Rus operatörler peş peşe açıkladı: Intourist'in ardından şimdi de TUI...

Rus operatörler peş peşe açıkladı: Intourist'in ardından şimdi de TUI...
Geçtiğimiz günlerde NTK Intourist'in kendi hava yolu şirketini kurmayı planladığını açıklamasının ardından, TUI Rusya da benzer bir adım atacağını duyurdu.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Vim Avia'nın iflasıyla büyük sıkıntı yaşayan Rus tur operatörleri kendi hava yolu şirketini kuruyor. Geçtiğimiz günlerde NTK Intourist'in ''Kendi hava yolu şirketimizi kuracağız'' açıklamasının ardından, benzer bir adım da TUI Rusya'dan geldi.5 UÇAKLA 2018'DE OPERASYONLARA BAŞLAYACAK

Kahvaltılı toplantıda basınla bir araya gelen TUI Rusya CEO'su Taras Demura, şirketin kendi hava yolu şirketini kuracağını açıkladı. TUI Rusya'nın Ural Airlines'tan 3 adt A321 ve Iflay'dan 2 adet A330 alacağını kaydeden Demura, kurulacak hava yolu şirketinin 2018 sezonunda faaliyete geçirmeyi planladıklarını kaydetti.

RUSYA'DA DÖRT KENTTEN TÜRKİYE'YE UÇACAK

TUI Rusya kendi hava yolu şirketini kurduktan sonra Rusya'nın 4 bölgesinden Türkiye'ye direkt uçuşlar düzenleyecek. Uçuş düzenlenecek şehirler ise Krasnodar, Novosibirsk, Rostov-on-Don ve Mineralnıye Vodı olarak açıklandı. Bu şekilde TUI'nin Rusya'dan operasyon düzenlediği şehir sayısı da 6'dan 10'a yükselecek.

MISIR UÇUŞLARININ ŞUBATTA BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Putin'in açıklamalarına göre, Rusya'dan Mısır'a dönük uçuşların 2018 şubat ayı gibi başlaması bekleniyor. Şimdilik sadece Kahire'ye yapılacak olsa bile, uçuşların başlayacağına ilişkin mesajlar Rus turisti heyecanlandırmaya yetti. Acenteler, Rusların şimdiden acentelere giderek Mısır tatili konusunda bilgi almaya başladığını ifade ediyor.

Bu Haber 14.12.2017 - 13:34:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.