Mısır'da bu görüntü tarih oluyor

Mısır'da bu görüntü tarih oluyor
Mısır, Piramitlerin bulunduğu bölgede hediyelik eşya satışı ile deve ve atlar ile yapılan turları yasakladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Mısır'da Piramitlerin olduğu bölgede deve ve at turları ile hediyelik eşya satışı tarih oluyor.

TURİZM İMAJINI DÜZELTECEKLER

2018'in sonlarına doğru açılması planlanan Büyük Mısır Müzesi, bölgeye dönük yeni düzenlemeleri de beraberinde getirdi. ülkenin turizm imajını düzeltmek isteyen turizm otoriteleri, Piramitlerin olduğu bölgede deve ve at turları ile hediyelik eşya satışını yasaklıyor.''TURİSTİ DOLANDIRIYORLAR''

Giza Piramitlerinin bulunduğu alanın geliştirilmesinden sorumlu Muhammed İsmail, ''Buraya gelen turistler dünyanın yedi harikasından biri olan piramitleri görmek yerine burada at/deve kiralayanlarla ve hediyelik eşya satanlarla boğuşmak zorunda kalıyor. Burada ayrıca turistler dolandırılıyor. 'Deve turu 10 pound' deyip, tur bitiminde turistlerden 100 pound istiyorlar.'' ifadelerini kullandı.

''YOL ÇÖP VE HAYVAN DIŞKILARI İLE DOLU''

Turistlerin Piramitleri ziyaret etmek için gittiği yolun çöp ve hayvan dışkılarıyla dolduğunu kaydeden İsmail, ''Piramit ziyareti büyülü bir deneyim olmalıdır. Orası bir hayvanat bahçesi değil. Ayrıca bölgede kaçak rehberlik yapanlar, resmi olarak bu işi yapanlara saldırıyor.'' şeklinde konuştu.

''23 MİLYON DOLARA MODERN TESİS YAPILACAK''

Bölgede turistlerin ihtiyacının nasıl karşılanacağı konusunda da açıklama yapan Muhammed İsmail, ''23 milyon dolarlık yatırımla buraya modern bir merkez yapacağız. Merkezin içinde kafeler, hediyelik eşya dükkanları bilgi edinme noktaları bulunacak. Ayrıca Piramitlerin olduğu bölgeden yeni açılacak müzeye elektrikli araçlarla taşıma yapılacak bir bir istasyon kurulacak.'' dedi.

DEVE VE ATLAR İÇİN YENİ YER GÖSTERİLECEK

Yenilemenin ardından Piramitlerin bulunduğu bölgenin sadece turistler için ulaşılabilir hale geleceğini kaydeden Muhammed İsmail, bölgede ayrıca mobil polislerin yer alacağı bilgisini verdi. İsmail ayrıca, şu an burada deve ve at turları yapanlara başka bir yer gösterileceğini de sözlerine ekledi.


Bu Haber 03.03.2018 - 12:33:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.