Türkiye ABTA'nın 2018 Seyahat Trendleri Raporunda

Türkiye ABTA'nın 2018 Seyahat Trendleri Raporunda
İngiliz Seyahat Acenteleri Biliği (ABTA) 2018 Seyahat Trendleri Raporu'nu yayınladı. 12 destinasyonun tek tek tanıtıldığı raporun ''Gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığının tavsiyelerini biliyor muydun'' bölümünde Türkiye'deki sıkı güvenlik önlemlerine dikkat çekildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği tarafından yayınlanan 2018 Seyahat Trendleri Raporunda, 12 destinasyona yer verildi.

Raporun Türkiye ile ilgili bölümünde otellerin güzelliğinden, fiyat-kalite dengesinden, Türkiye'nin pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığından, plajların güzelliğinde, Kapadokya'dan, yemeklerden ve gulet turlarından bahsedilirken, ''Bu ülke ile ilgili gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığının tavsiyelerini biliyor muydun'' kutucuğunda Türkiye'deki güvenlik önlemlerinden bahsedildi.''Did you know facts & FCO advice'' başlığı altında Türkiye ile ilgili şu bilgiler veriliyor:

*Tükiye'ye tatile gidebilmeniz için vize almanız gerekiyor. Ancak Kruvaziyerle Türkiye'ye giden İngiliz vatandaşları vizesiz 72 saatlik giriş hakkına sahip. Eğe E-Vizeniz yoksa, aşamalı olarak kaldıırlmasına rağmen, gümrükte 20 pound karşılığında alabilirsiniz.

* İstanbul gibi kalabalık şehirlerde polis vatandaşları durdurarak sık sık kimlik kontrolü yapıyor. Türkiye genelinde ana yollardaki polis kontrol noktaları da her zamankinden fazla. Durdurulmanız durumunda polisle iş birliği yapın. Pasaportunuz ve E-Vizeniz her zaman yanınızda olsun.

* İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin güneydoğusuna karşı seyahat uyarısı var. Seyahate çıkmadan önce bu tavsiyeleri okuyun.

* Acil durumlarda polis için 155'i, ambulans için ise 112'yi arayın.

ABTA RAPORUNDAKİ 12 DESTİNASYON


ABTA'nın Seyahat Trendleri Raporunda 2018'de dikkate alınması gereken 12 destinasyonun listesi şöyle:

Türkiye
Arjantin
İsveç
Arizona
Britanya Kolumbiyası
Almanya
Yeni Zelanda
Malta
Nepal
'Ruanda
St Lucia
Karadağ
Bu Haber 27.12.2017 - 14:40:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.