Orhan Sancar: TÜRSAB ticaret yapmalı!

  8.11.2017 - 14:39:46  TÜRSAB seçimleri yaklaşırken, acentecilerin safları da netleşiyor. Geçtiğimiz genel kurulda Ulusoy'un karşısında yer alan AtlasGlobal BDT temsilcisi ve Kaçkar Turizm'in sahibi Orhan Sancar, yaklaşan yeni genel kurulda Ulusoy'u destekleyeceğinin sinyalini verdi.  TÜRSAB genel kurulu öncesi ''TÜRSAB için bir araya gelelim'' başlıklı bir açıklama yapan turizmci Orhan Sancar, genel kurulda Başaran Ulusoy'u destekleyeceğinin sinyalini verdi.

  ''16 yıldır sadece seçim döneminde çalışma yaparak muhalefet yapılıyor, bunun anlamı sadece seçim kazanma niyetidir. Yoksa sürekli çalışma yapıp muhalefet olarak öneri getirerek Türsab’a yararlı olma gibi bir düşünceleri yok aslında.'' diyen Orhan Sancar, mevcut yönetimin TÜRSAB için yararlı hizmetlerde bulunduğunu savundu.  TÜRSAB 2000'Lİ YILLARA KADAR BASİT BİR MESLEK ÖRGÜTÜYDÜ''

  Mevcut yönetimin, 2000'li yıllara kadar basit ve yaptırım gücü olmayan TÜRSAB'ın son 15 yılda etkin ve atak bir yol izleyerek üyelerini en iyi şekilde savunur hale geldiğini söyleyen Sancar, ''Ülkemizde turizmi ile ilgili alınan tüm kararlarda Türsab’ın etkin rolü olmuştur. Ülkemiz ile ilgili tüm yurt içi ve yurtdışı tanıtım, temsil, kongre ve toplantılarda Türsab’ın imzası ve liderliği vardır.'' ifadelerini kullandı.

  TÜRSAB'ın ticaret yapmasının doğru olduğunu savunan Orhan Sancar, şunları söyledi:

  ''TÜRSAB TİCARET YAPMALI''

  ''Tabi tüm bu faaliyetlerin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Türsab’ın ekonomik açıdan da güçlü olması gerekiyor. Turizmin yarattığı sinerjiden bir çok sektör yararlanıyor ve ciddi kazançlar elde ediyor. Neden bizim meslek kuruluşumuz bu ekonomik kazanımlar ile üyeleri için güçlü olmasın? Yasalar bu tür ekonomik kazanımlar için meslek kuruluşlarının ticari şirketler kurmasını tavsiye ediyor ve denetlenmesinin de önünü açıyor.
  Yani şahsi rantların olmadığı ticari faaliyetlere yasalar elveriyor. Bu sayede meslek kuruluşumuz üyelerine yurt içinde ve yurtdışında devlete yük olmadan yardımcı olabiliyor. Aksi takdirde ödenemeyen üyelik aidatlarından ve acente kayıt ücretlerinden başka geliri olmayan Türsab pasif bir meslek kuruluşuna döner.''

  ''HACİZ Mİ UYGULANMIŞ, METAL YORGUNLUĞU MU VAR?''

  ''Gelin hep beraber yönetimde yer alalım, yolsuzluk varsa tespit edelim, suç duyurusunda bulunalım ve yönetim içerisinde sesimizi yükseltip yanlışları düzeltelim. Sadece başkanın aldığı kararların uygulanmasını engelleyelim.'' diyen Sancar, ''Haciz mi uygulanmış, metal yorgunluk mu var, hepsini ortak yönetimde sorgulayalım.'' dedi.

  ''BOŞ VAATLER''

  Üstü kapalı olarak Firuz Bağlıkaya'nın ''yeni acente kurulmasına müsade etmeyeceğiz'' sözünü de eleştiren Orhan Sancar, ''Acentelik belge vermeyi dondurmak, belge bedellerini yükseltmek, Rekabet Kurulu ve kanunların elverdiği ölçüde uygulanabilir ama ticaret yapmayı kimse durduramaz, boş vaatler ile uğraşmayalım.'' değerlendirmesinde bulundu.

  TUR OPERATÖRLERİNE 'TEKELCİ' SUÇLAMASI

  İsim vermeden büyük tur operatörlerini tekelcilikle suçlayan ve acentelerin bu tekelci zihniyetten kurtarılması gerektiğini kaydeden Sancar, turizm talebinin tüketici tercihleri tarafından elirlenmesi gerektiğini söyledi.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.11.2017 - 14:39:46 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  murat gökçe - 8.11.2017 23:24:58
  Orhan bey sizi tanımasam yazınızı ciddiye alırdım ancak ne olduğunuzu karakterinizi ve içinde bulunduğunuz durumu bir meslektaşınız olarak çok iyi biliyorum. Maalesef ruhunuzu şeytana teslim etmişsiniz. Değer mi Orhan bey?
  Ali Bulduk - 8.11.2017 23:26:30
  Patonunun sesi ne de olsa! Murat Ersoy"un çalışanısınız e normal talimatla yazıyorsunuz bu yazıları, Başaran abiniz siparişi veriyor patronunuz da emrediyor kaleminizi kiraya veriyorsunuz! Sizi kimse ciddiye almaz.
  Uğur Hacısoylu - 8.11.2017 23:28:32
  Neresinden dönersen dön, artık döneksindir!!! Geçen dönem Firuz beyin ekibinde yer almak istedin ama patronun iplerini çekince bir anda B.U"cu oldun, yazık yaşından başından utan.
  Rumuz:Ekibini satmayan adam - 8.11.2017 23:29:35
  Sizi kim ciidiye alıp da okuyor çok merak ediyorum?
  Y. Murat Özgüç - 9.11.2017 00:39:53
  Hımmmm
  Ertuğrul Sarısu - 9.11.2017 14:26:45
  Yazık Orhan Sancar yazık... Bunları söyleyebildiğinize inanamıyorum... Ama size bunu söyletenler utanmalı değilmi? Eminim sizde öyle düşünüyorsunuz. Gelmeyin bu oyunlara Akıl tutulmasına...
  Çok Yazık Koca Koca Adamlar Döne Döne Bir Hal Oldular - 9.11.2017 15:32:15
  Orhan Bey, geçen s ene türsab yeniden ekibinin içinde göstermiş olduğunuz çalışmadan tanıdık sizi, platformlardaki yazışmalarınızı da takip ediyorduk.. Bu açıklama her şeyin inkarı olmuş sizin için bundan sonra ağzınız ile kuş tutsanız sektör mensubu kimse sizi kale almayacaktır. Ya baştan bu tip mücadelelere girmeyeceksiniz, girdiyseniz de rüzgar gülü gibi sağa sola savrulmayacaksınız. Çalıştığınız şirketin sahibi KIRMIZI GECELER adında seyahat acentelerine bir lansman yapıyor ve BAŞARAN ULUSOY için o hep burada kalmalı diyor, sonuna kadar. Bayram değil seyran değil MURAT BEY" in BAŞARAN ULUSOY aşkı neden debreşti diye düşünürken bir de baktık ki, MURAT ERSOY, BAŞARAN ULUSOY, MUSTAFA ÇOBANOĞLU, BİRLİKTEYİZ TURİZM HAVACILIK HİZMETLERİ TİCARET VE A.Ş" yi kurmuşlar, birliğin ticaret yapmasını istemenizden amacınız bu ise eğer, burada büyük bir yanılgı içindesiniz zira BİRLİK değil, birliğin yaratacağı ticaret hacmi üzerinden şahıslar ticaret ve kar eder duruma geliyorlar. Birlik başkanı hac umre acentelerine koltuk satmak için bir uçak şirketi sahibi ile şirket kuruyor, şimdi size soruyorum bu birlik başkanı havayollarının önüne çıkıp birlik üyelerinin ve sektörün kazanımı adına hareket edebilir mi? Yazıklar olsun ki siz de bu düzeni savunur olmuşsunuz, bizler de sizi yanlış tanımışız. İki sene sonrada olsa gerçek yüzünüzü sektöre gösterdiğiniz için teşekkür ederiz size.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Otel sayısını 15'e çıkardı, 2018’i kaliteli hizmet ve marka yılı ilan etti
  Hamdi Güvenç açıkladı: Tataristan-Dalaman uçuşları başlıyor
  Ukrayna'da tur operatörlerinin yükümlülükleri arttırılıyor
  Azur Air Almanya filosundaki uçak sayısını arttırıyor
  Rus hava yolu şirketi Pobeda paket tur pazarına mı giriyor?
  Dedeman Grubu 'smart' otelcilik yapacak 2023'te 40 otele ulaşacak
  Turizm sektöründeki batık kredi oranı yüzde 3.94'e yükseldi
  Temurci: 2018 İspanya pazarı için toparlanma yılı olacak
  Bodrum'a 170 milyon dolara otel yaptı, sanat ve eğlenceyi bir araya getirdi
  Vali ve MÜSİAD'ın desteğiyle Antalya'da 'Helal Turizm Derneği' kuruldu
  Harcama, destinasyon, satın alma... İşte Alman turistin 2018 tatil eğilimleri
  Erkan Yağcı'dan fiyat uyarısı: Zamanı geldi!
  Antalya'da yapılacak gıda ve içecek fuarına alkollü içki izni çıktı
  Lüks alışveriş merkezindeki restoran ve kafelerin yıkımı durduruldu
  Uçaklarda silahlı özel harekat polisi dönemi
  Prontotour'un, çocuklu aileler için geliştirdiği 'ProntoKids' turları başlıyor
  Deniz Uğur: Sağlıklı iletişim Almanya'dan daha çok turist getirecek
  Küresel turizmden olumlu sinyaller, büyüme devam edecek
  2017 yılında 33 bin yeni otel yatağı için teşvik verildi
  87 milyar euro turizm geliri elde etti, ABD'nin koltuğuna oturdu
  Kaza yapan Pegasus uçağıyla ilgili THY New York uçağı senaryosu
  Ertuğrul Özkök: Çanakkale uydurulmuş bir isim, kentin adı Troya olmalı
  Dört turizm şirketinin 81 milyon liralık yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  19 yeni otel daha yolda, 5 yıldızlı oteller hangi illere yapılacak?
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun