Rezervasyonlarda rekor artış: Antalya ocakta Almanya'da satış lideri oldu

Rezervasyonlarda rekor artış: Antalya ocakta Almanya'da satış lideri oldu
Alman iş ve turizm dergisi fvw, Alman turistin Türkiye'ye dönüşünü, ''Antalya rezervasyonları ikiye katlandı, Türkiye geri döndü'' başlığıyla duyurdu. Ocak ayında Almanya'da satılan her 100 paket turdan 24'ünü Antalya kaptı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Alman turistin ocak ayında Türkiye'ye yoğun rezervasyon yaparak pahalı İspanya destinasyonundan uzaklaşmaya devam ettiği belirtilen haberde, ocak ayında yapılan paket tur satışlarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.ANTALYA SATIŞLARI İKİYE KATLANDI

Haberde paylaşılan detaylara göre, kasım ayında yüzde 49, aralık ayında ise yüzde 34 artan Almanya'daki Antalya rezervasyonları 2018 yılının ilk ayında ikiye katlandı. Traveltainment'ın verilerine göre, ocak ayında Antalya rezervasyonları yüzde 99 oranında arttı. Bu verilerle Türkiye, ocak ayında Almanya'da en çok paket tur satılan ilk 10 destinasyon arasında yüzde 24 payla ilk sıraya yerleşti.

MISIR AYNI ŞEKİLDE DEVAM

Almanya'da yükselişini sürdüren bir diğer destinasyon ise Mısır oldu. Verilere göre, kasım yüzde 72, aralık ayında ise yüzde 55 artış kaydeden Mısır, ocak ayında ise yüzde 61 artış kaydetti. Ocak ayında Almanya'da yapılan her 100 paket tur satışından 17'si Kızıl Deniz'e yapıldı.

YUNANİSTAN DA ARTIŞ KAYDETTİ

Yunanistan ise ocak ayında Almanya pazarında daha mütevazı bir büyüme kaydetti. Ocak ayında Heraklion satışları yüzde 9, Girit satışları yüzde 2 ve Kos satışları yüzde 25 oranında arttı.

MISIR KAN KAYBEDİYOR

İspanya'da tavan yapan fiyatlardan dolayı Türkiye, Mısır ve Yunanistan'ın kazançlı çıktığı belirtilen haberde, İspanya paket turlarının bu yıl yüzde 15 zamlandığına dikkat çekildi. 2017 yılının aralık ayında, İspanya'nın tatil bölgeleri Fuerteventura satışları yüzde 8, Las Palmas satışları yüzde 19 ve Tenerife satışları yüzde 21 düşen İspanya, ocak ayında da kan kaybetti. Buna göre, Mayorka, Palma ve Balear Adaları satışları ortalama yüzde 25 geriledi.


Bu Haber 15.02.2018 - 16:32:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.