İşte Firuz Bağlıkaya'nın binlerce acenteye gönderdiği adaylık mektubu

  22.06.2017 - 09:22:47  Bir önceki genel kurulda üç adayın yarıştığı TÜRSAB genel kuruluna ''TÜRSAB Yeniden'' sloganıyla giren Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya, acentelere gönderdiği bir mektupla yeniden aday olduğunu açıkladı. ''Hep aynı şeyi tekrar ederek farklı bir sonuç çıkmasını beklemek mümkün değildir.'' diyen Bağlıkaya, sorunların kalıcı çözümü için TÜRSAB başkanlığına aday olduğunu duyurdu.
  Firuz Bağlıkaya, aralık ayında yapılacak TÜRSAB genel kurulunda yeniden aday olacağını binlerce acentye yazdığı bir mektupla duyurdu. ''Yükünü acentelere yıkan bir birlik olmaktan çıkıp, acentelerin yükünü taşıyabilen bir TÜRSAB için birlik olmalıyız.'' diyen Bağlıkaya, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

  ''Sorunlarımız artıyor, sektörümüz nefes, mal ve kan kaybetmeye devam ediyor!

  Kurumlar, onu yönetenlerin benimsedikleri yönetim kültürü ile kimlik kazanırlar.

  Demokrasi ve sivil toplum kültürünün henüz olgunlaşmadığı zamanlardan kalma anlayışların TÜRSAB’a giydirdiği mevcut kimlik, bugün karşı karşıya bulunduğumuz sorunları aşmak bir yana, mensuplarını ve hatta tümüyle sektörümüzü, rekabet ettiğimiz ekonomiler karşısında destekleyecek anlayış ve kapasiteden ne yazık ki çok uzakta kalmaktadır.

  Hep aynı şeyi tekrar ederek farklı bir sonuç çıkmasını beklemek mümkün değildir.

  Bizi mutsuz eden bir sonuca katlanmak istemiyorsak, sebepler zincirinde bir şeyleri, bazen de her şeyi değiştirmeye mecburuz. Bu evrensel bir kural, değişmez ilahi bir kaidedir. Değişim olmadan çözüm olamaz.

  'Başaramayanlar gitsin, yapabilecek olanlar gelsin' demek, ilke olarak doğru gözükse de, yeterli görülemez. Artık ihtiyaç duyulan sadece yönetenlerin değişmesi değil, yeni bir vizyonla, yeni bir zihniyetle, yeni bir heyecanla, yeni bir kadronun, sorumluluğu üstlenmesidir.

  Sorunlarımızın önemli bir bölümü tabi ki hukuk yolu ile çözülebilir, ancak; bir dava dilekçesi ile mahkemelerin önüne gitmeden önce, nitelikli bir çözüm paketi ile yasa koyucunun önüne gitmek gerekiyor. Birlik olmanın gücünü, yasa koyucu önünde çözümlerle göstermek, birlikten kuvvet doğurmak gerekiyor.

  Yükünü acentelere yıkan bir birlik olmaktan çıkıp, acentelerin yükünü taşıyabilen bir TÜRSAB için birlik olmalıyız.

  Üyelerinin ticaretini kolaylaştıracağına, yönetenler ve yakın çevrelerinden başka hiç kimseye faydası olmayan ticari faaliyetler yapan anlayış, alıştığımız ve katlandığımız bir anlayış olmaktan çıkmalıdır.

  Sektörümüzün her kademesinde, 40 yıla yakın bir süredir emek vermiş bir meslektaşınız olarak, bunca yılın birikiminden çıkardığım yol ve yöntem önerilerim var. İletişim kurabildiğim pek çok meslektaşımızın da benzer değerde önerileri, çözümleri var.

  Ben, sorunlarımızı aşabilecek çözümlerin var olduğuna ve eğer samimi bir işbirliği içinde olursak mevcut sorunları çözmekten daha ileri adımlar atabileceğimize inanıyorum. 

  Bu amaç ile sorunlarımızı kalıcı olarak çözmek için TÜRSAB başkanlığına adayım.

  TÜRSAB, sadece bizim için değil tüm turizm sektörü için bir lokomotif görevi üstlenebilir. Tüm sektör bizim birliğimize bakıyor. Sorunların çözümünde bizim öncülük etmemizi bekliyor. Bu, hem sektörümüz hem de ülkemiz için çok önemli. Durmak, yerinde saymak, gerilemek, kendini sürekli aynı cümleler ve formüllerle tekrarlamak, hem kendimize zarar vermek hem de ülkemize olan borcumuzu ödememiş olmaktır. Unutmayalım ki biz ilerlersek, turizm ilerlerse, Türkiye de ilerler.

  On binlerce kardeşimizin emeğini ve güzel vatanımızın kıymetlerini, güvensizliğe ve önyargıya heba etmeyelim. Gelin birlik olalım, birlikte kazanalım...

  yakında mübarek Ramazan'ı bitirip bayram günlerine geçeceğiz. Kutlu olsun diyor, daha güzel daha ışıklı ve umut dolu bayramlar diliyorum.

  Selam ve Saygılarımla.''
  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 22.06.2017 - 09:22:47 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Nezih Hacıalioğlu - 22.06.2017 20:21:27
  Gerek mesleki bilgisi, gerek tecrübesi, gerek ülke turizmine katkısı ve enerjisi ile Türsab başkanlığını layıkıyla yapacağına olan inancım sonsuz.Seyahat acentalari umarim bu secim makus talihlerini yeneceklerdir.
  ali aktürk pamukkale - 22.06.2017 22:11:50
  Türsab"ı yarım bilgili kişilerden kurtaracak başkan adayı Firuz Bağlıkayadır.Bilgi birikim, fazlasıyla donanım var, Türsab"ın başına geçmesi ile sadece acentalarımızın değil Türk Turizminede yeni bir sinerji katacagına inanıyorum, Şimdiden hayırlı olsun.
  Mehmet Gem - 22.06.2017 22:25:52
  Seyahat Acenteleri bu seçimin kendileri için köprüden önce son çıkış olduğunu unutmasınlar, birlik beraberlik içinde olsunlar, kişisel çekişme ve kavgalardan uzak dursunlar, sektör zaten yeteri kadar kan kaybetti, hatta bitkisel hayatta bu durumda Firuz Bey" in sorumluluk alarak adaylığını ilan etmesi bu cesareti göstermesi bile büyük bir duruştur. Kanun ile kaybettiklerimizi masa başında devlet ile damat ile kavga etmem nutukları ile yıllardır kaybediyoruz, biz kimseye kavga et demiyoruz, genel kuruldan aldığın yetkiyi kullanarak üye ve sektörün menfaatlerini koru diyoruz bunu bile laf salatası ile birbirine karıştıran Turizm" in T" sini bilmeyen, Yurt dışından bir tane bile turist getirmemiş, İngilizcenin İ" sini bilmeyen sadece taşımacılık yapan bir şahıs ile 19 yılın sonunda bu noktaya geldik. Ya hoca cemaate soracak merhumu nasıl bilirdiniz diye ya da gerçekten bu ülkede turizmciliğin saygın ve itibar görür bir meslek olduğu birilerine gösterilecek. Bununu için sektörün birlik ve baraberlik halinde değişime hazır olduğu mesajını verip, bu dönüşümü gerçekleştirmesi gerekmekte aksi taktirde sonumuz felakat. Hayırlı Bayramlar dilerim herkese Saygı ve Sevgi ile kalın
  Hacı Erdem - 22.06.2017 23:10:56
  Umarım tez zamanda kurtuluruz bu işi bilmeyen yönetimden Firuz beye ve ekibine başarılar
  OĞUZHAN BERÇİN - 23.06.2017 12:42:49
  Firuz Bey aday olmadan önce sektörsel sıkıntıların hepsine hakim birisidir. Uzun süredir verdiği mücadele kendisi için değil, Türkiye Turizmi içindir. Firuz bey"in yayınlamış olduğu deklarasyonu inceleyecek olursanız, kısa sürede ne kadar çok yol katedileceğini anlayabilirsiniz. Her şeyden öte, bu sorumluluğu bilen kişilere emanet etmek, daima ileriye doğru adım atmak demektir. Umarım Fizruz bey en başından beri hak ettiği TÜRSAB başkanlığına gelir. 16 yıllık Turizm çalışanı olarak Firuz bey"e güvenim ve inancım tamdır. Herkese hayırlı bayramlar dilerim.
  Mehmet Can - 24.06.2017 03:06:11
  Firuz Bey ve ekibini destekliyorum.Umarım bu seçim Türsab üyeleri bu yönetimden kurtulur.
  sebahattın coskun - 24.06.2017 16:06:20
  artık degısım zamanı geldı umarım bu yonetım gıder de sen gelırsın fıruz bey destegımız sana yolun acık olsun


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Türkiye Romanya’dan 160 bin paket tur yolcusu bekliyor
  Sadakat programı, yeni kategoriler... Airbnb otel müşterilerinin de peşinde
  Havaalanlarındaki o eziyeti ortadan kaldırmak için çalışma başlatıldı
  Anex Tour 20 Mart sonrası için harekete geçti
  Üç kişinin öldüğü otel yangını davasında otel sahibine tahliye
  DEİK'in Başbakana sunduğu turizm raporunda neler var?
  15 yılda 2.5 milyon misafir ağırladı, partnerlerine teşekkür etti
  'Antalya'da 5. otele gerek yok' dedi, Kıbrıs'a 150 milyon dolara otel açtı
  Marriott: Türkiye yeniden turistlerin gözdesi oldu
  Yunanistan hangi ülkeden ne kadar turizm geliri elde etti?
  Avrupa'da Türkiye rezervasyonları artarken, İspanya 2018'e nasıl başladı?
  TUI İngiltere'de Longman'ın koltuğuna oturacak isim belli oldu
  Hilton Adıyaman'da otel açtı
  TAV 175 milyon yolcuya hizmet verdi, 175 milyon euro kar etti
  Türkiye bu yıl ITB'ye iki bakanla katılacak
  Almanya seyahat pazarı 64.7 milyar euroya ulaştı, işte liderler
  Osman Ayık: Tahsislerin uzatlması sembolik bedellerle yapılmalı
  Bakan açıkladı: Booking.com bu sezon yeniden açılabilir
  Yağcı: Avrupa'daki erken rezervasyonlarda %60-80 artış var
  Bodrum'da 'acı' bir festival başlıyor
  Üç tane beş yıldızlı otelin yatırım teşvik belgesi iptal edildi
  Antalya önemli bir spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor
  Konaklama sektörüne 371 milyon liralık yatırım teşvik belgesi verildi
  Rusya'da bir tur operatörü daha Türkiye operasyonlarına başladı
  Genel Haber Arşivi
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2018  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun