Tez Tour, bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?

Tez Tour, bu yıl Türkiye'ye kaç turist getirecek?
MITT Moskova Fuarında TurizmGüncl'e konuşan Tez Tour Genel Müdürü Alexander Burtin, şirketin 2018 Türkiye planlamaları ile ilgili bilgi verdi.


TurizmGüncel - Moskova

Rusya’da rezervasyonların geçen yıldan çok daha iyi gittiğini belirten Alexander Burtin, özellikle erken rezervasyon döneminde yoğun talep oluştuğunu ifade etti.‘TÜRKİYE 1 MİLYONA YAKIN YOLCU GÖTÜRECEĞİZ’

2018 yılında Türkiye’ye 900 bin ile 1 milyon arasında yolcu götüreceklerini belirten Alexander Burtin. Bu yıl Türkiye kapasitelerini yüzde 20 oranında arttırdıklarını ifade etti.

‘PİYASADA KOLTUK OLSA BİLE 7 MİLYON RAKAMI FAZLA İYİMSER’

Rusya’da tur operatörlerinin yaptığı koltuk planlamasının 7 milyona yaklaştığı yönündeki haberlerin doğru olduğunu kaydeden Burtin, ‘Ancak piyasada bu planlamayı karşılayacak uçak koltuğu olsa bile, 7 milyon gibi bir rakamın ne derece gerçekçi olduğu tartışmalı. Bu planlamayı çok iyimser buluyorum’ İfadelerini kullandı.

'SURİYE MESELESİ SORUNLU BİR BAŞLIK'

Türkiye-Rusya ilişkilerine de değinen Alexander Burtin, ‘Ancak Suriye meselesi Rusya-Türkiye ilişkilerinde hala problemli bir başlık. İki ülkenin de Suriye meselesinde farklı bakış açıları var. Ancak, ilişkilerin iyileştirilmesi için yürütülen çabalar da var’ dedi.

‘MISIR 12 AY OPERASYON YAPILAN BİR DESTİNASYON’

Mısır’ın açılması durumunda tüm tur operatörlerinin bu ülkeye operasyona başlayacağını kaydeden Burtin, ‘Mısır 12 ay operasyon yapılabilen bir destinasyon bir ülke ve bu tur operatörleri için son derece önemli’ şeklinde konuştu.

‘OPERASYONLARIMIZI YAPACAK GÜÇTEYİZ’

Tez Tour’un finansal durumu ile ilgili de bilgi veren Burtin, ‘Türkiye ve Mısır’ın kapanması ile birlikte kayıplar yaşadık. Şu anda ise operasyonlarımızı yapacak güçteyiz. Daha fazla müşteriye, daha fazla operasyona ve daha fazla gelire ihtiyacımız var. Sadece bizim değil, tüm tur operatörlerinin var.
l Türkiye


Bu Haber 14.03.2018 - 13:19:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • TONY MUTLU - 16.03.2018 - 06:48

    SANA GÜVENİYORUZ TEZ TOUR

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.