Vadi Karatopraklı'dan Silkar Turizm'e yanıt: Batık bir şirket!

  24.07.2017 - 14:47:29  Mülk sahibi Silkar Turzm'in Lykia World Link Golf Antalya otelinin işletmecisi Harman HV Turizm ile ilgili açıklamalarına Harman'dan yanıt geldi. Yusuf Vadi Karatopraklı imzası ile yapılan açıklamada, Silkar için ''Batık bir şirket'' ifadesi kullanıldı.
  TurizmGüncel

  Silkar Turizm'in TurizmGüncel aracılığıyla yaptığı açıklamaya Harman HV Turizm'den yanıt geldi. Yusuf Vadi Karatopraklı tarafından TurizmGüncel'e yapılan açıklamada, Silkar Turizm tarafından yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Silkar Turizm için ''batık bir şirket'' ifadesi kullanılan açıklamada, iddiların hukuki dayanağının da bulunmadığı savunuldu.

  Harman Turizm tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklama şöyle:

  ''Harman HV Turizm Yatırımları A.Ş. ('Harman') olarak 'Lykia World Link Golf Antalya' isimli tesisimizdeki kiracılık sıfatımıza ve tesis üzerindeki yönetim hakkımıza yönelik Adupe Petrol Taşımacılık İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. ('Adupe') ve Silkar Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş. ('Silkar') tarafından gerçekleştirilen hukuk dışı saldırılara karşı yasal zeminde mücadele yürütmekte olduğumuz bilgisini daha evvelden birçok kez sizlerle paylaşmıştık.

  Üzülerek görmekteyiz ki, yargılama süreci devam etmesine rağmen, Silkar şirketi tarafından basın yayın organları kullanılmak suretiyle firmamız hakkında asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunulmakta, bu yol ile yargı mercileri etki altına alınmaya çalışılmaktadır. Adli yargılama süreçlerinin henüz tamamlanmadığını göz önünde bulundurarak, yasalara ve mahkemelerin yetkisine saygılı olan firmamız, mahkeme dosyalarına ilişkin detaylı açıklamalarda bulunmayı uygun bulmamaktadır. Ancak önemle belirtmek isteriz ki, halihazırda Harman’ın tesisten tahliyesine yönelik herhangi bir Mahkeme kararı bulunmadığı gibi, Silkar şirketinin iddialarının aksine Harman’ın tesiste kiracı olmadığını gösteren kesinleşmiş bir mahkeme kararı da mevcut değildir. Manavgat Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen kiracılığımızın tespitine ilişkin dava dosyası kapsamında Yargıtay nezdinde karar düzeltme yoluna başvurulmuş olup, gerek bu dosya gerekse diğer dava dosyası bakımından yargılamalar devam etmektedir.

  Ayrıca, basın yayın organları kanalıyla ödeme alamadıklarını iddia eden Silkar şirketi ya da Adupe firması tarafından, Harman’a karşı açılmış herhangi bir alacak davası bulunmadığı gibi bu konuya ilişkin yapılmış bir icra takibi de mevcut değildir. Bu durum da, Silkar şirketi tarafından bu konuya ilişkin olarak herhangi bir hukuki dayanağı olmaksızın yapılan açıklamaların, firmamızın itibarını zedelemeye ve faaliyetlerimizi sekteye uğratmaya yönelik kötü niyetli açıklamalar olduğunu ortaya koymaktadır. Esasen, tesisi kendileri işletiyor olsalardı her gün ortalama 100 bin dolar ciro elde edeceklerini iddia eden, sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok tur operatörüyle problem yaşayan, tedarikçilerine ve çalışanlarına haklarını ödemeyen borca batık bir şirket olan Silkar şirketi, iflas erteleme sürecini Harman’ın tesisteki alt kiracılığından daha evvel başlatmış olup, bu şekilde basın açıklamalarında bulunmak suretiyle yaşadığı mali problemleri firmamıza yüklemeye çalışmaktadır.

  Harman ailesi olarak, güvenilir ve başarılı çizgimizde projelerimizi sürdürmeye devam edeceğimizi, bu asılsız karalama faaliyetlerine prim vermeyeceğimizi ve yasal zeminde haklı mücadelemizi sürdüreceğimizi bildirir, sürecin başından bu yana şüphe duymaksızın yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen tüm tedarikçilerimize, tur operatörlerimize, sektör büyüklerimize ve dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.''


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 24.07.2017 - 14:47:29 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Ahishavi - 24.07.2017 19:15:25
  Sana inanırım Vadi Bey. Yolunuz açık olsun.Başarılar
  SHREW - 18.09.2017 15:56:13
  BU ADAM ONCA İŞÇİYİ EMEKÇİYİ DOLANDIRDI BAYRAM GÜNÜ MİLLETİ İŞTEN ÇIKARTIP RESMEN KAÇTI SIRRA 2 AYLIK MAAŞLARI VERMEDİ HALADA VERMEDİ ONCA ÇOLUK ÇOCUK SAHİBİ İNSANI BAYRAM GÜNÜ BOYNU BÜKÜK BIRAKTI. BUNUN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİN ALLAHIN VE O ÇOLUK ÇOCUĞUN VE BİZLER GİBİ İHTİYACI OLAN ÇALIŞANLARIN LANETİ ÜZERİNDE OLSUN İKİ YAKAN BİR ARAYA GELMEZ İNŞL.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  'Türkiye güvenli değil' diyenlerin oranı yüzde 64'ten yüzde 76'ya yükeldi
  Levent Bekaroğlu sektördeki o dedikoduyu yazdı: 1 milyon turist...
  Thomas Cook müşterileri daha otele gitmeden odalarını seçebilecek
  Tolga Tekin: 'Express Balkan Turları' yoğun ilgi görüyor
  Alanyalı turizmciler Hollanda'da 50 yaş üstü turistin peşinde
  Bakanlık yetkilileri Almanya'da turizmcilerle görüşüyor
  Erdoğan ABD'den 40 tane Boeing 787-9 için görüşme başlatarak döndü
  14 turizm şirketine 327 milyon liralık vergi, resim ve harç istisnası
  Atatürk Havalimanı'nda facianın eşiğinden dönüldü
  Türkiye Turizmi Tarih Projesi destek bekliyor
  TUI seyahat sektöründe yeni döneme hazırlanıyor: Bindiğimiz dalı keseriz!
  Yakup Dinler'den Veli Çilsal'a: Hodri meydan Veli Çilsal!
  Türk turist sayesinde ayakta kalan Yunan adası: Leros
  'Turizmin 12 aya yayılması bir mevsim sorunu değil anlayış sorunudur'
  Alman bakan: Milyonlarca tatilci zor durumda kalmaktan kurtuldu
  Mağdur yolcu sayısı 315 bine ulaştı, Ryanair'de neler oluyor?
  Dinler ile Çilsal arasındaki polemikte yeni gelişme: Suç duyurusunda...
  'Turizmin farkında olmayan bürokratlar turizmi idare ediyor'
  'Genel kurul salonu terbiye salonudur' dedi, yeniden başkanlığa aday oldu
  'Fettah Tamince Dubai'de 400 milyon dolarlık otel açtı'
  Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 153 milyon liralık ihale
  Stajyer öğrenci 5 yıldızlı otelin mutfağında kaynar et kazanına düştü
  İstanbul'un 3 ana turizm pazarı Almanya, İran ve Suudi Arabistan oldu
  THY Rusya'da 1 milyon yolcu taşıdı, yıl hedefi 1.5 milyon
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun