Rus turistler depremden nasıl etkilendi, iptal var mı?

  22.07.2017 - 19:08:39  Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rus turistlerin Yunanistan ve Türkiye'yi vuran depremden sonraki tepkilerini tur operatörlerine sordu...
  TurizmGüncel – Dış Haberler

  Özellikle Kos Adası’nı ve Bodrum’u oldukça sert vuran deprem sebebiyle, vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistler geceyi dışarda geçirmek zorunda kalmıştı. Deprem ve ardından gelen yüzlerce artçı sarsıntı paniğe neden olurken, yoğun hasar alan Kos’tan ayrılmak isteyen turistler havalimanında yoğunluk oluşturmuştu. Depreme Bodrum’da yakalanan tatilcilerin bir kısmının da ertesi sabah kenti terk ettiği haberleri gelmeye başlamıştı.

  ATOR: İPTAL YOK

  ATOR tarafından yapılan açıklamaya göre, Yunanistan ve Türkiye’de bulunan Rus turistlerden depremden etkilenen olmazken, bu zamana kadar herhangi bir iptal gelmiş değil. İleriye dönük tatil planlayan Ruslardan tur operatörlerine endişeli telefonlar gelse de, ilk gün oluşan ‘iptaller gelebilir’ endişesi yersiz gibi görünüyor.

  ‘TESİSLERDE AĞIR HASAR OLDUĞU İDDİASI DOĞRU DEĞİL’

  ATOR’un deprem bölgelerindeki tur operatörü temsilcilerinden aldığı bilgilere göre, turistik tesislerde ağır bir hasar bulunmuyor. Depremin ikinci günü itibarıyla turistler otellerine dönerken, turistlerde panik havasının olmadığı, bu zamana kadar eve geri dönme talebinde bulunan kimsenin de olmadığı belirtiliyor.

  Rus TourDom.ru’da yer alan haberde, bazı tesislerde ağır hasar olduğu, bu yüzden de tur operatörlerinin müşterilerini yakın destinasyonlardaki otellere kaydırıldığı iddia edilmişti. Haberde ayrıca tur operatörlerinin Rus turistlerden endişeli telefonlar aldığı ve bu durumun iptallere yol açabileceği belirtilmişti.

  BIBLIO GLOBUS: MEDYA GÜRÜLTÜSÜ

  ATOR’un bültenine konuşan Biblio Globus Genel Müdürü Irina Kostenko, şirket tarafından Yunanistan ve Türkiye’ye taşınan turistlerin tatillerine normal bir şekilde devam ettiğini açıkladı. ‘’Müşterilerimizden depremde yaralanan olmadı’’ diyen Kostenko, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

  ‘’Şu anda her şey sakin görünüyor ve turistlerin panik içerisinde olduğu iddiaları doğru değil. Turistik tesislerde hasar yok, geziler planlandığı gibi gerçekleştiriliyor ve tatilini erken bitirmek ya da ileriye dönük satın aldığı turu iptal etmek isteyen hiçbir müşterimiz olmadı.’’

  Basın organlarında yer alan turistlerin erken dönmek istediği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirten Kostenko, bu haberleri ‘medya gürültüsü’ olarak tanımladı.

  ANEX VE TUI MÜŞTERİLERİ DE TATİLLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

  Anex Tour tarafından yapılan açıklamada da benzer ifadelere yer verildi. ‘’Bölgedeki otellerde bir problem yok'' denilen açıklamada, ‘’Anex Tour müşterilerinden herhangi bir şikayet almadık. Otellerdeki temsilcilerimiz müşterilerimizle sürekli iletişim halinde, müşterilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz’’ denildi.

  TUI tarafından yapılan açıklamada ise, depremin sabahında bazı endişeli Rus turistlerden telefon aldıkları belirtildi. ‘’Şu anda durum normale dönmüş görünüyor’’ denilen açıklamada, ‘’Müşterilerimizi çok hızlı bir şekilde bilgilendirmeye çalıştık. Depremin hemen ardından bu tarz endişeler yaşanması normal ancak şu anda müşterilerimiz arasında tatilini yarıda kesmek ya da iptal etmek isteyen hiçkimse bulunmuyor.’’ ifadeleri kullanıldı.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 22.07.2017 - 19:08:39 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Yunan halkı Türkiye hakkında ne düşünüyor?
  'Enflasyon inim inim inletiyor ama onların umurunda değil'
  70 yıllık efsane marka 'Ceylan Kız' icradan satılıyor
  Setur, BookinTurkey'i Seturbiz adıyla yeniledi
  Belediyeye ait otel arazisi ihaleye çıkarıldı
  İşte bu hafta Almanya'da en çok aranan Türk otelleri
  Almanlar 2017'de paket turlara ne kadar harcadı?
  Ertuğrul Günay Yassıada için Twitter'dan isyan etti ama...
  Türkiye turizminin 2018 yol haritası bu kongrede tartışılacak
  MSC 9 milyar dolar yatırımla 6 dev gemiyi daha filosuna katacak
  Bakanlık, Xanthos ve Letoon antik kentlerini ziyarete açmaya hazırlanıyor
  Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun