Rus bakan: Türkiye'ye uçuş yasağı için büyük hazırlık ve tarafsız kanıt gerekli

Rus bakan: Türkiye'ye uçuş yasağı için büyük hazırlık ve tarafsız kanıt gerekli
Rusya Federasyonu Kültür Bakanı Alla Manilova, Türkiye ve Tunus'a dönük uçuş yasağını konuşmak için henüz erken olduğunu belirtti. Manilova, bu tür kararların büyük bir hazırlık süreci ve tarafsız kanıtlar gerektirdiğini kaydetti.


Rusya Komünist Partisi'nden gelen ''Türkiye ve Tunus'a yönelik uçuşlar da durdurulsun'' önerisine ilişkin açıklama yapan Alla Manilova, uçuş yasağı için detaylı bir çalışma sürecine ihtiyaç olduğunu ifade etti. Sputniknews'in TASS'tan aktardıı habere göre Manilova, '' bu girişimin hayata geçirilme ihtimalini konuşmak için henüz erken.'' değerlendirmesini yaptı.

‘KARAR ALMAK İÇİN KANITA İHTİYAÇ VAR’

Manilova, “Türkiye ve Tunus’a uçuş yasağı getirilmesi girişiminin mimarlarının endişelerini anlıyorum. Ama uçuş yasağı kararı, dışişleri ve ilgili diğer bakanlıkların katıldığı büyük bir hazırlık süreci gerektiriyor. Ayrıca turistlerin can güvenliğinin tehlikede olduğunu gösteren tarafsız kanıtlar lazım. Bu konuda yorum yapmak için henüz erken. Bu sorunlar bir anda çözülmüyor” diye konuştu.

Rusya Federasyonu Komünist Partisi’nden milletvekilleri Valeriy Raşkin ve Sergey Obuhov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e mektup yazarak, Türkiye ve Tunus’a uçak seferlerinin iptal edilmesini talep etmişti. İki ülkenin IŞİD’in faaliyetleri nedeniyle ‘tehlikeli’ olduğunu savunan milletvekilleri, son dönemde Türkiye’de 7 terör eylemi, Tunus’ta ise iki otel saldırısı gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Rusya’dan Mısır’a yapılan tüm uçuşlar, güvenlik gerekçesiyle 6 Kasım’dan itibaren askıya alınmış durumda.Bu Haber 13.11.2015 - 10:47:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.