısız halk kucakladı seni son kez. Tıpkı senin kısacak ömrüne oğlunun,torunlarının,sadece tüm ailenin değil, dostlarının, arkadaşlarının, senin ile çalışanların, sokaktaki adamın, canlı veya cansızın, tüm vatanın, sevgisini sığdırdığın ve hepimizi kucakladığın gibi.
    Özgür BAKİ - 2.06.2014 21:31:09
    iyi insan ki içtenlikle uğurlayanı çok...
    MGencer - 2.06.2014 23:56:07
    Allah rahmet eylesin
    Ülker Yılmaz - 3.06.2014 00:39:44
    19902000 Yılları arasında aynı çatı altında keyifli, heyecanlı,mutlu bir o kadar da stress içinde birlikte çalıştık, bir an dahi birbirimizi incittigimizi hiç ama hiç hatırlamıyorum. Bir dönem çok yakın dost da olduk, hatırlarmısın birlikte bir yurt dışı seyahati bile yapmış gençliğin verdiği heyecanlar ile ne çok eglenmiştik arkadaşım...Senin Canın Oğluşun bizim Oğluşumuz Tibet Arkadaşımızın Canı hep birlikte nerdeyse Otelde büyüdüler birgün geldi biz Gökhanımızı ebediyete yolcu ettik, sen kardeşimi, beni ve kardeşim Yıldızı tesell, ettin, ama biz uzaklarda olduğumuz için senin canın oğlunun yanında olamadık...Anneciğin yanı sıra Gökhanımızın da seni karşıladığını hissediyoruz...Huzur içinde uyu arkadaşım...Seni son ziyaretimde Balkonun da ki muhteşem çiçeğinden kopardım (çaldım haberin olsun ) ektim onu, adını Oya koydum....Hakkını Helal et Kuzum....
    Şinasi Kuru - 3.06.2014 01:07:27
    25 seneden fazla dostum, arkadaşım. Hoşçakal. Şimdi ayrı şehirlerdeyiz ama Antalyaya gelir gelmez ilk sana uğrayacağım.
    EMIR HEPOGLU - 3.06.2014 10:19:23
    Bizleri hiçbirimize ait olmayan bir soyadı birleştirdi. Kocaman bir aile yaptı. Aradan çok uzun yıllar geçsede, birbirimizi hiç görmesekde ilk karşılaşmamızda hep dün ayrılmış gibi büyük bir sevinçle kucaklaşmamıza vesile oldu. Yıllar sonra gerçekleşen en büyük buluşmamız sevinç gözyaşları ve kahkahaların birbirine karıştığı toplu özlem giderme seansına dönüştü. Sonra birbirimize söz verdik, her yıl aynı tarihte mutlaka buluşacağız diye. Melek olup kanatlanmayı seçenler sözünü tutmayanlar defterine yazıldı.İlk meleğimiz ise sevgili OYA ablam oldu. Ona veda etmeye gittiğimizde bizi bir kez daha birleştirdiğine şahit olduk, ağladık. Tek tesellimiz o soyadını marka haline getiren eşsiz ekibin tam kadro orada olması oldu. Nur içinde yat OYA abla ve sana söz veriyorum bir sonraki buluşmayı öyle bir parlatacağım ki ışığından öncekini gölgede bırakacak ( aynen konuştuğumuz gibi olacak yani )
    FEYYAD ŞAHİN - 3.06.2014 11:00:40
    ALLAHTAN RAHMET, AİLESİNE SABIR DİLİYORUM.MEKANI CENNET OLSUN.
    Necip NUGAY - 3.06.2014 16:16:35
    Muhteşem bir törenle uğurladık, o her şeyden önce fedakar bir anne ve dostlarına bağlı bir kişilikti.. Çok üzgünüz, henüz çok erken aramızdan ayrıldı.. Melekler yoldaşı olsun..
    Feza Bilge - 3.06.2014 17:24:59
    Çok üzücü gerçekten...çok iyi ve çalışkan birisi olarak tanırdım çok erken ayrıldı.Tanrıdan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum...Nur içinde yatsın...
    Hülya Laleli - 3.06.2014 23:53:47
    OYA HANIMLA DEDEMANDA RAHMETLİ EŞİMİN SAYESİNDE TANIŞMIŞTIM.HASAN LALELİ TS SOĞUTMADA OYA HNM DA HERKESİN GÖZBEBEĞİ ......BEN O YILLARDA DAHA TURİZİMLE TANIŞMAMIŞ SADECE ANTALYANIN GÖZDE OTELİNDEN ÇALIŞAN EŞİ OLMANIN YÜKÜNÜ TAŞIYAN BİRİYDİM.....ŞİMDİ MARTI RESORT EXC.HK OLARAK ÇALIŞIYORSAM DEDEMAN PERSONEL GECESİNDE SANA OLAN HAYRANLIĞIMDANDIR SEVGİLİ OYACIM......VE SEN BENİM İLKOKUL ARKADAŞIMIN EN SEVDİĞİ DOSTUSUN KARDEŞİSİN.....YERİN BİZDE SAKLI YOLUN AÇIK OLSUN,YOLUN IŞIK DOLSUN.....HASAN LALELİYE ,ÇOCUKLARIMIN BABASINA SELAM SÖYLE.....BİZ BURDA GÖREV SÜREMİZİ TAMAMLARKEN SİZDEN GÖRDÜKLERİMİZİN TERBİYESİYLE YOLUN SONUNA YÜRÜYORUZ.....IŞIKLAR İÇİNDE UYUYUN.....
    Sırrı Esen - 14.06.2014 09:14:54
    Hiç bir insanın kalbini kırmayan bir kişiliğe sahipti. Allah Rahmet eylesin ve Yakınlarına Allah sabır versin...


