Rus tur operatörleri Mısır'la ilgili nasıl bir planlama yapıyor?

Rus tur operatörleri Mısır'la ilgili nasıl bir planlama yapıyor?
Sadece tarifeli ve sadece Rusya-Kahire olmasına olmasına rağmen, Mısır ile Rusya arasında hava ulaşımı yeniden başladı. Peki Rus tur operatörleri Mısır'la ilgili nasıl bir planlama yapıyor? İşte detaylar...


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'dan sadece Kahire'ye dönük tarifeli uçuşlar başlasa da, Rus tur operatörleri bu destinasyona dönük planlamalara başladı. Operatörler, yakında Kahire aktarmalı Şarm El Şeyh ve Hurghada paket tur satışlarına başlıyor.

EGYPT AIR İLE AEROFLOT UÇACAK

İki ülke arasında uçuş yasağı kalksa da, şu anda uçuşlar henüz başamış değil. Mısır'ın bayrak taşıyıcı şirketi EgyptAir ile Rusya'nın bayrak taşıyıcı şirketi Aeroflot hala planlamayı sürdürüyor. Edinilen bilgilere göre, ilk etapta EgyptAir Rusya'ya haftada üç tarifeli uçuş düzenleyecek. Aeroflot'un da aynı sayıda uçuş yapması bekleniyor.INTOURIST: UZUN ZAMANDIR BUNA HAZIRLANIYORDUK
Intourist Satış Direktörü Sergey Tolchin, epeydir uçuşların yeniden başlamasına hazırladıklarını ve uçuş takvimleri tam olarak netleşince de tatil ürünlerini satmaya başlayacaklarını açıkladı. Tolchin, ''Koşullar değişmeye başladı ve ürünler de buna bağlı olarak şekillenecek.'' ifadelerini kullandı.

İSTANBUL AKTARMALI UÇUŞ OPSİYONU DA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR

Rus Tur Operatörleri Birliği'ne göre, diğer operatörler de Kahire aktarmalı operasyonlar için hazırlık yapıyor. Birliğe göre, bazı tur operatörleri İstanbul aktarmalı uçuş opsiyonunu da göz önünde bulunduruyor. Şu anda Rusya'da, (uçak hariç) tatil ürünleri satışına başlanmış durumda. Turizmciler, Aeroflot ile EgyptAir'in uçuş programları netleşir netleşmez tur satışlarının başlayacağını belirtiyor.

CHARTERLARIN BAŞLAMASI UMUDU

Seyahat acentelerinin verdiği bilgilere göre, şu anda Şarm El Şeyh'te bulunan her şey dahil 5 yıldızlı bir otelde 14 günlük tatilin fiyatı 102 bin ruble (1.790 dolar) civarında. Seyahat uzmanları, uçuşlar başlar başlamaz pek çok tur operatörünün ürünlerini satmaya başlayacağı görüşünde. Ancak en önemlisi, başlayan bu kısıtlı ulaşımın, ileride charterlar dahil tüm uçuşların önünü açacağına dair ciddi bir beklentinin oluşmuş olması.

'KAHİRE AKTARMALI TURLAR ÇOK FAZLA İLGİ GÖRMEZ' DİYEN DE VAR

Öte taraftan kimi seyahat uzmnları Kahire aktarmalı Şarm El Şeyh paket turlarının çok fazla ilgi görmeyeceği görüşünde. Nedeni ise zaman. Yolcunun Rusya'dan Kahire'ye ve oradan da otobüsle Şarm El Şeyh'e gitmesinin 6-7 saat alacağı belirtiliyor. Bu da, özellikle çocuklu aileleri temkinli olmaya itebilir.

''İSTANBUL AKTARMALI TURLAR DAHA UYGUN''

Bunun yerine, İstanbul aktarmalı uçuşların çok daha mantıklı olduğuna inananlar da var. OCA Tour (Bereznik) CEO'su Svetlana Oboyanskaya, 6-9 saat arasında zaman alan İstanbul aktarmalı gidişlerin daha uygun olduğu görüşünde.

MISIR TURİZM BAKANLIĞI CHARTERLAR BAŞLAMADAN KAMPANYA YAPMAYACAK

Mısırlı Turizm Bakanlığı ise asıl hedefleri olan charter uçuşları başlayana kadar Rusya'da bir kampanya yürütme taraftarı değil. Mısır Turizm Geliştirme Otoritesi Başkanı Hishama El Demery, ''Rusya'dan resort bölgelere direkt uçuşlar başlamadan Mısır Turizm Bakanlığı bu ülkede bir kampanya yürütmeyi planlamıyor. Buna karşın tuizmciler, tarifeli uçuşlar başlar başlamaz Rus turizmcileri ülkeye davet ederek oteller, güvenlik ve sahiller hakkında bilgilendirmek ve hemen sonrasında da bir kampanya başlatmak niyetinde.'' ifadelerini kullandı.

''2 MİLYON RUS TURİST ALIRIZ''

Mısır Turizm Bakanlığı'nın 2018 Dünya Kupası sırasında Rusya'da bir kampanya yürüteceği ancak kampanyanın Rus turistlerden çok diğer ülkelerden gelen katılımcıları hedef alacağı kaydedildi.

Mısırlı turizmciler nisan ayına kadar charter uçuşlarının başlaması durumunda 2018'de 2 milyon Rus turist alacaklarını ifade ediyor.
Bu Haber 09.01.2018 - 14:12:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.