Pegas, Rusya'nın 3 kentinden Alanya'ya uçuş başlatıyor

  15.11.2017 - 19:14:13  Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nıa yapılacak 2018 yaz uçuşlarıyla ilgili bilgi veren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, Pegas'ın Rusya'nın üç kentinden Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na uçuş başlatacağını açıkladı.  Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu, yeni dönem ilk toplantısını yaptı. Aynı zamanda Alanya Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel, görev dağılımında ALTAV Başkanlığını sürdürürken Mehmet Dahaoğlu ve belirlenecek ALTSO temsilcisi başkan yardımcılığı görevine getirildi. Muhasip üye olarak da Şükrü Cimrin görevlendirildi. Bu şekliyle ALTAV ilk dönem yönetici dağılımında değişikliğe gitmemiş oldu.  ''2018 İYİ BİR YIL OLACAK''

  Toplantıda açıklama yapan Başkan Yücel, “Geçmiş dönemde gayretleri ve destekleri bulunan üyelerimize teşekkür ediyor ve yeni dönemde aramızda bulunan üyelerimize de başarılar diliyorum. Ben inanıyorum ki ALTAV geçmiş dönemde olduğu gibi güzel ve başarılı işler yapmaya devam edecek. Şehrin sosyokültürel durumuna ve ekonomisine değer katacak çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Gönüllülük esasına göre çalışan kurumumuzda her hafta çarşamba günü toplantılarımızı yapacağız. 2018’in turizm açısından iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Tur operatörleri ve acente temsilcileriyle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda bu öngörüye ulaşıyoruz.

  PEGAS RUSYA'NIN ÜÇ KENTİNDEN UÇUŞ BAŞLATIYOR

  Gazipaşa Havalimanı dünyanın çeşitli şehirlerinden tarifeli ve charter seferleriyle giderek büyüyor. Bu büyüme şehrimiz için çok önemli.  Anex’in Azur Air’ı haftanın her günü Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na Boeing 737-800 tipi uçaklar yerine Boeing 757-200’lerle uçuş yaparak taşıyacağı yolcu sayısını büyük gövdeli uçaklarla artırmış olacak. Bunun yanında Coral’ın Royal Flight’ı uçuş programına devam edecek. Pegasus tarifeli Moskova programına aynı şekilde devam edecek. Pobeda yaz sezonu bittikten sonra kış sezonunda da pazar günleri olmak üzere haftada bir Moskova uçuşlarına mart sonuna kadar devam edecek. Pegas’ın IKAR’ı 189 koltuk kapasiteli Boeing 737-800’leri ile kardeş şehrimiz Murmansk, Syktyvkar, Orenburg’dan uçuşlara başlıyor. Pegas’ın Nordwind’i de Rusya uçuşlarına başlayacak. Romanya’nın bayrak taşıyıcısı Tarom Havayolları Başkent Bükreş’ten 4 Haziran-30 Eylül arası Boeing 737-800’lerle uçacak. AZAL’ın alt markası Buta Airways ile görüşmeler devam ediyor. Haftada 3-7 arasında yaz sezonu boyunca Bakü’den uçuş yapma ihtimali yüksek.

  “APRON VE OTOPARK ALANLARI BÜYÜMELİ”

  Bu gelişmelerde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da büyük emekleri var. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ayrıca havalimanları işletmecisi TAV’a yatırımlarını sürdürerek Alanya’ya güvendiği için de teşekkürü halkım adına borç biliyorum. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), ALTAV, yerel yönetimler ve devletin kurumlarıyla birlikte sürekli istişare halindeyiz. Yaptığımız tanıtım çalışmalarında Alanya’mızın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu sürekli vurgulamaya çalışıyoruz. Turizm ve ekonomi açısından arzu ettiğimiz hedeflere ulaşacağız. Ulaştırma Bakanlığı’nın Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın apron ve araç park alanlarını ihtiyaçlar doğrultusunda büyüteceğine inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde de geçmişte olduğu gibi tur operatörlerine yapacağımız ziyaretlere devam edeceğiz” dedi.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 15.11.2017 - 19:14:13 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  'Haksızlıklara ve engellemelere rağmen değişimi gerçekleştireceğiz'
  Yeni istihdam paketi açıklandı, öncelik hangi sektörlere verildi?
  Topkapı Sarayı'nda önemli keşif: Hünkar Hamamı bulundu
  Rus operatörler peş peşe açıkladı: Intourist'in ardından şimdi de TUI...
  Booking.com davasında önemli geişme: Mahkeme TÜRSAB'dan 500 bin lira...
  Türel'den yılbaşı süsü isteyen turizmcilere: Fettah Tamince gibi yapın
  Otel istatistikleri e-Devlet üzerinden tutulacak, sakıncalar neler?
  Ayık, Yağcı ve turizm çalışanlarından sektör değerlendirmesi
  Onlarca arazi özelleştirme kapsamına alındı, Datça imara açılıyor
  Avrupa'da bir hava yolu iflası daha: Niki iflas başvurusunda bulundu
  Bir havalimanı daha uçak yakıt desteği kapsamına alındı
  Yunanistan Almanya'da Türkiye'nin koltuğunu elinden aldı
  TUI'nin bilançosunda yüzde 56'lık tehlikeli gösterge
  EasyJet'ten güzel haber: Liverpool-Dalaman uçuşları başlıyor
  Bakanlardan farklı açıklamalar: 2017 turizm geliri ne kadar olacak?
  Rus gazeteden uçuşlarla ilgili Mısır'a bir iyi bir de kötü haber
  Otelin spasında Polonyalı basketbolcuya taciz iddiası
  Ferit Şahenk, şimdi de İtalyan restoran zincirinin peşinde
  2018 yılında pasaport ücretleri ne kadar olacak?
  Expedia'dan paket tur hamlesi: Zorunda değiliz ama herkesle rekabet edebiliriz
  İflas eden Alman tur operatörünün yeni sahibi belli oldu
  Thomas Cook 250 satış acentesini İzmir'e getiriyor
  Taşyapı ile Terminal Yapı, Ercan Havalimanı yüzünden mahkemelik oldu
  Club Hotel Phokaia, Mark Werner ile İngiltere pazarına geri döndü
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun