Öger Tours kış programını açıkladı, Rosati'den Türkiye'ye güzel haber

  3.07.2017 - 19:47:13  Almanya'da Türkiye spesiyalisti olarak faaliyet gösteren Öger Tours, 2017-18 kış programını açıkladı. Toplantıda konuşan Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Türkiye'nin Almanya pazarında güçlü bir son dakika talebi aldığını, uzun süreli konaklamalar ve erken sonbahar rezervasyonlarında da artış olduğunu kaydetti.
  TurizmGüncel

  Öger Tours'un kış programının tanıtıldığı toplantıda konuşan şirketin genel müdürü Songül Göktaş Rosati, Türkiye'nin çok yoğun bir şekilde son dakika talebi aldığına dikkat çekti. Rosati, ''Misafirlerimizin yüzde 40'ı Türkiye için rezervasyon yaptırıyor. Uzun vadeli konaklamalar ve erken sonbahar rezervasyonlarında da belirgin bir artış var. Türkiye Almanya'da yeniden güven kazanıyor. Bunu, misafirlerimizin uzun süreli rezervasyonlarında ve kış rezervasyonlarında görebiliyoruz.'' dedi.

  MISIR VE TUNUS DA YOĞUN TALEP ALIYOR

  Benzer şekilde Mısır ve Tunus'un da yoğun talep aldığını kaydeden Rosati, ''Fiyat öncelikli aileler ve su sporu meraklıları için Mısır, ilginç bir şekilde Kanarya Adaları'na alternatif oluşturuyor.'' bilgisini verdi.

  24 SAAT MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

  Thomas Cook'un başlattığı ''24 saat müşteri memnuniyeti'' programı ile ilgili de bilgi veren Rosati, ''Artık Öger Tours misafirleri de bu programdan faydalabiliyor. Program, konakladıkları otelden memnun olmayanların sorunlarına 24 saat içinde çözüm bulmayı kapsıyor. Eğer bu mümkün olmuyorsa, misafire ödediği paranın yüzde 25'i oranında bir kupon veriliyor veya ilk boş uçakla ülkesine geri gönderiliyor. Ödediği paranın tamamı da iade ediliyor.'' dedi.  

   

  OTELLER İÇİN EN AZ YÜZDE 90 TAVSİYE ORANI

  Öger Tours'un kataloğuna aldığı otellerle hizmet kalitesini garanti ettiğine dikkat çeken Rosati, ''Öger Tours yaz sezonunda olduğu gibi kış sezonunda da da en az yüzde 90 ortalama tavsiye oranı garanti ediyor.'' şeklinde konuştu.

  Rosati'nin ardından konuşan Öger Tours Ürünü Müdürü Altan Tarakcı ise, otel işletmeciliğindeki zorluklara rağmen misafirlerden çok iyi geri dönüş aldıklarını söyledi. Türkiye'nin hem fiyat-kalite dengesi hem de konuksverliği ile rakipsiz olduğunu kaydeden Tarakcı, şirketin engelliler için yaptığı çalışmalar konusunda ise şu bilgileri verdi:

  1.6 MİLYON ALMAN İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

  Yaklaşık 1,6 milyon Alman günlük hayat mücadelesinde bir tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuyor. Bu misafir grubumuz için tatil planlaması yapılırken çok belirgin sorunlar ortaya çıkıyor ve bunlar da seyahatleri karmaşık hale getiriyor. Uçak şirketlerinin tekerlekli sandalye ile taşıma imkanı, transfer otobüsündeki imkanlar ve oteldeki hareket imkanları gibi... Burada örneğin oda ve asansör kapıları geniş olmalı. Aynı şekilde havuz, plaj veya otel birimlerine girişler de engelsiz olmalıdır. Ayrıca rampalarda yükseklik farklılıkları dengelenmiş ve yeterli sayıda asansör olmalıdır. Öger Tours ekibi Türkiye'de bu sorunların üzerinde çalışarak engelsiz seyahatler için bir hizmet programı oluşturdu. Bunun için uygun oteller bizzat yerinde incelendi ve ölçümler gerçekleştirildi. Sonuçta Türk sahilindeki 20 otelli seyahat büroları için satış yardımı sağlandı. Uzmanlarla birlikte bir soru kataloğu hazırladık ve bunun üzerine de otelleri mahallinde mercek altına aldık. Ardından olası tesisleri iki sınıfa ayırdık: 'optimum uygunlukta olanlar'' ve ''küçük sınırlamalarla çok uygun olanlar'' Meslektaşlarımız burada büyük bir know-how geliştirdiler ve artık misafirlerimiz bundan faydalanabiliyorlar.

