Benzer Haberler:
  'Ya kadın turiste yapılsaydı?'
  '2019'da alkollü mekan yasakları daha da genişleyecek'
  Murat Ersoy EMA yönetim kuruluna seçildi
  Rusya-Mısır arasında uçuşların başlayacağı kesin tarih için görüşme
  Balear Adaları'nda turist vergisi iki katına çıkıyor, operatörler endişeli
  Rusya'ya giden Türklerin sayısı artıyor ancak...
  Putin'den Rusya-Mısır uçuşlarına ilişkin açıklama: Önceliğimiz...
  Bu tur operatörünün müşterileri ortalama 67 bin lira harcıyor
  THY 141 milyon liraya 5 uçağının içini yeniliyor
  Çin'den mi, yoksa Yunanistan'dan mı 1 milyon turist gelmesi daha gerçekçi?

  Murat Ersoy: Yasak algı yönetimi, Avrupa pazarı daralmaya devam edecek

  22.03.2017 - 14:41:41  TYD Başkanı Murat Ersoy, 'Turizmde Perakendeciliğie Geçiş' projesi kapsamında geliştirdikleri 'Global Rezervasyon Portal Sistemi' ile tur operatörlerinin taşıyamadığı riski kendilerinin taşıyacağını, sistemin başarılı olmasıyla birlikte başka oyuncuların da sisteme dahil olacağını ifade etti. ABD'nin, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkelere dönük uygulamaya soktuğu kabinde elektronik cihaz yasağını 'algı yönetimi' olarak niteleyen Ersoy, ''Bu Türkiye ve Arap ülkelerine karşı bir tavırdır. Bu durumda Avrupa pazarında daralma devam edecektir.'' dedi


   

   
  Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), 'Turizmde Perakendeciliğe Geciş Projesi' kapsamında, Hilton Bomonti Otel'de bir panel düzenledi.  'Krizden çıkış sürecinde uluslararası otel markalarının önemi' ve 'Turizmde Perakendeciliğe Geçiş' başlıklı panele, TYD Başkanı Murat Ersoy ile Denizbank Genel Müdürü ve TYD Başkan Yardımcısı Hakan Ateş katıldı. Kaliteli otel ve uçak bileti ürününü kolay, hızlı ve cazip şartlarda yabancı turistlere sunmayı amaçlayan proje, tur operatörlerine daha çok imkan sağlamayı hedefliyor. 

  ERSOY: 5 MİLYON RUS TURİST HAYAL DEĞİL
   
  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TYD Başkanı Murat Ersoy, “Hep birlikte çalışacağız, Türk turizmi olmadan dünyada turizm olmaz. Rusya'da yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu yıl 5 milyon turistin gelmesi hayal değil” diye konuştu.

  ''RİSKİ BİZ ÜSTLENDİK, BAŞARILI OLUNCA BAŞKA OYUNCULAR DA SİSTEME DAHİL OLACAK''

  'Turizmde Perakendeciliğe Geciş Projesi' kapsamında, ulusal 'Global Rezervasyon Portal Sistemi'ni kullanıma hazır hale getirdiklerini kaydeden Ersoy, “Bu sistemle tur operatörüne 'Senin taşıyamadığın riski biz taşırız. Sen istediğin koltuk kadar riske gir’ diyoruz. Bu nedenle biz riski yüklenmeye karar verdik. Bu sistemin başarılı olduğu görüldükten sonra başka oyuncular da sisteme dahil olacaktır. Sistemde, TYD üye otelleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan turizm belgeli oteller rahatça yer alabilecek.” dedi.
   
  ''ELEKTRONİK CİHAZ YASAĞI ALGI YÖNETİMİ, AVRUPA'DA DARALMA DEVAM EDECEK''

  10'dan fazla ülkeden Amerika'ya yapılan uçuşlarda yolcu kabinlerine elektronik cihazların alınmaması ile ilgili de konuşan Murat Ersoy, “Laptopların güvenilir olup olmamasının kontrolü kolayca yapılabiliyor. Böyle kolayca tedbiri alınabilecek uygulamaları bir kenara bırakıp cep telefonundan büyük cihazlara yasak getirilmesi güvensiz bir ülke algısı oluşturulması anlamına geliyor. Bu Türkiye ve Arap ülkelerine karşı bir tavırdır. Bu durumda Avrupa pazarında daralma devam edecektir.'' dedi

  Ukrayna pazarında yüzde 25, BDT’de Rusya hariç yüzde 20, Rusya pazarında ise yüzde 25 artış beklendiğini belirten Ersoy, “Bu bölgelere yaptığımız uçuşlarda yüzde 20 artış görüyoruz” dedi. 2017’de Rusya’dan erken rezervasyonların yüzde 25 daha hızlı geldiğini söyleyen Ersoy, “Rusya tarifeli uçuşların önünü açıyor” şeklinde konuştu.
   
  ATEŞ: ŞİRKETLERİN FİNANSMAN MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEĞİZ

  Denizbank Genel Müdürü ve TYD Başkan Yardımcısı Hakan Ateş ise “Dün yuan cinsi kredi veren ilk banka olduk, Merkez Bankası da bize teşekkür etti. Şimdi de ruble tarafına döndük” dedi. Visa ve Master Card ile konuştuklarını ifade eden Ateş “Rusların da MIR ödeme sitemi var, Çinlilerin UnionPay’i gibi. Bunu da sisteme dahil ederek maliyetleri düşürecek bir çalışmayı netleştirmek üzereyiz. Ruble cinsinden Eximbank kredisi vererek şirketlerin kendi finasman maliyetini düşüreceğiz.” diye konuştu.

  ''TURİST BAŞINA ORTALAMA HARCAMAYI YÜKSELTMELİYİZ''
   
  Turizm konusunda bu yıl son derece iyi gelişmeler yaşandığını, erken rezervasyon sayısının 2014’teki rekor sayıya yaklaştığını, bu seviyenin de geçilmesinin beklendiğini söyleyen Ateş, ''Daha fazla Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edip daha fazla harcama yapmasını amaçlıyoruz. Türkiye’de turist başına harcama ortalaması bin doların altında. Bunu İspanya gibi bin 200 dolar, hatta bin 500 dolara doğru çıkartmamız lazım" dedi.
   
  “Tarihimiz boyunca ne zaman Türk ve Rus halkları iyi geçindiyse mutluluk ve refah olmuştur” ifadelerini kullanan Ateş, “Artık çıkışa geçiyoruz. Rusya’dan başladı, erken rezervasyonlar buna işaret ediyor. Umarım diğer ülkelerden gelecek turistler de buna katılır ve 2017 iyi bir yıl olur. Ama 2017, biraz geçen yılın yaralarının sarıldığı bir yıl olacak. Bundan sonra daha da hızlı bir şekilde pozitif büyüme rakamlarına ulaşacağız” diye konuştu.
   
  HİLTON YENİ MARKASI CURİO’YU TÜRKİYE’YE GETİRİYOR

  Hilton Kıdemli Geliştirme Direktörü Tuğrul Temel ise, sektörün durumuna değinerek, “Çıkış yolunun aranması ve aksiyon alınması gerektiğini biliyoruz. 60 yıldır Türkiye’de olan Hilton olarak bu eylemlere katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. Dünyada 104 ülkede faaliyet gösterdiklerini vurgulayan Temel, “Yıl sonunda 580 Hilton’u geçeceğiz. Türkiye’de 50 den fazla otel ile 10 bin 500 odayı geçtik. Faaliyete geçirmek istediğimiz 30 proje daha var. Türkiye’ye yeni markamız Curio’yu getiriyoruz. İkisi İstanbul biri Bodrum’da olacak” diye konuştu.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 22.03.2017 - 14:41:41 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  ahmet yemez - 22.03.2017 16:15:45
  yav biz baska bir ulkede mi turizm yapiyoruz , 2014 deki rekor seviyeleri gecmişmiş erken reservasyonlar , yav koca sezon icin elimizde 10 tane yabanci reservasyonu var...birakin piyasaya hukumet agziyla boş gaz vermeyi , sezon sonu Denizbank cok otel sahibi olur bu gidişle.....sonumuz hayir eylesin


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Güray Group, Sheraton Otel ve Rezidans projesi için Marriott ile el sıkıştı
  Türkiye'nin ilk turizm fotoğrafçısı: Othmar Pferschy
  İşte IHG'nin 'orta segment üst kalite' yeni otel markası: Avid Hotels
  Rusya'dan tur operatörleri ve charter şirketleri için yeni düzenleme
  Yeni bir küresel otel organizasyonu kuruldu
  Nizamettin Şen görevi bıraktı, ALTAV'ın yeni başkanı Yeliz Gül Ege oldu
  12 yeni otel daha geliyor, İstanbul yatırımlarda yeniden zirvede
  Rusya Federal Güvenlik Servisi'nden Türk şirkete baskın
  Türkiye liderliğinde 'Kültür ve Turizm Komitesi' kurulacak
  TÜRSAB'da dengeler değişiyor, Asya BYK da 'Firuz Bağlıkaya' dedi
  Türk kökenli Alman vekilin seçim vaadi Türkiye'ye seyahat uyarısı
  'Bu denklem çözülmeden farklı turizm modellemesi yapmak vakit kaybı'
  'Türkiye Arap turizmiyle bir yere gidemez!'
  İşte 1 milyon lira ve üzeri vergi borcu bulunan turizm şirketleri
  Hayri İçli'nin otellerine icra takibi
  'Rus ve Ukraynalı oligarklar Güney Kıbrıs'a 4 milyar euro kazandırdı'
  27 bin 836 lira sermayeyle turizm şiketi kurdu, 2016 cirosu 8 milyonu aştı
  'Ya kadın turiste yapılsaydı?'
  Antalya'da tur otobüsü şarampole yuvarlandı, 5 ölü 27 yaralı var
  Kurtulmuş: Almanya'daki Türkiye karşıtı söylem turisti fazla etkilemedi
  'Batı Avrupalı turist gelmeden turizm rakamları eski seviyeye ulaşmaz'
  Bir otel yöneticisi nasıl başarılı olur?
  '2019'da alkollü mekan yasakları daha da genişleyecek'
  Ruslardan Türkiye'ye 'koksakiye karşı yeterli önlem almıyor' suçlaması
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Otelinizin satış fiyatı geçen yıla göre nasıl değişti?

  Yüzde 20 daha düşük
  Yüzde 10 daha düşük
  Geçen yılla aynı
  Yüzde 20 daha yüksek
  Yüzde 10 daha yüksek
  Ücretsiz Abone Olun