Yunanistan Rus tur operatörlerine destek için harekete geçti

Yunanistan Rus tur operatörlerine destek için harekete geçti
Yunanistan'dan Rusya hamlesi: Tur operatörlerine 845 bin euro verecek


TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye turizminin 2017'de yaşadığı toparlanmanın 2018'de de süreceğinin anlaşılması, Yunanistan'ı harekete geçirdi.Yunanistan Turizm Bakanı'nın ''Türkiye'nin turizm savaşına geri dönmesi, Yunanistan turizminin boyutlarını da etkileyecektir'' açıklamasının ardından, Yunan turizm otoriteleri Rusya pazarı için harekete geçti.

Rus Tur Operatörleri Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre Yunanistan, ülke turizminin Rusya'da tanıtılması için 10 tur operatörüne 845 bin euro kaynak ayırdı.

Yunan Ulusal Turizm Örgütü'nün 2018 yılının başından bu yana ülkenin Avrupa, Rusya ve İsrail'de tanıtılması için 3.4 milyon euro harcadığı belirtiliyor. Ayrılan bu kaynak içinde Rusya'ya ayrılan payın ise 845 bin euro olduğu kaydedildi.

Yunanistan'ın Avrupa ülkelerindeki tur operatörlerine sağlayacağı destekler ise şöyle:

Almanya: 505 bin euro
Fransa: 260 bin euro
Avusturya: 53 bin euro
Hollanda: 90 bin euro
Ukrayna: 50 bin euro
Polonya: 160 bin euro


Bu Haber 01.03.2018 - 10:53:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • turizmci - 01.03.2018 - 01:24

    Ey turizm sektörünün çok konuşan ama az iş yapan temsilcileri. Sürekli eleştirdiğiniz ve yerden yere vurduğunuz bakanlık Yunanistanın verdiği desteklerden yaklaşık 10 kat daha fazla destek veriyor. Yurt dışından turist getiren yaklaşık 100 tur operatörü ile 40 ülkede birlikte pazarlama faaliyeti yürütüyor. Siz ne yapıyorsunuz, oturduğunuz yerde turist bekliyorsunuz, kriz dönemlerinde de ağlıyorsunuz...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.