Üç tane beş yıldızlı otelin yatırım teşvik belgesi iptal edildi

Üç tane beş yıldızlı otelin yatırım teşvik belgesi iptal edildi
Ekonomi Bakanlığı, ocak ayında, 3 tanesi beş yıldızlı olmak üzere, 5 otel için verilen yatırım teşvik belgesini iptal etti.


TurizmGüncel

Ekonomi Bakanlığı ocak ayında beş otel yatırımının yatırım teşvik belgesini iptal etti.İptal edilen belgelerden biri renovasyon, çzel konaklama tesis ve 3 tanesi de 5 yıldızlı otel yatırımlarından oluştu.

Ocak ayında iptal edilen yatırım teşvik belgelerinin detayları şöyle:

*Yunus Turizm AŞ'ye : 3 yıldızlı otelin renovasyonu için verilen 1 milyon liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi.

*Galata Turizm: 84 yataklı özel konaklama tesisi için verilen 2 milyon 946 bin liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi.

*Özgüney Turizm İnşaat: 444 yataklı beş yıldızlı otel yapımı için verilen 18 milyon 500 bin liralık yatırım teşvik belgesiiptal edildi.

*Venüs AVM İşletmeleri Tic. İnşaat Taahüt Turizm: 956 yataklı beş yıldızlı otel yapımı için verilen 49 milyon 693 bin liralık yatırım teşvik belges iptal edildi.

*Zübeyr Bran: 300 yataklı 5 yıldızlı otel yatırımı için verilen 24 milyon 255 bin liralık yatırım teşvik belgesiiptal edildi.

*Ocak ayında iptal edilen konaklama sektörü yatırım teşvik belgelerinin toplam tutarı ise 96 milyon 400 bin lira olarak hesaplandı.
Bu Haber 21.02.2018 - 09:16:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.