Vadi Karatopraklı'dan Silkar Turizm'e yanıt: Batık bir şirket!

  24.07.2017 - 14:47:29  Mülk sahibi Silkar Turzm'in Lykia World Link Golf Antalya otelinin işletmecisi Harman HV Turizm ile ilgili açıklamalarına Harman'dan yanıt geldi. Yusuf Vadi Karatopraklı imzası ile yapılan açıklamada, Silkar için ''Batık bir şirket'' ifadesi kullanıldı.
  TurizmGüncel

  Silkar Turizm'in TurizmGüncel aracılığıyla yaptığı açıklamaya Harman HV Turizm'den yanıt geldi. Yusuf Vadi Karatopraklı tarafından TurizmGüncel'e yapılan açıklamada, Silkar Turizm tarafından yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Silkar Turizm için ''batık bir şirket'' ifadesi kullanılan açıklamada, iddiların hukuki dayanağının da bulunmadığı savunuldu.

  Harman Turizm tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklama şöyle:

  ''Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş. ('Harman') olarak 'Lykia World Link Golf Antalya' isimli tesisimizdeki kiracılık sıfatımıza ve tesis üzerindeki yönetim hakkımıza yönelik Adupe Petrol Taşımacılık İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. ('Adupe') ve Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş. ('Silkar') tarafından gerçekleştirilen hukuk dışı saldırılara karşı yasal zeminde mücadele yürütmekte olduğumuz bilgisini daha evvelden birçok kez sizlerle paylaşmıştık.

  Üzülerek görmekteyiz ki, yargılama süreci devam etmesine rağmen, Silkar şirketi tarafından basın yayın organları kullanılmak suretiyle firmamız hakkında asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunulmakta, bu yol ile yargı mercileri etki altına alınmaya çalışılmaktadır. Adli yargılama süreçlerinin henüz tamamlanmadığını göz önünde bulundurarak, yasalara ve mahkemelerin yetkisine saygılı olan firmamız, mahkeme dosyalarına ilişkin detaylı açıklamalarda bulunmayı uygun bulmamaktadır. Ancak önemle belirtmek isteriz ki, halihazırda Harman’ın tesisten tahliyesine yönelik herhangi bir Mahkeme kararı bulunmadığı gibi, Silkar şirketinin iddialarının aksine Harman’ın tesiste kiracı olmadığını gösteren kesinleşmiş bir mahkeme kararı da mevcut değildir. Manavgat Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen kiracılığımızın tespitine ilişkin dava dosyası kapsamında Yargıtay nezdinde karar düzeltme yoluna başvurulmuş olup, gerek bu dosya gerekse diğer dava dosyası bakımından yargılamalar devam etmektedir.

  Ayrıca, basın yayın organları kanalıyla ödeme alamadıklarını iddia eden Silkar şirketi ya da Adupe firması tarafından, Harman’a karşı açılmış herhangi bir alacak davası bulunmadığı gibi bu konuya ilişkin yapılmış bir icra takibi de mevcut değildir. Bu durum da, Silkar şirketi tarafından bu konuya ilişkin olarak herhangi bir hukuki dayanağı olmaksızın yapılan açıklamaların, firmamızın itibarını zedelemeye ve faaliyetlerimizi sekteye uğratmaya yönelik kötü niyetli açıklamalar olduğunu ortaya koymaktadır. Esasen, tesisi kendileri işletiyor olsalardı her gün ortalama 100 bin dolar ciro elde edeceklerini iddia eden, sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok tur operatörüyle problem yaşayan, tedarikçilerine ve çalışanlarına haklarını ödemeyen borca batık bir şirket olan Silkar şirketi, iflas erteleme sürecini Harman’ın tesisteki alt kiracılığından daha evvel başlatmış olup, bu şekilde basın açıklamalarında bulunmak suretiyle yaşadığı mali problemleri firmamıza yüklemeye çalışmaktadır.

  Harman ailesi olarak, güvenilir ve başarılı çizgimizde projelerimizi sürdürmeye devam edeceğimizi, bu asılsız karalama faaliyetlerine prim vermeyeceğimizi ve yasal zeminde haklı mücadelemizi sürdüreceğimizi bildirir, sürecin başından bu yana şüphe duymaksızın yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen tüm tedarikçilerimize, tur operatörlerimize, sektör büyüklerimize ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.''


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 24.07.2017 - 14:47:29 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Ahishavi - 24.07.2017 19:15:25
  Sana inanırım Vadi Bey. Yolunuz açık olsun.Başarılar
  SHREW - 18.09.2017 15:56:13
  BU ADAM ONCA İŞÇİYİ EMEKÇİYİ DOLANDIRDI BAYRAM GÜNÜ MİLLETİ İŞTEN ÇIKARTIP RESMEN KAÇTI SIRRA 2 AYLIK MAAŞLARI VERMEDİ HALADA VERMEDİ ONCA ÇOLUK ÇOCUK SAHİBİ İNSANI BAYRAM GÜNÜ BOYNU BÜKÜK BIRAKTI. BUNUN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİN ALLAHIN VE O ÇOLUK ÇOCUĞUN VE BİZLER GİBİ İHTİYACI OLAN ÇALIŞANLARIN LANETİ ÜZERİNDE OLSUN İKİ YAKAN BİR ARAYA GELMEZ İNŞL.
  SACİT - 18.10.2017 11:25:16
  BU ADAM 2 KOYUNU VERSEN GÜDEMEZ,MADEM İYİ BİR İŞLETMECİSİN DE OTEL PUAN YORUMLARA BAKDA BİRAZ NE OLDUĞUNU GÖR
  Mehmet ÖZ - 8.11.2017 11:21:28
  Merhaba, Ben ağustos ayında Harman şirketinin işlettiği bu otelde kaldım. Otel tam bir rezillik içersinde yönetiliyordu. Bunu bağıra bağıra söylüyorum hiç bir bakım otelde yoktu. Oda temizliği sadece giriş ve çikışlarda yapılıyordu. Kaldıgımız surece hiç bir temizlik yapılmadı. Yemekler çok kalitesiz ve çay bile çeşme suyundandı. Hayatımda gördüğüm en kötü işletmeci firma. Bence yorumlara bakın harman nasıl yönetiyormus lykıa wolrd u gorursunuz. Oraya gelen rus turıstler bır daha kesınlıkle gelmeyız dıyıp gıttıler


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Züppelik, fakirleri aşağılama... İngiliz hava yolu şirketine tepki yağdı
  İspanya otelcilik sektöründe 2.48 milyar euroluk dev satın alma teklifi
  Ünlü tatil köyü satılıyor
  Rekor: İstanbul'da 120 bin şişe sahte içki ele geirildi
  Bağlıkaya'dan Antalya'da büyük buluşma: Neden aday oldum?
  Neredekal ile HotelRunner'ın iş birliği otellere ne kazanadıracak?
  İstanbul'da 5 bin otelciye deprem eğitimi
  Cirosunu %40 arttırdı, 2018 erken rezervasyon kampanyasını başlattı
  AKTOB'dan WTM raporu: İngiltere seyahat pazarı için neler yapılmalı?
  Malaysia Airports, Sabiha Gökçen'den çıkıyor mu?
  Otel arazisi 4 milyon liraya ihaleye çıkarıldı
  Yusuf Duru anlatıyor: Turizmde raconu biz keserdik!
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun