Pegas, Rusya'nın 3 kentinden Alanya'ya uçuş başlatıyor

  15.11.2017 - 19:14:13  Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nıa yapılacak 2018 yaz uçuşlarıyla ilgili bilgi veren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, Pegas'ın Rusya'nın üç kentinden Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na uçuş başlatacağını açıkladı.  Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu, yeni dönem ilk toplantısını yaptı. Aynı zamanda Alanya Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel, görev dağılımında ALTAV Başkanlığını sürdürürken Mehmet Dahaoğlu ve belirlenecek ALTSO temsilcisi başkan yardımcılığı görevine getirildi. Muhasip üye olarak da Şükrü Cimrin görevlendirildi. Bu şekliyle ALTAV ilk dönem yönetici dağılımında değişikliğe gitmemiş oldu.  ''2018 İYİ BİR YIL OLACAK''

  Toplantıda açıklama yapan Başkan Yücel, “Geçmiş dönemde gayretleri ve destekleri bulunan üyelerimize teşekkür ediyor ve yeni dönemde aramızda bulunan üyelerimize de başarılar diliyorum. Ben inanıyorum ki ALTAV geçmiş dönemde olduğu gibi güzel ve başarılı işler yapmaya devam edecek. Şehrin sosyokültürel durumuna ve ekonomisine değer katacak çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Gönüllülük esasına göre çalışan kurumumuzda her hafta çarşamba günü toplantılarımızı yapacağız. 2018’in turizm açısından iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Tur operatörleri ve acente temsilcileriyle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda bu öngörüye ulaşıyoruz.

  PEGAS RUSYA'NIN ÜÇ KENTİNDEN UÇUŞ BAŞLATIYOR

  Gazipaşa Havalimanı dünyanın çeşitli şehirlerinden tarifeli ve charter seferleriyle giderek büyüyor. Bu büyüme şehrimiz için çok önemli.  Anex’in Azur Air’ı haftanın her günü Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na Boeing 737-800 tipi uçaklar yerine Boeing 757-200’lerle uçuş yaparak taşıyacağı yolcu sayısını büyük gövdeli uçaklarla artırmış olacak. Bunun yanında Coral’ın Royal Flight’ı uçuş programına devam edecek. Pegasus tarifeli Moskova programına aynı şekilde devam edecek. Pobeda yaz sezonu bittikten sonra kış sezonunda da pazar günleri olmak üzere haftada bir Moskova uçuşlarına mart sonuna kadar devam edecek. Pegas’ın IKAR’ı 189 koltuk kapasiteli Boeing 737-800’leri ile kardeş şehrimiz Murmansk, Syktyvkar, Orenburg’dan uçuşlara başlıyor. Pegas’ın Nordwind’i de Rusya uçuşlarına başlayacak. Romanya’nın bayrak taşıyıcısı Tarom Havayolları Başkent Bükreş’ten 4 Haziran-30 Eylül arası Boeing 737-800’lerle uçacak. AZAL’ın alt markası Buta Airways ile görüşmeler devam ediyor. Haftada 3-7 arasında yaz sezonu boyunca Bakü’den uçuş yapma ihtimali yüksek.

  “APRON VE OTOPARK ALANLARI BÜYÜMELİ”

  Bu gelişmelerde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun da büyük emekleri var. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ayrıca havalimanları işletmecisi TAV’a yatırımlarını sürdürerek Alanya’ya güvendiği için de teşekkürü halkım adına borç biliyorum. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), ALTAV, yerel yönetimler ve devletin kurumlarıyla birlikte sürekli istişare halindeyiz. Yaptığımız tanıtım çalışmalarında Alanya’mızın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu sürekli vurgulamaya çalışıyoruz. Turizm ve ekonomi açısından arzu ettiğimiz hedeflere ulaşacağız. Ulaştırma Bakanlığı’nın Gazipaşa-Alanya Havalimanı’nın apron ve araç park alanlarını ihtiyaçlar doğrultusunda büyüteceğine inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde de geçmişte olduğu gibi tur operatörlerine yapacağımız ziyaretlere devam edeceğiz” dedi.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 15.11.2017 - 19:14:13 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Bir yolcunun Pgasus isyanı: Havada dehşeti yaşadık
  Oteller için yeni yönetmelik hazırlanıyor, işte detaylar...
  Turkey Home'un video ve görselleri 554 milyon kez izlendi
  Vatandaşa ne yediriyorlar? İşte bakanlığın açıkladığı korkunç liste
  Mart ayı otel teşvikleri 3 yıldıza ve modernizasyona gitti
  Türk Hava Yolları, Erbil uçuşlarının başlama tarihini açıkladı
  Rusya'dan Paloma Hotels'e iki ödül birden
  Hitit'ten 'beyaz bülten' çalışması
  Ulusoy anlatıyor: Borçlar, biletler, çekler, senetler, binalar, alacaklar...
  AKTOB'dan ITB değerlendirmesi: Pazar ne durumda, neler yapılmalı?
  Oya Narin: Turizm döviz gelirinin yüzde 5'i hibe olarak turizmciye dağıtılsın
  Denizbank'ın satışıyla ilgili yeni gelişme: Dubai'ye mi satılacak?
  TÜRSAV'ın yeni yönetim kurulu belli oldu
  Dolar TL karşısında tüm zamanların rekorunu kırdı
  TripAdvisor 2018'in en iyi destinasyonlarını açıkladı
  Türkiye-AB ilişkileri yine geriliyor, Avrupa Konseyi Türkiye'yi kınayacak
  İsrail Rusya'dan yapılacak charterlara kişi başı 60 euro destek verecek
  Tayland'da tur otobüsü kazası: 18 ölü, 33 yaralı
  OTI'nin satın aldığı Ferien Touristik'ten paket tur hamlesi
  'Balkanlara en çok turist götüren tur operatörü olmayı planlıyoruz'
  Bakanlıktan Trabzon Havalimanı açıklaması: Onarıma başlıyoruz
  Turizm yazarlarından Bağlıkaya'ya ziyaret
  Eresin Topkapı'nın yeni genel müdürü Erhan Çakay oldu
  Almanya'da İspanya kan kaybediyor, Türkiye ve Mısır yükselişte
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun