VİDEO: Firuz Bağlıkaya: Binlerce acente bakanlığın kararını bekliyor

  29.11.2017 - 18:51:34  Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'nun 2-3 Aralık'ta yapılacak TÜRSAB genel kurulunu ertelemsine muhalefetin başkan adayı Firuz Bağlıkaya'dan sert eleştiriler geldi. ''Sektörün tercih ve iradesini bir kişinin hırs ve emellerine tercih ettiniz.'' diyen Bağlıkaya, bu konuda son karar merciinin Kültür ve Turizm Bakanlığı olduğunu ve oy kullanmak isteyen binlerce acentenin bakanlığın kararını beklediğini ifade etti.  Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB seçimlerine kısa bir süre kala Genel Kurulu yapamayacaklarını açıklayan Başaran Ulusoy ve yönetimini sert bir dille eleştirdi.  Firuz Bağlıkaya'nın yaptığı açıklama şöyle:

  ''Kıymetli eslektaşlarım,

  Bildiğiniz üzere TÜRSAB Başkanı, yıllardır yaptığı gibi tekrardan bir bahane bulup aday olana kadar, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

  Adaylıktan çekilmiş olmasına rağmen TÜRSAB yönetimi sebebini anlayamadığımız bir şekilde,  hiçbir yetki ve hukuki gerekçeye dayanmadan İstanbul'un göbeğinde güvenlik olmadığı iddiası ile Genel Kurulu engellemeye yönelik erteleme kararı almış ve Kültür Turizm Bakanlığına bildirmiştir.

  Ülkemizin huzurlu ve güvenli olduğunu tüm dünyaya en başta anlatması gereken TÜRSAB'ın kendi kongresini güvenlik gerekçesi ile yapamayacağı yönünde aldığı bu yönetim kurulu kararını şiddetle ve üzüntüyle bir kez daha kınıyoruz.

  Bu süre zarfında Bakanlığımıza ve ilgili mercilere bu kararla ilgili tüm itirazlarımızı yaptık.

  TÜRSAB yönetimi, Genel Kurul'u yetkisiz ve usulsüz işlemlerle erteleyemeyeceğini anlayınca,  28.11.2017 tarihinde dün, Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'na 43723 sayılı dilekçe ile "Genel Kurulu yapmıyorum, yapamıyorum." diye başvuruda bulunmuştur.

  Bugün sabah erken saatlerde, konuyu inceleyen hakim, yetki Bakanlıkta olmasına rağmen, TÜRSAB'ın "Genel Kurulu yapmayacağını" ilan etmesi üzerine, Kongre sürecinin Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde üç kişilik kurul tarafından yürütülmesi ve kongrenin en geç 2 ay içinde Bakanlık tarafından yapılması yönünde karar almıştır.

  Tekrar ediyorum, bu konuda gene de son karar merci Kültür Turizm Bakanlığı’dır. Tüm sektör, oy kullanmak isteyen binlerce kişi Bakanlığımızın konu ile ilgili kararını beklemektedir.

  Böyle bir ertelemeden beklenen yarar nedir? Bugün yapamıyorsanız, o gün nasıl yapacaksınız? Neden bu sektörü bu kadar beceriksiz, kendinizi bu kadar aciz duruma düşürüyorsunuz? 

  Mevcut yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Hukuksuz başarılarınıza bir de “Seçim erteletmek” eklendi. Sektörün tercih ve iradesini bir kişinin hırs ve emellerine tercih ettiniz.

  TÜRSAB,  yönetim kurulu eliyle kendi seçimini yapamayan kurum haline getirilmiştir. TÜRSAB genel kurulu ilk kez Bakanlık temsilcilerinden oluşan kurul tarafından yapılacak şartlara sürüklenmiştir.

  TÜRSAB yönetimi görev sürelerini bu hukuksuz karar ve eylemlerle uzatmaya ve ek süre kazanmaya çalışmaktadır. Neleri bu sürede yapmak istemektedirler?  Neden? Nelerin üstü örtülmek istenmektedir?

  Tabi ki, bu kadar önemli ve süreli bir konuda binlerce Acente bir karar verilmesini beklerken, tek yetkili merci olarak bildiğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bu süreci gerekli inisiyatifi alarak yürütmesini, seçim ile ilgili kararını mahkeme kararından önce açıklamasını beklerdik.

  Biz, “Sandık namustur, bedeli neyse katlanılır.” anlayışını şiar edindik.

  Her şeye rağmen "Değişim Hareketi" olarak ilk günkü heyecanımızı, arzumuzu ve azmimizi koruduğumuzu bilmenizi isterim. Bu haksız girişimler karşısında daha da güçlenip, kenetlendik. Değil iki ay, yirmi iki ay da olsa biz buradayız ve sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Değişim'in sözünü verdik ve bu sözümüzü gerçekleştirene kadar da durmayacağız.''

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 29.11.2017 - 18:51:34 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  'Haksızlıklara ve engellemelere rağmen değişimi gerçekleştireceğiz'
  Yeni istihdam paketi açıklandı, öncelik hangi sektörlere verildi?
  Topkapı Sarayı'nda önemli keşif: Hünkar Hamamı bulundu
  Rus operatörler peş peşe açıkladı: Intourist'in ardından şimdi de TUI...
  Booking.com davasında önemli geişme: Mahkeme TÜRSAB'dan 500 bin lira...
  Türel'den yılbaşı süsü isteyen turizmcilere: Fettah Tamince gibi yapın
  Otel istatistikleri e-Devlet üzerinden tutulacak, sakıncalar neler?
  Ayık, Yağcı ve turizm çalışanlarından sektör değerlendirmesi
  Onlarca arazi özelleştirme kapsamına alındı, Datça imara açılıyor
  Avrupa'da bir hava yolu iflası daha: Niki iflas başvurusunda bulundu
  Bir havalimanı daha uçak yakıt desteği kapsamına alındı
  Yunanistan Almanya'da Türkiye'nin koltuğunu elinden aldı
  TUI'nin bilançosunda yüzde 56'lık tehlikeli gösterge
  EasyJet'ten güzel haber: Liverpool-Dalaman uçuşları başlıyor
  Bakanlardan farklı açıklamalar: 2017 turizm geliri ne kadar olacak?
  Rus gazeteden uçuşlarla ilgili Mısır'a bir iyi bir de kötü haber
  Otelin spasında Polonyalı basketbolcuya taciz iddiası
  Ferit Şahenk, şimdi de İtalyan restoran zincirinin peşinde
  2018 yılında pasaport ücretleri ne kadar olacak?
  Expedia'dan paket tur hamlesi: Zorunda değiliz ama herkesle rekabet edebiliriz
  İflas eden Alman tur operatörünün yeni sahibi belli oldu
  Thomas Cook 250 satış acentesini İzmir'e getiriyor
  Taşyapı ile Terminal Yapı, Ercan Havalimanı yüzünden mahkemelik oldu
  Club Hotel Phokaia, Mark Werner ile İngiltere pazarına geri döndü
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun