Bir Ödülün Düşündürdükleri

  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy
  Köşe yazısını paylaş : | Yazıcı Dostu Gösterim | Arkadaşına Gönder
  Turizmde çıta her geçen yıl biraz daha yükseliyor. Ancak yetmiyor, yetmeyecek...  Çıta daha da yukarı çıkacak. Çünkü Türkiye tarihi zenginliğiyle, başta İstanbul olmak üzere çok sayıdaki kültür/sanat/turizm şehriyle ve olağanüstü kıyılarıyla bugünkü rakamların kat kat fazlasını hakkediyor. Peki böyle bir hedefe nasıl ulaşacağız? Elbette altyapımızı evrensel standartlara ulaştırarak; hizmet kalitesini yüzde 100 memnuniyet ölçüsüne çıkartarak ve tanıtım yaparak.

  Tanıtım, hem devletin hem de turizm sektöründeki herkesin vurguladığı gibi ‘olmazsa olmaz’ bir faktör. Bu konuda, örneğin THY gibi dünya futbol devleriyle yapılan anlaşmalar aracılığıyla dikkat çekiliyor. Ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla tanıtım filmleri, klipleri milyonlarca kişiyi Türkiye’ye çekiyor. Kısacası herkes çorbaya bir tutam tuz atıyor.

  Nuri Bilge Ceylan onlardan biri. Hem de ayakta alkışlanmayı hakkederek... Cannes Film Festivali’nde aldığı son ödülle yine göğsümüzü kabarttı. Avrupa basınında belki Türkiye’den bile daha büyük yer buldu. Düşünün ki festivali izleyen gazeteciler, yazarlar dünyanın en ünlü starlarına Nuri Bilge Ceylan’ı ve onun sinemasını soruyorlar. Jude Law gibi dünyanın her köşesinde milyonlarca hayranı bulunan bir star da ‘Her filmini izliyorum, hayranıyım’ diyor. Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ filmi şimdi Avrupa’nın, Amerika’nın pekçok şehrinde vizyona girecek ve deyim yerindeyse tanıtım turuna çıkacak.

  Ülkemizi acı olaylarla değil, böyle güzel haberler ve sanat yapıtlarıyla tanıtan herkese şükran borçluyuz. Bunu her fırsatta dile getiriyorum. Nuri Bilge Ceylan’ı da yine böyle duygularla alkışlıyorum; Türkiye adına, hepiniz adına şükranlarımı sunuyorum.

   


  TÜRSAB Başkanı
  Başaran Ulusoy

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Yazarın diğer yazıları :
  Sayıların Mesajı
  Turizmi teşvik!
  Acının dersi
  Türkiye’nin çıtası kalitede de yükseldi
  Çift Haneli Müjde!
  Bir Ödülün Düşündürdükleri
  Turizmin sırası MI?
  Sıcak sezon 'çok sıcak' geliyor
  Çin yılı
  Makale Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun