Koza İpek'e ait 5 yıldızlı lüks otelin yıllık kirası belli oldu

Koza İpek'e ait 5 yıldızlı lüks otelin yıllık kirası belli oldu
Yönetimine mahkeme kararıyla kayyum atanan Koza-İpek Holding’e ait Marmariste’ki beş yıldızlı lüks otel kiralanması için teklif alınmaya başlandı. Kayyum heyeti, otelin yıllık kira bedelini 7 milyon 500 bin lira olarak belirledi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında şirketlerine kayyum atanan Akın İpek'in 25 milyon TL değerindeki otomobil koleksiyonunun hafta sonu satılığa çıkarılması beklenirken, Marmaris'te bulunan ultra lüks Angel's Peninsula Oteli'nin de kiralanması için teklif alınmaya başlandı.

YILLIK BEDEL 7 MİLYON 500 BİN LİRA

Sabah'tan Yüksel Temel'in haberine göre, kayyum heyeti tarafından kiraya verilecek olan otel için yıllık bedel olarak 7 milyon 500 bin TL değer biçildi. Otelde kullanılan fayansların metrekaresinin 17 bin dolar, altın kaplama olan muslukların ise tanesinin 10 bin dolar olduğu öğrenildi. Gecelik fiyatları 900 TL ile 20 bin TL arasında değişen otelin kiralandıktan sonra da 'helal konsepti'yle hizmet vereceği belirtildi. Otele şimdiye kadar yıllık olarak 2 milyon euroluk teklif geldiği kaydedildi.

4 YILDIZLI OTEL DE KİRAYA VERİLECEK

Öte yandan, yine İpek'e ait olan ve Marmaris'te bulunan 4 yıldızlı otelin de kiraya verileceği, bu otelin yıllık kira bedelinin ise 680 bin lira olarak belirlendiği ifade edildi. Bu Haber 08.04.2016 - 07:06:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • MGencer - 08.04.2016 - 11:12

    Bu fiyata bu otel bu sezonda kiralanır. Zira bu otelin misafir kitlesi Zengin Türk ve Arap, Türki Cumhuriyetleri. Bir gecelik oda fiyatı 1800-2000 tl, Bedava

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.