Benzer Haberler:
  TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar oldu
  Sabah yazarından yeni yönetimle ilgili kulis yazısı, işte ismi geçenler
  Mehmet İşler: Olağanüstü Hal bir an önce kaldırılmalı!
  O taksiciyle ilgili olarak TÜRSAB'dan açıklama: Takipçisi olacağız
  TÜRSAB'dan UKOME açıklaması: Tekrar etmemesini umuyoruz
  VİDEO: TÜRSAB'ın yeni yönetimi 100 günde neler yaptı?
  Seyahat Acentaları Birliği yönetmeliği değişti, işte detaylar
  Seyahat acentelerine 300 milyon liralık destek için imzalar atıldı
  TÜRSAB'dan UKOME açıklaması: Turistleri havaalanında mı bırakalım?
  Firuz Bağlıkaya: Döviz getirme görevimiz 'misyona' dönüştü

  Orhan Sancar: TÜRSAB ticaret yapmalı!

  8.11.2017 - 14:39:46  TÜRSAB seçimleri yaklaşırken, acentecilerin safları da netleşiyor. Geçtiğimiz genel kurulda Ulusoy'un karşısında yer alan AtlasGlobal BDT temsilcisi ve Kaçkar Turizm'in sahibi Orhan Sancar, yaklaşan yeni genel kurulda Ulusoy'u destekleyeceğinin sinyalini verdi.  TÜRSAB genel kurulu öncesi ''TÜRSAB için bir araya gelelim'' başlıklı bir açıklama yapan turizmci Orhan Sancar, genel kurulda Başaran Ulusoy'u destekleyeceğinin sinyalini verdi.

  ''16 yıldır sadece seçim döneminde çalışma yaparak muhalefet yapılıyor, bunun anlamı sadece seçim kazanma niyetidir. Yoksa sürekli çalışma yapıp muhalefet olarak öneri getirerek Türsab’a yararlı olma gibi bir düşünceleri yok aslında.'' diyen Orhan Sancar, mevcut yönetimin TÜRSAB için yararlı hizmetlerde bulunduğunu savundu.  TÜRSAB 2000'Lİ YILLARA KADAR BASİT BİR MESLEK ÖRGÜTÜYDÜ''

  Mevcut yönetimin, 2000'li yıllara kadar basit ve yaptırım gücü olmayan TÜRSAB'ın son 15 yılda etkin ve atak bir yol izleyerek üyelerini en iyi şekilde savunur hale geldiğini söyleyen Sancar, ''Ülkemizde turizmi ile ilgili alınan tüm kararlarda Türsab’ın etkin rolü olmuştur. Ülkemiz ile ilgili tüm yurt içi ve yurtdışı tanıtım, temsil, kongre ve toplantılarda Türsab’ın imzası ve liderliği vardır.'' ifadelerini kullandı.

  TÜRSAB'ın ticaret yapmasının doğru olduğunu savunan Orhan Sancar, şunları söyledi:

  ''TÜRSAB TİCARET YAPMALI''

  ''Tabi tüm bu faaliyetlerin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Türsab’ın ekonomik açıdan da güçlü olması gerekiyor. Turizmin yarattığı sinerjiden bir çok sektör yararlanıyor ve ciddi kazançlar elde ediyor. Neden bizim meslek kuruluşumuz bu ekonomik kazanımlar ile üyeleri için güçlü olmasın? Yasalar bu tür ekonomik kazanımlar için meslek kuruluşlarının ticari şirketler kurmasını tavsiye ediyor ve denetlenmesinin de önünü açıyor.
  Yani şahsi rantların olmadığı ticari faaliyetlere yasalar elveriyor. Bu sayede meslek kuruluşumuz üyelerine yurt içinde ve yurtdışında devlete yük olmadan yardımcı olabiliyor. Aksi takdirde ödenemeyen üyelik aidatlarından ve acente kayıt ücretlerinden başka geliri olmayan Türsab pasif bir meslek kuruluşuna döner.''

  ''HACİZ Mİ UYGULANMIŞ, METAL YORGUNLUĞU MU VAR?''

  ''Gelin hep beraber yönetimde yer alalım, yolsuzluk varsa tespit edelim, suç duyurusunda bulunalım ve yönetim içerisinde sesimizi yükseltip yanlışları düzeltelim. Sadece başkanın aldığı kararların uygulanmasını engelleyelim.'' diyen Sancar, ''Haciz mi uygulanmış, metal yorgunluk mu var, hepsini ortak yönetimde sorgulayalım.'' dedi.

  ''BOŞ VAATLER''

  Üstü kapalı olarak Firuz Bağlıkaya'nın ''yeni acente kurulmasına müsade etmeyeceğiz'' sözünü de eleştiren Orhan Sancar, ''Acentelik belge vermeyi dondurmak, belge bedellerini yükseltmek, Rekabet Kurulu ve kanunların elverdiği ölçüde uygulanabilir ama ticaret yapmayı kimse durduramaz, boş vaatler ile uğraşmayalım.'' değerlendirmesinde bulundu.

  TUR OPERATÖRLERİNE 'TEKELCİ' SUÇLAMASI

  İsim vermeden büyük tur operatörlerini tekelcilikle suçlayan ve acentelerin bu tekelci zihniyetten kurtarılması gerektiğini kaydeden Sancar, turizm talebinin tüketici tercihleri tarafından elirlenmesi gerektiğini söyledi.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 8.11.2017 - 14:39:46 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  murat gökçe - 8.11.2017 23:24:58
  Orhan bey sizi tanımasam yazınızı ciddiye alırdım ancak ne olduğunuzu karakterinizi ve içinde bulunduğunuz durumu bir meslektaşınız olarak çok iyi biliyorum. Maalesef ruhunuzu şeytana teslim etmişsiniz. Değer mi Orhan bey?
  Ali Bulduk - 8.11.2017 23:26:30
  Patonunun sesi ne de olsa! Murat Ersoy"un çalışanısınız e normal talimatla yazıyorsunuz bu yazıları, Başaran abiniz siparişi veriyor patronunuz da emrediyor kaleminizi kiraya veriyorsunuz! Sizi kimse ciddiye almaz.
  Uğur Hacısoylu - 8.11.2017 23:28:32
  Neresinden dönersen dön, artık döneksindir!!! Geçen dönem Firuz beyin ekibinde yer almak istedin ama patronun iplerini çekince bir anda B.U"cu oldun, yazık yaşından başından utan.
  Rumuz:Ekibini satmayan adam - 8.11.2017 23:29:35
  Sizi kim ciidiye alıp da okuyor çok merak ediyorum?
  Y. Murat Özgüç - 9.11.2017 00:39:53
  Hımmmm
  Ertuğrul Sarısu - 9.11.2017 14:26:45
  Yazık Orhan Sancar yazık... Bunları söyleyebildiğinize inanamıyorum... Ama size bunu söyletenler utanmalı değilmi? Eminim sizde öyle düşünüyorsunuz. Gelmeyin bu oyunlara Akıl tutulmasına...
  Çok Yazık Koca Koca Adamlar Döne Döne Bir Hal Oldular - 9.11.2017 15:32:15
  Orhan Bey, geçen s ene türsab yeniden ekibinin içinde göstermiş olduğunuz çalışmadan tanıdık sizi, platformlardaki yazışmalarınızı da takip ediyorduk.. Bu açıklama her şeyin inkarı olmuş sizin için bundan sonra ağzınız ile kuş tutsanız sektör mensubu kimse sizi kale almayacaktır. Ya baştan bu tip mücadelelere girmeyeceksiniz, girdiyseniz de rüzgar gülü gibi sağa sola savrulmayacaksınız. Çalıştığınız şirketin sahibi KIRMIZI GECELER adında seyahat acentelerine bir lansman yapıyor ve BAŞARAN ULUSOY için o hep burada kalmalı diyor, sonuna kadar. Bayram değil seyran değil MURAT BEY" in BAŞARAN ULUSOY aşkı neden debreşti diye düşünürken bir de baktık ki, MURAT ERSOY, BAŞARAN ULUSOY, MUSTAFA ÇOBANOĞLU, BİRLİKTEYİZ TURİZM HAVACILIK HİZMETLERİ TİCARET VE A.Ş" yi kurmuşlar, birliğin ticaret yapmasını istemenizden amacınız bu ise eğer, burada büyük bir yanılgı içindesiniz zira BİRLİK değil, birliğin yaratacağı ticaret hacmi üzerinden şahıslar ticaret ve kar eder duruma geliyorlar. Birlik başkanı hac umre acentelerine koltuk satmak için bir uçak şirketi sahibi ile şirket kuruyor, şimdi size soruyorum bu birlik başkanı havayollarının önüne çıkıp birlik üyelerinin ve sektörün kazanımı adına hareket edebilir mi? Yazıklar olsun ki siz de bu düzeni savunur olmuşsunuz, bizler de sizi yanlış tanımışız. İki sene sonrada olsa gerçek yüzünüzü sektöre gösterdiğiniz için teşekkür ederiz size.


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  İşte Rusya'daki en ucuz paket turlar ve Türkiye'nin durumu
  Rusya'daki iFly rüşvet davasında bir tutuklama daha
  Turizmci Serdar Çelenk'in acı kaybı
  Emir Hepoğlu yazdı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?
  IMF Türkiye'ye ilişkin büyüme beklentisini düşürdü
  Turizmci İbrahim Güler kalbine yenik düştü
  Gaziantep mutfağı Bodrum’a taşınıyor
  Otelciye ve bakanlığa 'kat mülkiyeti' uyarısı: Travmalar yaşanabilir!
  TÜRSAB Orta Karadeniz Yöre Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar oldu
  Burçlara göre ideal yaz tatilleri
  Antalya temmuz ayında 2 milyon ziyaretçi sayısına koşuyor
  TÜRSAB'ın 35 Yöre Temsil Kurulu için seçim süreci başladı
  Helal Akreditasyon Kurumu da Cumhurbaşkanına bağlandı
  'Turizm sektörü ikizime teslim edildi, sektör holding gibi yönetilmeli'
  Üç kuruluş Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı
  Tez Tour'un hava yolu iFly'ın müdürü rüşvetten tutuklandı
  Lufthansa ile Ryanair arasında LudaMotion savaşı
  Adnan Oktar'ın turizm şirketleri de varmış
  Mısır, Fransa pazarına da geri döndü
  Turistik otellerde kadınlara zorla fuhuş yaptıran çeteye operasyon
  ATAV 'Perge'de 1001 Gece Masalları' etkinliği düzenledi
  Mete Vardar’dan Mehmet Ersoy açıklaması
  'Maaşını alamayan personel, lüks otelin eşyalarına el koydu' iddiası
  Thomas Cook yeni başkan arayışında
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  Turizm'den PORTRELER
  Turizm'den Portreler
  Ahmet Zeki Apalı kimdir?
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Bu yıl Türk turizmciler fiyat arttırabilecek mi?

  Evet, yüzde 20
  Evet, yüzde 10
  Evet, yüzde 5
  Fiyatlar değişmez
  Ücretsiz Abone Olun