    Yorum ekleyin    Adınız :  

     

    Güvenlik Kodu :
    Yenile


     
    Yazarın diğer yazıları :
    Çılgın bir sezon
    Kalifiye personeli elde tutma klavuzu
    Fuar ve selfie sezonu açıldı
    Direnen Gezi'den Trendy Gezi'ye
    Turizmcinin bilgisayar & sosyal medya ile imtihanı!
    Turistlerin kullandığı tuvaletler Testere filminin platosu gibi
    Turizmin ırkçı hortlakları
    Güneyde sezon başladı ancak...
    İş'in yoksa gel ( Mümkünse kendi aracınla ya da dolmuşla ! )
    TRT'nin turizm kanalı neden Antalya değilde İzmir'de?
    Yaz aşkları
    Altın portakal fiyasko mu, büyük bir başarı hikayesi mi?
    Ödülünmü var derdin var!
    Otellerde hijyen uygulamaları
    Ne kadar güçlü olduğumuzun farkında değiliz
    Ben Meclis'e girdim, hadi sıra sizde
    Benim de bir projem var
    Hastasıyız dedeee!
    Eğer otelciysen...
    Alayınıza selam olsun!
    Kelle paça
    Tokmak
    Turizmde yeni trendler / İkinci Adam Operasyonu
    İş arama ve taciz sezonu başladı
    Benim güzel kadınlarım
    İş çok beğenen yok mu?
    Android otelci
    Memleketin giriş kapıları
    Salvador Dali’nin ruhu bizim barmenlerde yaşıyor
    Alaçatı ayrı bir dünya
    Bir dernek doğuyor, sancısını başkaları çekiyor
    Doğası, gereği kültür başkenti
    Herkesin kendine göre bir Bodrum'u var
    Hediyelik
    Signs - Görüntü Kirliliği
    Turizm hakkında yazmak ne ister?
    Rakamlara takıldık kaldık
    YIL 2012 VE NİHAYET 12 AY TURİZM EMRİNİZDE
    BEŞ YILDIZLI OTELLERDEN SOSYETE GETTOLARINA KUMARHANELER
    Ekranda, beyazperdede, kitapta oteller
    İlginç otel hikayeleri
    İLGİNÇ OTEL HİKAYELERİ II
    Özeleştiri Grubu
    Kıbrıs turizmi kime ait?
    Her şehrimize bir logo bir de tema lazım
    SAKINCALI DİYALOGLAR
    Sakıncalı Diyaloglar 2
    ANTALYA ZEYTİNKÖY’DEN DÖNDÜ NİNE 2011 SEZONU İÇİN TURİZMİN FALINA BAKTI
    www.sabunprojesi.org
    İNOVASYON EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ
    MISIR VE TUNUS OLAYLARINI TÜRK TURİZMCİLER BAŞLATMIŞ…!
    AŞK TESADÜFLERİ SEVER VE HOTEL BABYLON
    YÜRÜYEREK ANTALYA ANALİZİ
    SAKIP AĞA’NIN AYAKKABILARINI BOYADI HAYATI DEĞİŞTİ
    DİKKAT OTELCİLER İNTİHAR EĞİLİMİNDE
    ANTALYA’DAN KISA KISA
    MOBBİNG DİYALOGLARI
    KONSEPT SAVAŞLARI
    TV ÖDÜLLERİNİN ARDINDAN
    KEYFE KEDER PERSONEL İSTİHDAMI
    TÜRK İŞİ MOBBING TACIZING
    DOMINIQUE STRASUSS KAHN IMF BAŞKANI DEĞİLDE ROOM MAID OLSA İDİ…!
    ADINI TURİZM BAŞKENTİ KOYDUK AMA…
    OTELLERİMİZ NE KADAR GÜVENLİ…!
    OTEL ODALARINDA INOVASYON
    KAÇAK İÇKİ SADECE TURİST Mİ ÖLDÜRÜR ?
    Antalya Kaleiçi'nin hali ne olacak?
    Makro bakış açıları ve mikroya indirgenmiş sorunlarımız
    Altın Portakal Film Festivali sahil kasabası etkinliğinden uluslararası organizasyona nasıl dönüşür?
    Türk turizminin image maker ihtiyacı
    Test: Hangi tip otelcisiniz?
    Tarih öncesi stajyerlik durumları
    Neyzen meyhane müdavimlerinin acıklı hikayesi
    Neandertal'den bu yana hedefler
    Portakal şehrinin hikayesi
    Personel lojmanında kötü bir şeyler oluyor
    İstihdam değil istismar!
    Fil Osman Angry Bird'e karşı
    Yan otelden adam çalma teknikleri
    Zirveden indim şehre: TTZ - 2012
    Ah güzel İstanbul ne yapmış insanlar sana böyle?
    Cihangir Chronicles
    İstanbul ve turizmi ağzından düşürmeyenlere!
    Know how Antalya'nın neyine?
    Gezdim, gördüm, yazdım
    Turizm sektöründeki kadınların şikayeti var!
    Antalya'da bir eğlence adası var, haberi olan var mı?
    Güneyden haberler
    Kısır döngü!
    Saruman Dayı'dan istihdam sorununa kesin çözüm
    Hatıralarımın kahyası mısın be adam?
    Antalya Tünektepe 'L' tipi cezaevine dönüştürülsün, ilk konuğu da Fazıl Say olsun!
    Resort Turizm Kongresi'nin ardından kulislerde konuşulanlar
    En büyüğü bizimkisi!
    Antalya Kaleiçi 1. Uluslararası Jazz Festivali
    Marka olmadan sen sen değilsin!
    Yüksek sezon diyalogları
    Kariyer mi, ekmek parası mı?
    Hoşçakal Antalya'nın gülü, Hoşçakal Oya ablam!
    İşyerinde motivasyonu sağlama teknikleri
    Anneme turizmci olduğumu söylemeyin, o beni genelevde piyanist sanıyor
    Filistin askısı
    Nereden geliyorsunuz? - Kaynımgillerden!
    www.turizmdeyeniyalanlar.com
    Portakallı kek
    Marka değilsen, sen sen değilsin
    Sesli makale - Sincaplar ağlıyor duydun mu?
    Evrimini tamamlamamış kıllı neanderthal güneye inince
    İşsiz otelcinin sektördeki imaj sorunsalı
    Sovşıl medya hakkında bir yazı daha
    Geçen hafta bir acente müdürü dövdüm!
    Mahmut, duydun mu la griz varmış bu sene?
    Göcek Koyları
    Goç ne la? ( Yeni çağın trendy mesleği koçluk)
    Palmalife Style
    Tüm zamanların en büyük hastalığı; kıskançlık
    Egomaniacus Nonempaticus Hotelierus
    İnoveyşınmen ( inovationman )
    Adetten
    Mecburen
    Ne yapmalı? Ne yapmamalı?
    Kaç yıl oldu?
    Vay anasını sayın seyirciler!
    Absürt turizm münasebetleri
    Biz çok acayip kurumsalız
    Makale Arşivi
    Bizi Takip Edin
    Facebook Twitter
    Turizm'den PORTRELER
    Turizm'den Portreler
    Ahmet Zeki Apalı kimdir?
    HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
    Anket
    Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

    Evet, yüzde 20
    Evet, yüzde 10
    Evet, yüzde 5
    Fiyatlar değişmez
    Ücretsiz Abone Olun