Rusya'dan tur operatörlerine güzel haber: Devlet desteği yolda

Rusya'dan tur operatörlerine güzel haber: Devlet desteği yolda
Mısır operasyonlarının durdurulması nedeniyle zor durumda kalan Rusya'daki tur operatörlerine hükümetten güzel haber. Dimitri Medvedev liderliğindeki Rus hükümeti, kayıp yaşayan tur operatörlerinin desteklenmesi için çalışma başlatıyor.


TurizmGüncel

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'in, Mısır uçuşlarının durdurulması nedeniyle kayıp yaşayan tur operatörlerinin desteklenmesi amacıyla bir program oluşturulması yönünde talimat verdiği belirtildi.

KAYIPLAR MERCEK ALTINA ALINACAK

Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkovich, tur operatörlerine yapılacak yardımın zararın maliyetine göre belirleneceğini açıkladı. Dvorkovich, "Başbakan, konunun incelenmesi yönünde talimat verdi. Ortaya çıkan gelişmelerden dolayı tur operatörlerinin kayıp yaşadığı ve problemlerin yaşandığı ortada." şeklinde konuştu.

ÖNCE ZARARIN BOYUTU VE MÜŞTERİNİN EĞİLİMİ BELİRLENECEK

Mısır uçuşlarının askıya alınmasından kaynaklanan sorunların çözümünün vatandaşların "yeni bir destinasyon seçme veya para iadesini isteme" taleplerine göre şekilleneceğini kaydeden Arkady Dvorkovich, "Bu konular netleştikten sonra, biz de yardım programını şekillendireceğiz. Şu an detay vermek için henüz erken." değerlendirmesini yaotı.

TOPLANTI 10 KASIM'DA

10 Kasım tarihinde hükümet yetkililerinin tur operatörlerinin temsilcileri ile bir araya geleceğini açıklayan Arkady Dvorkovich, toplantının temel amacının devlet desteğinin ne şekilde olacağının belirlenmesi olduğunu ifade etti.

LOMİDZE: TUR OPERATÖRLERİNİN TALEPLERİNİ HÜKÜMETE İLETECEĞİZ

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze ise, "Mevcut durumda, tur operatörlerinin kayıp yaşadığına dair yüksek bir kanaatin oluşması son derece önemli. Biz de şu anda tur operatörlerinin beklentilerine dair mektupları topluyoruz ve bu mektupları hükümete ileteceğiz." dedi.Bu Haber 09.11.2015 - 12:28:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.