VİDEO: Firuz Bağlıkaya: Binlerce acente bakanlığın kararını bekliyor

  29.11.2017 - 18:51:34  Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'nun 2-3 Aralık'ta yapılacak TÜRSAB genel kurulunu ertelemsine muhalefetin başkan adayı Firuz Bağlıkaya'dan sert eleştiriler geldi. ''Sektörün tercih ve iradesini bir kişinin hırs ve emellerine tercih ettiniz.'' diyen Bağlıkaya, bu konuda son karar merciinin Kültür ve Turizm Bakanlığı olduğunu ve oy kullanmak isteyen binlerce acentenin bakanlığın kararını beklediğini ifade etti.  Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB seçimlerine kısa bir süre kala Genel Kurulu yapamayacaklarını açıklayan Başaran Ulusoy ve yönetimini sert bir dille eleştirdi.  Firuz Bağlıkaya'nın yaptığı açıklama şöyle:

  ''Kıymetli eslektaşlarım,

  Bildiğiniz üzere TÜRSAB Başkanı, yıllardır yaptığı gibi tekrardan bir bahane bulup aday olana kadar, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

  Adaylıktan çekilmiş olmasına rağmen TÜRSAB yönetimi sebebini anlayamadığımız bir şekilde,  hiçbir yetki ve hukuki gerekçeye dayanmadan İstanbul'un göbeğinde güvenlik olmadığı iddiası ile Genel Kurulu engellemeye yönelik erteleme kararı almış ve Kültür Turizm Bakanlığına bildirmiştir.

  Ülkemizin huzurlu ve güvenli olduğunu tüm dünyaya en başta anlatması gereken TÜRSAB'ın kendi kongresini güvenlik gerekçesi ile yapamayacağı yönünde aldığı bu yönetim kurulu kararını şiddetle ve üzüntüyle bir kez daha kınıyoruz.

  Bu süre zarfında Bakanlığımıza ve ilgili mercilere bu kararla ilgili tüm itirazlarımızı yaptık.

  TÜRSAB yönetimi, Genel Kurul'u yetkisiz ve usulsüz işlemlerle erteleyemeyeceğini anlayınca,  28.11.2017 tarihinde dün, Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu'na 43723 sayılı dilekçe ile "Genel Kurulu yapmıyorum, yapamıyorum." diye başvuruda bulunmuştur.

  Bugün sabah erken saatlerde, konuyu inceleyen hakim, yetki Bakanlıkta olmasına rağmen, TÜRSAB'ın "Genel Kurulu yapmayacağını" ilan etmesi üzerine, Kongre sürecinin Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde üç kişilik kurul tarafından yürütülmesi ve kongrenin en geç 2 ay içinde Bakanlık tarafından yapılması yönünde karar almıştır.

  Tekrar ediyorum, bu konuda gene de son karar merci Kültür Turizm Bakanlığı’dır. Tüm sektör, oy kullanmak isteyen binlerce kişi Bakanlığımızın konu ile ilgili kararını beklemektedir.

  Böyle bir ertelemeden beklenen yarar nedir? Bugün yapamıyorsanız, o gün nasıl yapacaksınız? Neden bu sektörü bu kadar beceriksiz, kendinizi bu kadar aciz duruma düşürüyorsunuz? 

  Mevcut yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Hukuksuz başarılarınıza bir de “Seçim erteletmek” eklendi. Sektörün tercih ve iradesini bir kişinin hırs ve emellerine tercih ettiniz.

  TÜRSAB,  yönetim kurulu eliyle kendi seçimini yapamayan kurum haline getirilmiştir. TÜRSAB genel kurulu ilk kez Bakanlık temsilcilerinden oluşan kurul tarafından yapılacak şartlara sürüklenmiştir.

  TÜRSAB yönetimi görev sürelerini bu hukuksuz karar ve eylemlerle uzatmaya ve ek süre kazanmaya çalışmaktadır. Neleri bu sürede yapmak istemektedirler?  Neden? Nelerin üstü örtülmek istenmektedir?

  Tabi ki, bu kadar önemli ve süreli bir konuda binlerce Acente bir karar verilmesini beklerken, tek yetkili merci olarak bildiğimiz Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bu süreci gerekli inisiyatifi alarak yürütmesini, seçim ile ilgili kararını mahkeme kararından önce açıklamasını beklerdik.

  Biz, “Sandık namustur, bedeli neyse katlanılır.” anlayışını şiar edindik.

  Her şeye rağmen "Değişim Hareketi" olarak ilk günkü heyecanımızı, arzumuzu ve azmimizi koruduğumuzu bilmenizi isterim. Bu haksız girişimler karşısında daha da güçlenip, kenetlendik. Değil iki ay, yirmi iki ay da olsa biz buradayız ve sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Değişim'in sözünü verdik ve bu sözümüzü gerçekleştirene kadar da durmayacağız.''

  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 29.11.2017 - 18:51:34 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Almanya'da İspanya kan kaybediyor, Türkiye ve Mısır yükselişte
  Hilton'un alt markalarıyla Türkiye'de 4 yeni otel daha açılıyor, işte o şehirler
  Rusya'nın ünlü turizm bölgesindeki oteller HD'ye geçiyor, fiyatları indiriyor
  İranlı turistin harcaması ortalamanın 370 dolar üzerinde
  Şubatta yabancılara kaç konut satıldı, en çok konutu hangi ülke vatandaşları aldı?
  Mısır Ruslara o izni verdi, chrter görüşmeleri nisanda
  Zekeriya Şen yazdı: 2018'de nerelere gitmeli?
  TÜRSAB heyeti Ankara'da 4 bakanla görüştü, hangi bakan ne mesaj verdi?
  Çin'den vatandaşlarına ilginç seyahat yasakları geliyor
  Arca: Yeni iş modelimizle Tura Turizm'in cirosunu 4 yılda 6'ya katladık
  İşte son iki haftada Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Numan Kurtulmuş: Büyükşehirleri ranta ezdirmeyeceğiz!
  TÜRSAB'a peş peşe icraları kim gönderiyor?
  Antalya Büyükşehir Belediyesi üç turistik alan için ihale düzenliyor
  Sahte hastalık davası açan iki İngiliz turiste 83 bin liralık ceza şoku
  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve yönetimden Kurtulmuş'a ziyaret
  InterContinental Hotels Group, lüks otel operatörünü satın aldı
  Jolly Tur acentelerinde VR dönemi
  Vural Karasu'dan Azur Air açıklaması: Resmi belge elimize ulaştı
  Bu 5 tur operatörü Rusya'dan Türkiye'ye 2.8 milyon turist getirecek
  Ekonomi, finans, pazarlar... Feti Kuyucu sektörün sıcak gündemini yazdı
  Atınç Gür'ün cenazesi toprağa verildi
  Genç turizmci evinde ölü bulundu
  Putin yüzde 76 ile yeniden devlet başkanı: Her şey, hepimiz değişiriz!
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun