Benzer Haberler:
  BDT ve Rusya'dan Antalya'ya 3.5 milyon turist gelir, para kazanmaya başladık
  Avrupa'daki durgunluk Rusya ve BDT'de ciddi fiyat rekabetine neden oluyor
  Kolombiya'da turist botu battı: En az 6 ölü, 31 kayıp
  İran ve Rusya karşılıklı turistik gruplar için vizeleri kaldırdı
  Otelcilerden 'uyanık İngiliz turiste' karşı sert önlemler: O tatilleri satmayacaklar
  Rusya'daki uçak krizinde yeni evre: Yabancı hava yolları devreye giriyor
  Rusya'da 'turizm vergisi' tartışmaları sürüyor: Rekabet edemeyiz...
  Booking.com açıklaması: Beklentileri çok da üst seviyede tutmamak lazım
  Kocadon'dan eleştirilere sert yanıt: Bizi aşağıya çekmeye çalışacağınıza...
  AP: Bazı Suudi Arabistan vatandaşları Türkiye seyahatini iptal ediyor

  Jolly Tur 30. yılında atılım yapmaya hazırlanıyor, işte detaylar

  20.11.2016 - 10:01:12  Türkiye'nin önde gelen tur operatörlerinden Jolly Tur, Antalya'da satış acenteleri ve basın mensupları ile bir araya geldi. Kuruluşunun 30'uncu yıl dönümü olan 2017'de atılım yapmaya hazırlanan ve 3 yıllık süreçte teknolojik alt yapısına 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıklayan şirket, 1 milyon yolcu hedefliyor.  Savaş Daş - TurizmGüncel - Antalya

  Jolly Tur 2017 yılında atılım yapmaya hazırlanıyor. 2016 yılında yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen yüzde 23 büyüme kaydeden şirket, teknolojik alt yapısında ise yenilikçi bir yaklaşımla hareket edecek. Önümüzdeki 3 yılda teknolojik alt yapısına 10 milyon dolar yatırım yapacağını açıklayan Jolly Tur, uluslararası alanda da daha güçlü bir konuma gelmeyi hedefliyor. Şirketin sadece 2017 yılında pazarlamaya 27 milyon TL harcadığı da ifade ediliyor.

  Sunis Kumköy Beach Resort'te yapılan toplantıya, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Genel Müdür Figen Erkan ve departman müdürleri katıldı.  2017 HEDEFİ 1 MİLYON YOLCU

  Toplantının açılış konuşmasını yapan Mete Vardar, tüm olumsuzluklara rağmen Jolly Tur'un sezonu yüzde 20'nin üzerinden bir büyümeyle kapattığını anlattı. 2017 yılı hazırlıklarını hemen hemen tamamladıklarını kaydeden Vardar, ''2017 yılı, teknoloji devrimi yaptığımız, müşteri sayısımızı yüzde 32 arttırarak 1 milyon insanı tatile götürdüğümüz ve markamızı daha da ön plana çıkaracağımız bir yıl olacak.'' ifadelerini kullandı. 

  2016 yılında 65 bin yolcuyu yurt dışına götürdüklerini kaydeden Mete Vardar, amaçlarının bu sayıyı  85 bine çıkarmak olduğunu kaydetti. Vardar, ''Darbe girişimi döneminde 4 günde 44 milyon liralık iptal aldık. Aynı dönemde bütçe hedefinin yüzde 70 gerisine düştük. Sonrasında ağustosla birlikte kamu izinleri serbest bırakıldı ve toparlanma sürecine girdik. Biz Avrupa'da 44 ve 24 kişilik gruplarla tur yapıyoruz. Kamu personeline yurt dışı yasağı gelince o turları eksik sayılarla yaptık ama buna rağmen tüm yükümlülüklerimizi yerine getirdik. Tur operatörü iseniz risk almak zorundasınız. O dönemde gerek THY, gerekse diğer hava yolu şirketleri çok büyük anlaşmalar yaptılar ve boş koltukların tamamını iade ettiler. Misafirlerimize yaptığımız geri ödemeler, sadece yurt içinden değil yurt dışından da pek çok otelden tahsilat yapılmamasına rağmen gerçekleştirilmiştir. Çünkü, biz, misafirlerimize karşı kendimizi yüzde 100 sorumlu gören bir şirketiz.'' açıklamasında bulundu.

  YATIRIM PLANLAMALARININ TÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Mete Vardar, sektörün yaklaşık yüzde 20 oranında küçüldüğü, bazı grupların sadece birkaç otelini açmakla yetindikleri, sezonun 1 Mart – 1 Kasım yerine, 1 Mayıs – 1 Eylül tarihleri arasına taşındığı 2016’da, Jolly Tur’un büyümeye devam etmesinin yanı sıra yatırım planlamalarından da taviz vermediğine dikkat çekti. Vardar, “Aslında elde ettiğimiz başarı, turizm sektöründeki 30 yıllık kazanımlarımızın sonucu. Misafirimizi çok iyi tanıyoruz. Misafirlerimiz de yüzde 100 müşteri memnuniyetine odaklanan yapımızı… Misafirlerimizle aramızda müşteri-şirket ilişkisinden çok sevgiye dayalı bir ilişki var. İşte bu ana etkenler, Jolly Tur olarak bizim, 2016 yılından da başarıyla çıkmamızı sağladı.” dedi.

  ''TEKNOLOJİYE YAPTIĞIMIZ YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞÜNÜ ALMAYA BAŞLADIK''

  Mete Vardar, sadece Jolly Tur yararını değil, tüm turizm sektörünün yararını gözeten bir stratejiyle 2016 için planladıkları gibi marketing bütçesinde de yüzde 100 artış gerçekleştirdiklerini açıkladı. 2016 yılı için planlanan ve hayata geçirilen bir başka yatırım olarak yeni satış noktalarının bünyeye katılması ve şirketler grubu bünyesinde yazılım şirketlerinde görev alan 50’ye yakın yazılım kadrosunu gösteren Vardar, teknolojiye yaptıkları yatırımların geri dönüşünü almaya başladıklarının altını çizdi.  ''İSTİKRARLI BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

  2017 yılına da iddialı bir giriş yapmak için tüm hazırlıkları tamamladıklarına dikkat çeken Mete Vardar, sektördeki 30 yıllık geçmişlerinde olduğu gibi yine istikrarlı şekilde büyümelerini sürdüreceklerini kaydetti. İstikrarlı büyümelerinde müşteriyle kurdukları yüzde 100 güvene dayalı ilişki ve hizmet kalitesini en önemli etkenler olarak ifade eden Mete Vardar, şu mesajı verdi:

  “Yıllardır savunduğumuz gibi, sorunlu, mutsuz dönemlerde en iyi ilacın güzel geçen bir tatil olduğunu düşünüyoruz. Biz, Jolly Tur olarak kendimizi bir açıdan doktor gibi görüyoruz. Misafirlerimizin sorunlu dönemlerde kullanmaları gereken ilacı tanıyoruz. Sözün özü, reçete bizde. Bizimle tatile çıkmak, mutluluk ve huzur demek.”

  ''YABANCI TURİST 2017’DE TÜRKİYE’Yİ DAHA ÇOK TERCİH EDEBİLİR, ÇÜNKÜ…''

  Sektörün genel durumuna ilişikin de açıklamalarda bulunan Mete Vardar, sezonun daraldığı, bazı otel gruplarının sadece birkaç otellerini açmakla yetindikleri 2016’da turizm sektörünün yaklaşık yüzde 20 oranında küçüldüğünü açıkladı. Ancak, 2017’da sadece Türkiye’de değil, dünyada da yaşanan güvenlik sorunun giderilmesiyle sektörün daha iyi günler yaşayıp yaralarını sarabileceğini vurgulayan Mete Vardar, bu beklentisindeki en önemli etkenlerden biri olarak daha önce Türkiye’de tatil deneyimi yaşayan turistlerin Yunanistan ve İspanya’ya yönelmesi sonucunda yüksek fiyata rağmen, hizmet kalitesinde düşük bir tabloyla karşı karşıya kalmalarını gösterdi. Mete Vardar, “Açık bir şekilde ifade etmek gerekiyor ki, İspanya ve Yunanistan’daki oteller, hizmet kalitesi ve fiyatta hiçbir şekilde Türkiye ile rekabet edebilecek durumda değiller” diye konuştu.  ''2.5 MİLYON RUS TURİST GELİR''

  2017’nin yabancı turist potansiyelinin artışı açısından daha iyi geçeceği yönündeki beklentide bir diğer etken olarak euro ve doların TL karşısındaki değer artışını gösteren Mete Vardar, “Bu, Alman, Hollandalı, İngiliz ve daha pek çok Avrupalı turistin yanı sıra ABD’li turistin de Türkiye’ye tercih etmesinde önemli bir etken olacaktır” dedi. Mete Vardar, 2017 ile ilgili olumlu beklentilerindeki bir başka önemli etken olarak Rusya pazarında yaşanan olumlu gelişmelere dikkat çekti. Mete Vardar, “Rusya ile tamir edilen ilişkiler nedeniyle yaklaşık 2.5 milyon turistin tatilini tekrar Türkiye’de geçireceğini düşünüyoruz. Ayrıca, yakın gelecekte bu sayının daha da yukarılara çıkacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

  ''ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER VAR''

  Türk turizminin iyi bir yıl geçirebilmesi için bazı tedbirlerin de alınması gerektiğine dikkat çeken Mete Vardar, “Takdirle izliyoruz ki, Türkiye’de şartların normale dönmesi için büyük bir çaba söz konusu. Ancak, şu anda yabancı tur operatörleri satışlara başladı. Yabancılara Türkiye’yi doğru bir şekilde gösterebilmek ve bunu yurt içinde de başarabilmek açısından önümüzdeki 1 ay son derece önemli. Ocak ayı, maalesef çok geç olacaktır.”

  ''TUR OPERATÖRLERİ YETERİNCE DESTEK GÖRMEDİ''

  Mete Vardar’ın altını çizdiği bir diğer konu, turizm sektörüne yönelik uygulamalar oldu. 2016 yılında sektörün ayakta kalmasını sağlamada en önemli taraf olan tur operatörlerinin yeterince destek görmediğini vurgulayan Mete Vardar, desteğin sadece maddi değil, manevi olarak da verilebileceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Açıkçası, bu noktada acenteler olarak kendimizi devlete yeterince anlatamadığımızı düşünüyorum. Ve artık, tüm acenteler olarak kendimizi devlete daha iyi anlatmamız gerektiği düşüncesindeyiz.”

  Bu noktada sektördeki temel sorunlardan biri olarak yüzde 2-3 kâr marjıyla çalışıyor olmalarına rağmen bunun yaklaşık yüzde 50’sini devlete geri ödemelerini gösteren Mete Vardar’ın bir önerisi de oldu. Jolly Tur’un gerçekleştirdiği “Cinnetten Bir Köşe” ve “Cennetten Bir Köşe” reklam filmlerinin aslında Türk turizminin ortak yararını gözettiğini ifade eden Vardar, “Bu tip tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesi, sektör için moral verici olacaktır” dedi.  MERT VARDAR: 3 YILDA TEKNOLOJİYE 10 MİLYON DOLAR YATIRACAĞIZ

  Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ise, teknolojik yatırım alanındaki güçlü adımlar ve bunun yaratacağı sonuçlar hakkında açıklamalarda bulundu. 2017 yılında Jolly Business Online Seyahat Platformu, Jolly Tur Satış Platformu ve Jolly Tur’un orta vadede uluslararası bir marka olma hedefi doğrultusunda finans ve muhasebe sistemlerini değiştirmeye yönelik teknolojik bir yenilik gerçekleştireceklerini açıklayan Mert Vardar, yatırımların finansal boyutunu ise, “2017 yılı dahil 3 yıl içinde 10 milyon dolar tutarında teknoloji yatırımını gerçekleştirmiş olacağız” sözleriyle anlattı. Özellikle sektörün geçirdiği bu zor dönemde yaptıkları altyapı yatırımlarının Türk turizminin uluslararası arenada daha güçlü bir konuma gelmesine katkıda bulunacağı yönündeki inançlarının tam olduğunu vurgulayan Mert Vardar, teknolojik yatırımları ve bunun sağlayacağı faydaları şu sözlerle anlattı:

  JOLLY BUSİNESS ONLINE SEYAHAT PLATFORMU

  “2017 yılının ilk çeyreğinde, şirketlere özel olarak geliştirdiğimiz kurumsal seyahat çözümümüz, Jolly Business Online Seyahat Platformu’nu devreye alıyoruz. Platformumuzun en büyük özelliği, büyük veri ve öğrenen sistemler çerçevesinde tasarlanmış bir dijital seyahat asistanı barındırması. Dijital seyahat asistanımızın akıllı algoritmalar sayesinde yaptığı öneriler, şirketlerin maliyetlerini düşürecek ve seyahat rezervasyonları konusunda iş gücü kayıplarını asgariye indirecek.

  JOLLY TUR SATIŞ PLATFORMU

  Yılın ikinci çeyreğinde ise yeni Jolly Tur Satış Platformu’nu hayata geçireceğiz. Yeni satış platformumuz sayesinde, Jolly Tur müşterileri tüm ortamlarda aradığı ürünleri hemen bulabilecek ve rezervasyonlarını tek tuşla yapabilecek. Yeni satış platformumuzda yepyeni ürünleri müşterilerimize sunmayı planladığımızın müjdesini de şimdiden verebiliriz.

  Aynı zamanda, seyahat dünyasının geleceğinin, müşterilerin alışkanlıkları ve davranışları çerçevesinde kendi ihtiyaçlarına en uygun ürünleri önerebilecek sistemlerden oluştuğunu görüyoruz ve bu doğrultuda yatırımlarımızı, CRM sistemlerine ve büyük veriye de odaklıyoruz. 2017’den itibaren, müşterilerimizin platformlarımızdaki davranışlarını çok daha iyi inceleyebilecek ve büyük veri madenciliği ve öneri motorları aracılığıyla kişiye özel teklifler sunabileceğiz.

  Jolly Tur müşterilerini daha iyi tanıdıkça, acentelerimizin de hayatını kolaylaştıracağız. Acentelerimiz de, müşterilerle birebir iletişimlerini kuvvetlendirerek, daha bağlı ve iyi hizmet verdikleri bir kitle oluşturabilecekler. Oluşturacağımız büyük veri platformunu, tedarikçilerimiz ve otellerle de iş birliği içinde geliştirerek, müşterilerimize en doğru ürünü en iyi fiyata sunarken; platformumuzda satışa açık olan otellerle de öngörüler paylaşarak, kendilerine de değer yaratabileceğiz.

  Yatırımlarımız bunlarla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda Jolly Tur’un orta vadedeki uluslararası bir marka olma hedefi çerçevesinde, finans ve muhasebe sistemlerimizi de geliştiriyoruz. 2017 yılında yaptığımız bu yatırım, önümüzdeki yıllarda doğrudan ya da işbirlikleri aracılığıyla farklı coğrafyalarda faaliyet göstermemize katkıda bulunacak.”  FİGEN ERKAN: GENÇLİK TURİZMİNDE PAZAR LİDERİYİZ

  Mete Vardar'ın ardından kürsüye çıkan Jolly Yur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan ise 2016 performanslarını ve 2017 hedeflerini rakamlarla ortaya koyarken, şirket grubunda yer alan Uni Travel, Jolly Mice ve Jolly Business markalarına dikkat çekti.

  Genç nesilin özgürlükçü tatilleri tercih ettiğini ifade eden Figen Erkan, Jolly Tur'un yılda ortalama 40 bin genci tatile götrüdüğü bilgisini paylaşarak ''Biz uzun yıllardır Jolly Tur'un geleceğindeki hedef noktasının gençler olması gerektiğie inanıyoruz. Bu noktada, gençlik alanında pazar lideriyiz.'' dedi.

  ''İNSANLAR GEZMEK İSTİYOR''

  Çocuklu ailelerin genellikle çocuğuyla birlikte rahat edebileceği kaydırakları bulunan tesislerde deniz, kum, güneş tatilini tercih ettiğini kaydeden Erkan, ''Bir yandan da kültür turları gelişiyor. Çocukları belli bir yaşa gelmiş, artık çocuk sorumluluğundan kurtulan ailelerin ''ben de gezeyim göreyim'' moduna girdiğini görüyoruz.'' dedi.

  ''BİR ACENTENİN BAŞARI KARNESİ KÜLTÜR TURLARIDIR''

  Yurt içinde ve yurt dışında tatile çıkanların tercihleri ile ilgili de bilgi veren Figen Erkan, ''Türkiye içinde en çok tercih edilen deniz, kum, güneş destinasyonları Alanya, bodrum ve Side oldu. Yüzde 17 büyüme kaydettiğimiz yurt dışı turlarında ise en çok İtalya, Orta Avrupa ve Balkanlar tercih edildi. 2017 yılında Slovenya, Avustralya ve Küba'nın da dahil olduğu 6 ülkeye operasyon başlatacağız. GAP bölgesi kapalı olmasına rağmen yurt içi turlarnda yüzde 28 büyüme kaydettik. Kültür turları bizim için önemli. Çünkü kültür turları bir acentenin başarı karnesidir.'' şeklinde konuştu.

  ''PAZARLAMAYA 27 MİLYON LİRA HARCADIK''

  Jolly Tur’un turizmi etkileyen olumsuzlukların bir yansıması olarak sektörün kayıplar vererek daraldığı 2016’da 30 yıldır izledikleri yüzde 100 müşteri memnuniyetine dayalı yapının bir sonucu olarak yüzde 23 büyüme oranına ulaştığını vurgulayan Figen Erkan, 2016 için altı çizilmesi gereken bir diğer başarı olarak dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs ile ortaklık yapmalarını gösterdi. Sektörün oldukça zor bir dönemden geçtiği 2016 yılında yatırım planlamalarından taviz vermediklerine de dikkat çeken Figen Erkan, marketing yatırımlarında yüzde 100 artış hedefine ulaşarak toplamda 27 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini açıkladı. Figen Erkan, “Sektör olarak oldukça zorlu geçen 2016 yılında Jolly Tur, özellikle yatırım hedeflerinden taviz vermeden yola devam etmiştir. Bu yatırımlarda sadece Jolly Tur’un faydası değil, tüm sektörün faydası gözetilmiştir” diye konuştu.

  Figen Erkan, 2017 yılında da yine 30 yıl boyunca olduğu gibi müşteri memnuniyetine ve yenilikçiliğe dayalı istikrarlı büyüme stratejisiyle hareket edeceklerini vurgulayarak, 2017’de 1 milyon kişiyi tatile çıkaracaklarını açıkladı.

  YENİLİKÇİ VE TREND YARATACAK TURLAR, 2017’DE DE HIZ KESMEYECEK

  Figen Erkan, Jolly Tur’un seyahat paketleri geliştirmedeki yenilikçi yapısına da dikkat çekti. 2016 yılında yenilikçi seyahat paketleriyle sektörde trend yaratacak gelişmelere imza attıklarını belirten Erkan, 2017 yılında da yine bu yönde hareket edeceklerini kaydetti. Yurt dışında “İtalya Cortina D’ampezzo”, “Slovenya Kranjska Gora” turları ile kış mevsimini farklı coğrafyalarda deneyimlemek isteyen, ama özellikle de kayak tatilinden hoşlananlara hitap ettiklerini vurgulayan Erkan, “Amalfi Kıyıları” turu ile de deniz tatili ve kültür turunu bir araya getirdiklerini söyledi. Yurt dışında programa aldıkları diğer yeni turlar olarak “Avustralya-Yeni Zelanda”, “Gizemli Ada Sri Lanka” ve “Myanmar”ı gösteren Erkan, Jolly Tur’un iddiasının yüksek olduğu bir diğer alan olan kültür turlarında da yine yeniliklere devam ettiklerinin altını çizdi. “Adrenalin Kapadokya” ve “Orta Karadeniz”i bu yöndeki yeniliklerden sadece ikisi olarak ifade eden Figen Erkan, 2016 yılında günübirlik turlar alanında özel çalışmalara imza attıklarını belirterek, 2017’de bu yöndeki çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Günübirlik turlara, “Bursa Gölyazı”, “Edirne”yi de eklediklerini ifade eden Figen Erkan, kültür turlarındaki bir başka yaklaşımlarını, “her bölgeden her şehirden ulaşım” olarak dile getirdi. 2017 yılında da bu yaklaşımlarının bir soncu olarak Adana hareketli turlar başlatacaklarını açıklayan Figen Erkan, Adana hareketli turlar arasında “Afyon Termal Turu”, “Oylat Termal Turu”, “Uludağ Kayak Turu” ve “Bursa Termal Turu”nun yer aldığını söyledi. Erkan, Jolly Tur’un son derece iddialı olduğu bir diğer alan olarak kruvaziyer turlarını gösterirken, “Avustralya-Yeni Zelanda”, “Tahiti Adaları”, “Uzak Doğu” ve “Güney Amerika” turlarını bu yöndeki yeni paketlerinden sadece birkaçı olarak ifade etti. Erkan, 2017 yılında yeniliklerinin bunlarla sınırlı kalmayacağının altını çizerek, 2017’de farklı alanlarda ses getirecek yenilikleri ve yaklaşımları ortaya koyacakları mesajını verdi.

  20 BİNİN ÜZERİNDE GENÇ, UNITRAVEL’İN FESTİVALLERİNDE BİR ARAYA GELİYOR

  Figen Erkan’ın dikkat çektiği bir diğer konu Jolly Tur’un gençlik markası Unitravel ve bu yönde artık Türkiye’de gençlik kesiminin özlemle düzenlenme tarihini bekledikleri festivaller oldu. Whitefest, Springbreak ve Corporate Weekend gibi festivallerle yılda 20 binin üzerindeki gençlik kitlesine ulaştıklarını vurgulayan Figen Erkan’ın altını çizdiği bir diğer nokta, Unitravel’ın 15 yıldır yurt içinde düzenledikleri festivallerin yanı sıra yurt dışı için de programlar gerçekleştirmesi oldu. Figen Erkan, “Türkiye’de özlemle beklenen üç festival de ortaya koymaktadır ki, Jolly Tur, gençlerin en sevdiği tatil markası.”

  Jolly Tur’un en önemli markaları arasında seyahat hizmetleri ve organizasyon-toplantı etkinliklerinde Türkiye’nin en çok tercih edilen ismi olan Jolly Mice’ı ve otel rezervasyonu-uçak bileti hizmetlerinde Jolly Business’ı gösteren Figen Erkan, “Jolly Business, başarı grafiğini giderek yükselten bir markamız. 2016 yılında yüzde 42 gibi önemli bir büyüme oranına ulaşması ve Türkiye genelinde 209 firmaya hizmet veriyor olması, bunun en önemli göstergeleri arasında” diye konuştu. Figen Erkan, “Jolly Business, çok yakında hayata geçirilecek corporate seyahat modülü üzerinden kendi seyahat hizmetlerini yönetebilecek ve firmalar, bu sistem sayesinde iş seyahati giderlerinde ciddi tasarruflar sağlayabilecek” diye konuştu.


  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 20.11.2016 - 10:01:12 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  BDT ve Rusya'dan Antalya'ya 3.5 milyon turist gelir, para kazanmaya başladık
  Uyanık İngiliz turistlerin yeni kurbanı Yunan otelciler
  'Rusların uzun süredir yaptığı tatil planını bozmaya kimsenin hakkı yok'
  Otelcinin çilesi: Trump markasından kurtulmak için 6 milyon dolar ödeyecek
  Anex Tour ve Muzenidis Travel'a siber saldırı
  Almanya'nın Türklere karşı Schengen tutumu sertleşti
  AtlasGlobal'in İstanbul ve Adana kalkışlı Beyrut uçuşları başladı
  Avrupa'daki durgunluk Rusya ve BDT'de ciddi fiyat rekabetine neden oluyor
  TUI'nin Hurghada ve Marsa Alam kapasitesinde rekor artış
  SunExpress Antalya-Moskova uçuşlarına başladı, sırada Lyon var
  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de patlama
  Turizmde fiyat-talep ilişkisine Marmaris örneği: Ucuzluk da yetmiyor
  Vedat Milör'den Türk restoranlarına ağır eleştiri: Okul yemekhanesi...
  ABD Yüksek Mahkemesi'nden Trump'ın vize yasağına kısmi onay
  Otelcilerden 'uyanık İngiliz turiste' karşı sert önlemler: O tatilleri satmayacaklar
  Fransa’dan online devine 1 milyon euroluk ceza: O uygulamayı durdurun
  Rus TV'sinde tuhaf iddia: Tabakta yemek bırakan Rus turiste 10 dolar ceza
  İspanya'da milli parkta yangın, yerel halk ve tatilciler tahliye edildi
  Kolombiya'da turist botu battı: En az 6 ölü, 31 kayıp
  Antalya Havalimanı son 2 yılın rekorunu kırdı
  Tatilin ilk 2 gününün kaza bilançosu: 42 ölü, 251 yaralı
  5 yılda 5 projeye 5 milyar liralık yatırım yapacak
  Akdeniz'in ünlü plajında köpekbalığı paniği
  Rusya'daki uçak krizinde yeni evre: Yabancı hava yolları devreye giriyor
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2017 sezonundan ne bekliyorsunuz?

  2016 yılı ile aynı olur
  2016'nın üzerine çıkarız
  2016'daki sayılara bile ulaşamayız
  Ücretsiz Abone Olun