Yunanistan Almanya'da Türkiye'nin koltuğunu elinden aldı

Yunanistan Almanya'da Türkiye'nin koltuğunu elinden aldı
Almanya'da 2017 sezonuna ilişkin veriler netleşti. Alman Seyahat Birliği DRV, son iki yılda Türkiye'nin Almanya'daki pazar payının yaısını kaybettiğini açıklarken, Yunanistan'ın Almanya'da ikinciliğe yükselerek Türkiye'nin koltuğunu elinden aldığı kaydedildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya'da seyahat acentelerinin 2017 performansı açıklandı. Yaz aylarında gelirlerini yüzde 4 arttıran Alman acentelerin yıl genelindeki gelir artış oranı ise yüzde 2 oldu.

Bu yılki konferansını Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ras Al Khaimah bölgesinde gerçekleştiren Alman Seyahat Birliği (DRV) GfK verilerinden derlediği pazar istatistiklerini de paylaştı.TUR OPERATÖRLERİ VE KRUVAZİYER ŞİRKETLERİ TEK HANELİ BÜYÜDÜ

Konferansta konuşan DRV Başkanı Norbert Fiebig, GfK raporunun kruvaziyer pazarının tamamına ilişkin veriler içermediği için büyümenin açıklananadan biraz daha yüksek olabileceğini açıkladı. Fiebig, Almanya genelindeki tur operatörlerinin ve kruvaziyer şirketlerinin tekhaneli büyümeler kaydettiğine de dikkat çekti.

TUR OPERATÖRLERİNİN WEB SİTELERİ VE OTA'LAR ÜZERİNDEN YAPILAN SATIŞLAR YÜZDE 12 ARTTI

Klasik seyahat acentelerinin Almanya'da hala en büyük seyahat satış kanalı olduğunu ifade eden Fiebig, buna karşın tur operatörlerinin web siteleri ve online kanallar (OTA) üzerinden yapılan tatil satışlarının yüzde 12 arttığına dikkat çekti. Fiebig, Almanya genelindeki seyahat acente sayısının 9 bin 900'le 2017'de de sabit kaldığı bilgisini paylaştı.

YUNANİSTAN ALMANYA'DA TÜRKİYE'NİN KOLTUĞUNA OTURDU

Destinasyonlar hakkında da değerlendirmelerde bulunan Fiebig, Almanya'da 2017'nin kazanna destinasyonlarının açık bir şekilde Mısır ve Yunanistan olduğunu söyledi. Fiebig, ''Tur operatörlerinin Mısır satışlaı bu yıl yüzde 55 oranında arttı. Geçen yıl iyi bir büyüme kaydeden Yunanistan satışları, bu yıl da yüzde 30 artış gösterdi. Yunanistan, Almanya'da ikinci büyük destinasyon olan Türkiye'nin bu unvanını da elinden aldı. Öte taraftan Tunus ve Fas da büyüme kaydetti. Bulgaristan, Hırvatistan ve Kıbrıs satışları da oldukça güçlüydü.'' dedi.

Fiebig, Türkiye hakkında ise şunalrı söyledi:

''ALMAN SEYAHAT PAZARININ TÜRKİYE'YE İHTİYACI VAR''

''Öte taraftan Türkiye, güçlü son dakika satışlarına rağmen, Almanya pazarında bu yıl da çift haneli bir daralma yaşadı. Son iki yılda Türkiye, Almanya'daki pazar payının yarısını kaybetti. Bu trend beni endişelendiriyor. Mükemmel fiyat-kalite dengesi ile Türkiye, Almanya'da yer doldurulamaz bir destinasyon. Alman seyahat endüstrisinin Türkiye'ye ihtiyacı var.''
Bu Haber 13.12.2017 - 15:35:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Turizmci - 14.12.2017 - 02:40

    Ah Türkiyem vah Türkiyem. Turizmde ne hallere düştük. Yunanisan bile önümüze geçti Almanyada.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.