Ulusoy'un bahsettiği 2.5 tur operatörünün sayısı 2001'de kaçtı?

Ulusoy'un bahsettiği 2.5 tur operatörünün sayısı 2001'de kaçtı?
Son iki TÜRSAB seçimlerine damga vuran Ulusoy'un '2.5 tur operatörü' söyleminin 2001 yılında '5 tur operatörü’ olduğu ortaya çıktı.


TurizmGüncel

TÜRSAB eski başkanı Başaran Ulusoy'un genel kurul öncesi yaptığı konuşmalarda, ''TÜRSAB'ı 2.5 tur operatörüne teslim etmeyeceğiz'' vurgusu dikkat çekiyordu. Bu 2.5 tur operatörünün hangileri olduğu tam olarak bilinmese de, bir tanesinin ETS olduğu tahmin ediliyor.Ancak Ulusoy'un 2.5 tur operatörü söyleminin aslında yeni olmadığı ortaya çıktı. Sadece sayı farklı.

''TÜRSAB'ı 5 TANE TUR OPERATÖRÜNE TESLİM ETMEYECEĞİZ''

2001 yılındaki TÜRSAB seçimlerinde rakibi Bahattin Yücel ile rekabet haline olan Ulusoy, 7 Kasım 2001 tarihli konuşmasında şu ifadelere yer veriyor:

''Sektörün 1 milyon 300 bin kişiye dolaylı istihdam sağlayarak 38 sektöre girdi sağladığını belirten Başaran Ulusoy, Türkiye'nin dünyada yaşanan krizlerden en az yara alan ülke olmak için çalışması gerektiğini vurguladı. Ulusoy, Türkiye'yi beş tane tur operatörüne teslim etmeyeceklerini söyledi.'' Kaynak: Hürriyet

Bu 5 tur operatörünün yıllar içinde nasıl 2.5'e düştüğü, diğer 2.5 tur operatörüne ne olduğu ise bilinmiyor.

Bu Haber 27.02.2018 - 09:28:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Acenteci - 27.02.2018 - 11:57

    Boşuna geyik yapmış yine, zaten boş adamların işi boş boş konuşmak. Bir kere sektör 50"nin üzerinde sektöre iş sağlıyor ve 1.3 mio kişiden fazla istihdamı var. Tur operatörlerine gelince keşke tur operatörleri daha fazla olsa ve alternatif ürün daha fazla sunsa pazara. Burada düzenlenmesi gereken tur operatörünün ve uçak firmalarının ortadan kaldırılması değil, esas düzenleme Tur operatörlerinin ve uçak firmalarının online satış fiyatlarının belli bir seviyenin altına satamaması. Yani malın değeri 100 tl ise ve acenteye bundan 15 tl veriyorsa, kendi sitesinden 100 tl"nin altına satamaması. Ayrıca Tursab, yurtdışından indirim alıp, türkiye piyasında ucuza fiyata satan online acenteleri de takip etmeli. Elin Yunan sitesi Türkiye"de ucuza bilet satıyo kardeşim skyscanner üstünden, niye booking.com gibi kapattırmadınız. Sektörü yıllardır sömürtürdünüz şimdi gelmiş boş boş konuşuyonuz. Biz oyları yeni Bşk"a emanet verdik, umarım emanete hiyanet etmez ve gelen gideni aratmaz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.