Benzer Haberler:
  Ersoy: Hedefimize gidecek planı adım adım hazırlıyoruz
  Bakan Ersoy'dan Rusya pazarı ve ruble açıklaması: İşimize yarar!
  'Bunları yapacak bir bakan adını tarihe altın harflerle yazdırır'
  İstanbullu otelciler Bakan Ersoy'dan ne istedi?
  Bakan Ersoy, AKM inşaatının ne zaman başlayacağını açıkladı
  Bakan Ersoy'dan ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklama
  İşte Etstur'un başına geçen isim
  Olumsuz yorumları engelleyen otel zincirine 2.2 milyon dolar ceza
  Bakan Ersoy Antalya'da: Turizm tek kişiyle olmaz, sektörü bu işe katacağız
  TYD Bakandan bunları istedi: Esnek çalışma, tahsisler, maliyetler...

  Sektör Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanı olmasına ne dedi?

  10.07.2018 - 10:33:22  Türkiye'nin yeni Kültür ve Turizm Bakanı Etstur'un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy oldu. Peki turizm sektörü bu yeni atama için ne düşünüyor, yeni süreçte sektörün içinden gelen ve sorunlarını yakından tanıyan bakandan ne bekliyor. TurizmGüncel sektör temsilcilerine sordu.  TurizmGüncel - Özel

  Turizm sektöründe uzun bir aradan sonra bakanlık koltuğuna sektörün içinden gelen bi isim, Mehmet Ersoy oturdu. Bahattin Yücel'in ardından (19. ve 20. dönem) sektörün içinden ikinci Kültür ve Turizm Bakanı olan Ersoy için sektör ne düşünüyor? İşte turizmcilerin değerlendirmeleri:  Firuz Bağlıkaya: TÜRSAB Başkanı
  SAYIN BAKANIMIZIN LİDERLİĞİNDE VE MİSYONUNDA...


  Birincisi, uzun zamandır beklediğimiz bir şey oldu ve içimizden, tanıdığımız bildiğimiz bir isim bakan oldu

  İkincisi ise yaptığımız işin her ayağına vakıf olan bir isim bakan oldu. İç turizm konusunda zaten çok önemli bi markanın sahibi otel zincirinin sahibi. İşin yur dışı dahil, tur operatörlüğü ayağına da hakim.

  ''SORUNLARIN ÜSTÜNE GİDECEKTİR''

  Dolayısıyla sektörü temsil etme konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın sektör çin böyle bir adım atması turizme ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Kurumsal olarak da aynı şekilde. Bizim anlatmamıza bile gerek kalmadan sorunların üstüne gidecektir.

  Bizlerin oturup sorunları anlatmasına gerek kalmayacak Belki özel bazı konularda bilgi ihtiyacı olabilir. Onu da sektör olarak zaten biz sağlarız.

  Osman Ayık: TÜROFED Başkanı
  TURİZMDE ÇOK HIZLI BİR İVMENİN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM


  Mehmet Ersoy içimizden biri ve sektörün tüm alanlarında faaliyette. Sektörün tüm sorunlarına ve konularına hakim. Turizm sektöründe çok hızlı bir ivmenin olacağını düşünüyorum. Biz de sektör olarak gerekli tüm desteği vermeye hazırız.

  Mehmet Ersoy'un bi iş damı olması risk değil. Ersoy çok başarılı ve çalışkan bir insan. Yaptıkları ile de bunu ispatlamış durumda.

  Timur Bayındır: TÜROB Başkanı
  TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN OLUMLU BİR GELİŞME


  Sektörün içinden gelen meslektaşımızın, Sayın Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olmasından büyük memnuniyet duyduk. Bunu turizm sektörü için çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Sayın Bakan ülkemizin önde gelen otel, seyahat acentası ve havayolu kuruluşu sahibi olarak sektörümüzün sorunlarını çok iyi biliyor. Turizmci yeni bakanımız Ersoy ile büyük hedeflere yürüyeceğiz.

  ''EKONOMİDE VE SEKTÖRDE CANLILIK ARTACAKTIR''

  Turizm dünyasının temsilcileri olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye'den yana olduk. Belirsizlik ortamının kalkması ile ekonomide ve turizm sektöründe canlılık artacaktır. Turizm, Türkiye ekonomisinin vazgeçilmezidir. Bu dönemde yapısal reformlar hızlandırılmalı ve ekonomi ana gündem maddesi olmalıdır. Ekonominin ve dolayısıyla sektörümüzün büyümesi, gelişmesi için elimizden gelen tüm katkıyı sunacağız. Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy olmak üzere yeni kabinede görev alan tüm değerli Bakanlarımıza başarılar diliyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

  Bahattin Yücel: Turizm eski Bakanı
  DOĞRU VE YERİNDE BİR TERCİH OLDU


  Başkanlık adını vereceğimiz yeni sistemin turizm sektörüne dönük ilk uygulaması; başarılı, bilgili ve deyim yerindeyse çekirdekten yetişme bir turizm profesyonelini Bakanlık koltuğuna oturması oldu. Mehmet Ersoy tur operatörlüğü, otelcilik, otomasyon konularında markalaşmış bir grubun ETS'nin kurucusu ve büyük ortağı. İşindeki başarılarının sektöre çok olumlu katkılar yapacağına inanıyorum. Doğru ve yerinde bir seçim oldu.

  Mehmet İşler: ETİK Başkanı
  ÖNCEKİ BAKANLARA SEKTÖRÜ ANLATMAYA ÇALIŞIYORDUK


  Biz her gelen bakana turizmi ve turizmin dengelerini anlatmaya çalışıyorduk. Bundan önceki Turizmin dışından siyasi olarak atandıkları için turizm sektörünün aleyhine işliyordu. Daha önce gelenler siyasi otoritenin temsilcisi olarak gelirdi. Sektörü anlayıp icraate geçmeleri zaman alıyordu.

  Mehmet Ersoy işinde başarılı olmuş, bu işin sorunlarını iyi bilen bir turizmci. Yani liyakat modeli ile getirildi.

  ''MEHMET ERSOY TURİZMİN SORUNLARINI BİLİYOR''

  Mehmet Ersoy turizmin sorunları bilen, sorunlarla yatıp kalkan bir turizmci. Sektörün kendi içindeki dengeleri de çok iyi biliyor. Ortak dili kullanacağımız bir bakan. Sektörün içinden geldiği için hızla icraate geçersek hedeflerimize daha hızlı ulaşırız. Siyasiden çok icraatçı bir atama.

  Mehmet Ersoy'un bir iş adamı olmasından kaygılanıp şans vermemek yanlış olurdu. Bakanlık koltuğuna oturduğunda hakkaniyetli bir bakanlık yapacağına inanıyorum.

  Kendisi hem otelci hem de acenteci. Ayrıca aile şirketinden dolayı havacılık ayağını da biliyor. Türkiye'nin turizmde yeni bir hamle yapması gerekiyordu. İşi bilenlerin yeni bir turizm hamlesi başlatması lazımdı ve bunu da ancak bir turizmci yapabilirdi.

  Erkan Yağcı: AKTOB Başkanı
  UZUN ZAMANDIR BEKLEYEN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN FIRSAT


  Yeni turizm bakanımızı olumlu ve sevinçle karşılıyoruz. Uzun zamandır 'Turizm bakanı  sektörün içinden olmalı' diye bir telkinimiz vardı. Şimdi sayın bakan sektörün içinden ve sektörün farklı alanlarında yatırımı bulunan bir kişi.

  Dolayısı ile sektörü bilen, sektörün sıkıntılarını yakınen tanıyan biri. Bu nedenle uzun zamandan beri bekleyen sorunların çözümünün hızlı bir şekilde hayata geçmesi için önemli bir fırsat. Sayın Bakanımızı tebrik ediyor, kendi adımıza her türlü destek ile yanında olacağımızı ifade ediyoruz. Yeni dönemin sayın bakanımız ve sektörümüz icin hayırlı olmasını diliyoruz.

  TYD Başkanı Oya Narin:
  HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA...


  10 Temmuz 2018 günü itibariyle hayata geçmiş bulunan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinin, sektörümüzü ve turizm STK’larını iyi tanıyan başarılı bir iş insanı sayın Mehmet Eesoy’a tevdiinden memnuniyet duyuyoruz.

