Numan Kurtulmuş Türkiye'nin 2018 yılındaki turist hedefini açıkladı

Numan Kurtulmuş Türkiye'nin 2018 yılındaki turist hedefini açıkladı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ''2018 yılında 35 milyon turist ağırlamayı hedefliyoruz, daha yukarı da olabilir'' açıklamasında bulundu.


Bir televizyon kanalının yayınına konuk olan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu yıl 31.4 milyon turist ve 26 milyar dolar turizm geliri elde etmeyi hedeflediklerini söyledi.Çin, Hindistan, Endonezya gibi ülkelerin kapılarını çalarak buradaki insanları Türkiye'ye davet edeceklerini kaydeden Kurtulmuş, turizme verilen teşvikleri ise 12 aya yayacaklarını kaydetti.

2018 yılına ilişkin ziyaretçi beklentisini de açıklayan Kurtulmuş, ''Önümüzdeki yıl en az 35 milyon turist hedefliyoruz. Daha üstü de mümkün” ifadesini kullandı.Bu Haber 19.12.2017 - 13:51:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Y. Murat Özgüç - 20.12.2017 - 01:31

    Sayın Bakanım bu sayıya Amerikal"ı kültür turistini de dahil edebilmemiz için Vize konusunda hareket etmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim. Online sitede başvuru yapan şahıslar birkaç saat uğraşıp sitenin işlevsiz kaldığından bahsediyorlar. Şüphesiz ülkemize gelmek isteyen konuklar ülkelerimiz arasındaki politik durumu da gözardı edebilecek öngörüdeler ve misafirimiz olmak istiyorlar. Bizler de onlara hem Türk konukseverliğini göstermek hem de ülkemizin korkulacak bir yer olmadığını daha iyi anlatma fırsatı bulacağız ve uzun yıllardır o pazarda yoğunlaştığımız için işlerimizi devam ettirebileceğiz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.