Sıcak gelişme! Rusya, Mısır'a dönük tüm uçuşlarını durdurdu

Sıcak gelişme! Rusya, Mısır'a dönük tüm uçuşlarını durdurdu
Rusya, Mısır'da düşen uçağın düşüş nedeni ortaya çıkana kadar Mısır'a dönük tüm uçuşları durdurduğunu açıkladı.


TurizmGüncel

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus güvenlik birimlerinin yaptığı, "Uçağın düşüş nedeni ortaya çıkana kadar Mısır uçuşlarını askıya alalım" önerisini kabul etti. Uçuşların, Kahire dahil tüm Mısır'ı kapsadığı ve uçuş güvenliği sağlanıncaya kadar da yapılmayacağı aktarıldı.

Anti-Terör Komitesi'ne açıklama yapan Rus Rus Federal Güvenlik Servisi Direktörü (FSA) Aleksandr Bortnikov, "Uçağın neden düştüğüne dair elimizde henüz bir veri yok. Bu nedenle, turist uçakları dahil, Mısır'a dönük tüm uçuşların geçici bir süreliğine durdurulması gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.

IŞİD ÜSTLENMİŞTİ

Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinden Rusya'nın St Petersburg kentine uçmakta olan Türk tur operatörüne ait yolcu uçağı Sina Yarımadası'nda düşmüş ve ardından terör örgütü IŞİD sabotajı üstlenmişti. Devamında ise, İngiltere ve ABD'den uçağın IŞİD'in düşürdüğüne dair açıklamalar gelmişti.

MISIR'DA 45 BİN RUS TURİST VAR

Mısır'da şu anda 45 bin dolayında Rus turistin bulunduğu belirtilirken, Başkan Vladimir Putin'in bu turistlerin güvenli bir şekilde ülkeye getirilmesi için Mısır otoriteleri ile yakın iş birliği yapılması talimatı yapılması talimatı verdiği ifade edildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov ise, alınan kararın tedbir amaçlı olduğunu ve bu kararın Metrojet uçağının terör saldırısı sonucu düşürüldüğü anlamına gelmediğini açıkladı.Bu Haber 06.11.2015 - 16:21:16 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • aliveli - 06.11.2015 - 04:36

    Tek pazar Rusya olan Türk tur operatörleri için zor olacak. ( Pegas gibi.. )

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.