Rusya'nın vizeleri kaldırmamasının asıl nedeni ne?

Rusya'nın vizeleri kaldırmamasının asıl nedeni ne?
Rusya'nın, teröristlerin ülkeye sızabileceği endişesiyle Türkiye'ye dönük vizeleri kaldırmadığı belirtiliyor.


Rusya'nın Türk vatandaşlarına uyguladığı vize şartında kapalı kapılar ardından "en önemli neden" olarak gösterilen Suriye savaşı sonrası terörist unsurların sızması kaygısı, dolaylı olarak bir kez daha gündeme taşındı.  Rusya terörle mücadelede uluslararası işbirliğinin arttırılmasını istiyor. Parlamentonun alt kanadı Duma'nın başkanı Vyaçeslav Volodin terörist unsurların sınır geçişlerini kontrol altına almak için yeni bir mekanizmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.TürkRus.com'da yer alan habere göre, 24 Aralık günü Vyaçeslav Volodin başkanlığında bir milletvekili delegasyonu Afganistan, İran, Pakistan, Türkiye ve Çin parlamentolarının temsilcileriyle, terörle mücadele konulu bir etkinlikte bir araya geldi.

Etkinliğin ardından IA Regnum ajansına konuşan Volodin "Teröristlerin sınır geçişlerini kontrol altına almak için ortak bir mekanizma kurulması gerekiyor. IŞİD'in Suriye'deki yenilgisinden sonra bu sorun daha güncel hale geldi. Dağılmış terörist unsurlar Orta Asya, Güney Doğu Asya ve Avrupa ülkelerine sızmaya başladı. Bunun önüne geçmek için bir yol bulunması gerekiyor". dedi.

Duma sözcüsü ayrıca terörizme karşı etkin mücadele için ülkelerin ortak yasal yaklaşım geliştirmeleri gerektiğine vurgu yapıyor. Volodin'e göre, ülkeler el ele verip teröre karşı ortak bir hissiyat oluşturmak için çaba harcamalı. Sözcü enstitülere, dini liderlere ve akademi temsilcilerine büyük görev düştüğü kanısında.


Bu Haber 26.12.2017 - 09:46:09 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.