  Turizm sektörünün Türkiye ekonomisine katkısının mevcudun çok üstünde olan olağanüstü potansiyeline çıkarılabilmesi için gereken değişim ve dönüşüm yolculuğunda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızla her zaman olduğu gibi yakın işbirliği içerisinde çalışmalarımızı devam ettirmeyi amaçlıyor, Sayın Ersoy’un görevinin sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

  Hamdi Güvenç: YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi
  DİJİTAL PAZARLAMA VE İNOVATİF ADIMLAR DAHA İLERİ TAŞINACAK


  Mehmet Ersoy Türkiye hatta bölge coğrafyamızdaki turizm için çok iyi bir isim. Turizmin her alanındaki başarılı girişim ve uygulamalarıyla zaten bir ekol olmuş durumda. Özellikle dünyanın içine girdiği dişital çağda, Tanıtma Genel Müdürlüğünün başlattığı  dijital pazarlama ve inovatif  adımları çok daha ileriye ve hak ettiği yerlere taşıyacağına inanıyorum.Turizmin, havacılık sektörü ve big data ile ilişkisini en iyi yorumlayacak şahsiyettir. Türkiye turizminin artık üçlü yaklaşıma ve çözümlere ihtiyacı var. Hayırlı olsun

  Alican Aksu: TUROYD Başkanı
  TURİZM YÖNETİCİLERİ DE ETKİN ROL OYNASIN


  81 il 16 ülke 2.300 üyesi ile faaliyet yürüten “TUROYD” Turizm Otel Yöneticileri Derneği olarak turizm sektöründen gelen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’u kutluyor, başarılar diliyoruz.

  Turizm dilini konuşan ve sektörün sorunlarına haiz yeni bakanımızdan öncelikle, tüm turizm bileşenleri ile kucaklaşması ve turizm bileşenlerinin farklı sorunları ile bütünleştirici bir tavır sergileyerek ortak çözümlerin hayata geçirilmesini arzulamaktayız.

  Sayın Bakanın başarılı turizm yaşamı ve özel sektörden gelmesinden dolayı turizm seyahat acenteliği, otel yatırımcısı kimliği ile turizm politikalarının üretilmesi noktasında sadece belirli STK’ların tekelinde değil, turizm yöneticilerinin de etkin rol aldığı bir turizm modeli oluşturmasını diliyoruz.

  Sayın Bakanımızdan beklentilerimiz şudur ki;

  *Turizm otelcilik Meslek yasasını ivedilikle çıkarılması
  *Yeni turizm eylem planlarının oluşturulması
  *Alternatif turizmin geliştirilmesi
  *Kongre ve kruvaziyer turizmi için etkin çalışmaların yürütülmesi
  *Sadece yatırımcının değil tüm turizm çalışanlarının da turizm politikalarında söz sahibi olması
  *KDV konusunda otelciliğin desteklenmesini
  *Meslek yasası ile sertifikalı personel çalıştıran tesislere ek teşvik uygulanması
  *Yatırımların kontrol altına alınarak arz talep dengesinin korunması
  *Tüm turizm STK’larına eşit mesafede kucaklayıcı bir tavır sergilemesi

  “TUROYD” Turizm Otel Yöneticileri Derneği olarak Türk turizminin gelişimi ve sorunların çözümü noktasında her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu beyan eder, Yeni sistemle birlikte  kabinenin ve Bakanlığımızın hayırlı olmasını dileriz.

  SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Altınay
  TÜM GÖZLER KÜLTÜR VE TURİZM BAKANININ KİM OLACAĞINA YOĞUNLAŞMIŞKEN...


  80 li yıllarda özellikle devlete ait arazilerin tahsis yöntemi ile özel sektöre açılması ve eş zamanlı olarak Almanya’da 70'li yıllarda Türk işçilerin memleketlerine daha rahat ulaşımlarını sağlamak üzere uçak bileti organizasyonunu dönemsel uçak kiralamaya dönüştürerek full charter tecrübesi edinen Türk müteşebbislerin seyahat centesi vasfı kazanmasının aynı döneme denk gelmesi Türk Turizminin yükselişe geçtiği dönem olarak hafızalarımızda. Ardından Sovyetler Birliğinde Glasnost ve Peresteroyka politikaları ile komünizmden piyasa ekonomisine geçişi yine 1989 yılında 350 bine yakın soydaşımızın Türkiye ye zorunlu göçe zorlanması ve Rus dili ve kültürüne aşina soydaşlarımızın Kafkas kökenli soydaşlarımız ile birlikte dil ve kültür avantajlarını kullanarak Rus coğrafyasında ve Türki Cumhuriyetlerden Türkiye turizm hareketine öncelik etmeleri ardışık denk gelmektedir.

  Yukarıda bahsi geçen gelişmeler ve etkileri ile devlet planlamasının aynı döneme tesadüf ettiği 80'ler ve 90'larda Türk yatırımcılarının gayreti ve geleneksel misafirperverliğimiz birleşerek güleryüz ve iyi ev sahipliği neticesinde mas turizminin önünü açmıştır. Bu süreçlerin doğal sonucu olarak yetişen profesyoneller konjonktüründe desteği ile çok başarılı işler çıkarmaya başlayınca yabancı turizm şirketleri de gelişmelere uzak kalamayarak ülkemizde hızlı yatırımlar yapmaya başlamışlar ve Türkiye dünya turizm liginde üst sıralara yükselmiştir.

  İki binlerde olgunlaşan ve önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmiş olan sektörümüz 80'ler ve 90'ların iyilerini alıp üzerine koyarak yaptıkları akıllı yatırımlar 2. jenerasyon eğitimli ve turizm teknolojileri, ekonomi, müşteri ilişkileri konusunda donanımlı profesyoneller ile zirveye yaklaşmıştır.

  Konjonktür gereği birkaç rüzgarı arkasına alarak gelişen 80'ler 90'lar ve profesyonelleşmiş ikibinler ile artık seviye yakalamış turizmimizin bir sonraki eşiği ancak iyi tanıtı, doğru yatırım ve sektörü en ince detayına kadar tanıyan ve yönlendirebilen kamu yönetimi olmalıydı ve yeni yönetim modeli ile birlikte bunun zemini hazırlandı, tüm gözler icracı mercii olacak olan Kültür ve Turizm Bakanı kim olacak üzerinde yoğunlaşmışken dün gece Sayın Mehmet Esoy Kültür ve Turizm Bakanı olarak anons edildi.

  Sıfırdan yaratmış olduğu turizm markaları ve müşteri odaklı yaklaşımlarının yanı sıra doğru pazarlama ve markalaşma yönünde attığı adımları yıllardır izlediğimiz Sayın Ersoy Kültür ve Turizm Bakanı olarak  görmekten memnuniyet duyuyoruz. Sayın Bakanımıza başarılar dileriz.

   


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 10.07.2018 - 10:33:22 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Almanya seyahat pazarı temmuz ayında da büyümeye devam etti
  Türk Hava Yolları'nın 'Uğur Cebeci' hassasiyeti: Titizlikle...
  Rusya'daki tur operatörü sayısı beş yılda dörtte bire düştü
  Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü
  'Rusya'da Türkiye turları iptal ediliyor' haberlerinin arkasında ne var?
  Alman turizminin başındaki isimden Türkiye açıklaması: Hiçbir gerekçe yok
  İngiliz turist İspanya tatilinden şikayetçi: Çok fazla İspanyol vardı!
  Intravel, 20 Temmuz'da operasyonu durdurdu, 15 Ağustos'ta iflas etti
  Katar'dan geleceği belirtilen 15 milyar dolar, nerelere yatırılacak?
  Trump: Türkiye ile ilişkileri azaltacağız!
  Rusya'da ağustos ayı Türkiye rezervasyonları neden düştü?
  'Oteller, işletme kasasına veya devletin varlığına giren parayı çöpe atıyor'
  Alman tur operatörleri 2019 programlarını satışa açtı
  ABD'den Türk Hava Yolları'na tehdit!
  Rusya'da Türkiye paket turları sonbaharda ne kadar olacak?
  'Duayen turizmci'den 'bu adaları kumar adası yapalım' teklifi
  Rusya resmi pasaportlara ve iş adamlarına vizeyi kaldırıyor
  Ne Calista Tur'a ne otellere ulaşılabiliyor, yüzlerce tatilci mağdur
  Alman turizm portalı böyle yazdı: Türk otelcinin başına talih kuşu kondu
  Calista Tur mağdurlarına ilişkin TÜRSAB'dan açıklama: Yasa yetersiz
  THY, İstanbul-Birmingham seferlerini iki katına çıkarıyor
  Bursa'da tur otobüsü kazası: Bir ölü, 3'ü ağır 38 yaralı var
  AKTOB'dan Antalyaspor için destek kampanyası
  Antalya-Kepez'de bulunan tesisler 10 yıllığına kiraya verilecek
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 yılında Türkiye'ye gelen turist profilini nasıl buluyorsunuz?

  Geçtiğimiz yıllarla aynı
  Alt gelir grubunun ağırlığı artıyor
  Daha varlıklı turistler geliyor
  Ücretsiz Abone Olun