Suudi Arabistan'da KDV dönemi başladı, turizm nasıl etkilenecek?

Suudi Arabistan'da KDV dönemi başladı, turizm nasıl etkilenecek?
Suudi Arabistan, aldığı bir kararla ülkede KDV dönemini resmen başlattı. Uygulamayla, sağlık, eğitim, bankacılık işlemleri, konaklama, emlak, ulaşım, akaryakıt, elektrik, su, iletişim ve sigorta gibi hizmetlerden yüzde 5 KDV alınmaya başlanacak.


TurizmGüncel

Suudi Arabistan'ın başlattığı yüzde 5 vergi uygulaması, ulaşımdan konaklamaya, bankacılıktan sigorta işlemlerine kadar tüm alanları kapsıyor.''TURİZMİ DOĞRUDAN İLGİLENDİRİYOR''

Vergi artışının bu ülkeye dönük turları nasıl etkileyeceği konusunda bilgi veren Hilal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Nebil Çelebi, KDV düzenlemesinin yeme-içme, ulaşım, konaklama ve vize ücreti gibi pek çok alanda turizmi doğrudan ilgilendirdiğini söyledi.

BANKA TRANSFERLERİNE DE YÜZDE 5 KESİNTİ

''İşin daha tehlikeli bir yanı var'' diyen Çelebi, ''Suudi Arabistan'daki acentelere yaptığımız para transferleri de yüde 5 kesinti ile gönderilecek. Böylelikle bizden yapılan kesinti yüzde 10!a ulaşacak.'' ifadelerini kullandı.

Çelebi, Suudi Arabistan'da hayata geöirilen KDV uygulamasıyla birlikte bu ülkeye dönük turların maliyetinin de yüzde 5 oranında artacağına işaret etti.Bu Haber 02.01.2018 - 09:42:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.