  ÖGER TOURS'UN BAE PROGRAMINDA YENİLİKLER

  Öger Tours Birleşik Arap Emirlikleri programında da yeniliğe gitti. Thomas Cook'un BAE'de açtığı Ras Al Khaaimah Beach Resort'ü programına alan şirket, gemi seyahati ile deniz tatilini kombine eden bir program hazırladı. Şirketin BAE Ürün Müdürü Steffen Buseck, geçen yıl bütçeli otellerle çok iyi sonuç aldıkları BAE'de, bu yıl lüks otellerle de yer alacaklarını açıkladı. Öger Tours, MSC Splendida gemisi ile bir haftalık gemi, bir haftalık da BAE deniz tatilini kombine decek. Geminin ikinci güzergahı ise BAE'yi Katar ve Bahreyn'e bağlayacak.

  MISIR'A DÖNÜK KIŞ KAPASİTESİNİ İKİ KATINA ÇIKARDI

  Öger Tours kış Mısır kış programını da genişletiyor. Şirket, Marsa Alam, Hurghada ve Şarm El Şey uçuşlarını bu kış iki katına çıkaracak. Öger Tours'un kış kataloğuna aldığı Mısır'daki 35 otelden 4 tanesinde su kaydırağı buunuyor.

  FAS'TA 11 OTEL PROGRAMA ALINDI

  Öger Tours, Thomas Cook'un hava yolu şirketi Condor'un  Frankfurt, Hannover, Düsseldorf ve Münih'ten haftada birer sefer düzenlediği Fas'ta da 11 oteli kış kataloğuna aldı. Bu otellerden 4 tanesi ilk defa Öger'in kataloğunda yer aldı.

  TÜRKİYE'DEN ERCİYES VE ULUDAĞ DA KATALOGDA

  Kapadokya'ya yakın bir mesafede bulunan Erciyes Kayak Merkezi ve Erciyes de Öger'in kış kataloğunda yer alıyor. Erciyes'te iki oteli kataloğuna alan Öger, hem kayak hem de kültür turlarını birleştiriyor.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 3.07.2017 - 19:47:13 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  TUI, İngiltere'nin bir havaalanından daha Antalya'ya uçuş başlatıyor
  Mehmet Şimşek piyasadaki dalgalanmalar için ne dedi?
  'Turizm sektörünün talepleri var'
  Suriye sorununda bir ilk!
  Dolar, Orta Vadeli Plan'daki 2019 hedefini de aştı
  Bağlıkaya'dan Antalya'da büyük buluşma: Neden aday oldum?
  Züppelik, fakirleri aşağılama... İngiliz hava yolu şirketine tepki yağdı
  İspanya otelcilik sektöründe 2.48 milyar euroluk dev satın alma teklifi
  Ünlü tatil köyü satılıyor
  Rekor: İstanbul'da 120 bin şişe sahte içki ele geirildi
  Neredekal ile HotelRunner'ın iş birliği otellere ne kazanadıracak?
  İstanbul'da 5 bin otelciye deprem eğitimi
  Cirosunu %40 arttırdı, 2018 erken rezervasyon kampanyasını başlattı
  AKTOB'dan WTM raporu: İngiltere seyahat pazarı için neler yapılmalı?
  Malaysia Airports, Sabiha Gökçen'den çıkıyor mu?
  Otel arazisi 4 milyon liraya ihaleye çıkarıldı
  Yusuf Duru anlatıyor: Turizmde raconu biz keserdik!
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun