İşte Firuz Bağlıkaya'nın binlerce acenteye gönderdiği adaylık mektubu

  22.06.2017 - 09:22:47  Bir önceki genel kurulda üç adayın yarıştığı TÜRSAB genel kuruluna ''TÜRSAB Yeniden'' sloganıyla giren Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya, acentelere gönderdiği bir mektupla yeniden aday olduğunu açıkladı. ''Hep aynı şeyi tekrar ederek farklı bir sonuç çıkmasını beklemek mümkün değildir.'' diyen Bağlıkaya, sorunların kalıcı çözümü için TÜRSAB başkanlığına aday olduğunu duyurdu.
  Firuz Bağlıkaya, aralık ayında yapılacak TÜRSAB genel kurulunda yeniden aday olacağını binlerce acentye yazdığı bir mektupla duyurdu. ''Yükünü acentelere yıkan bir birlik olmaktan çıkıp, acentelerin yükünü taşıyabilen bir TÜRSAB için birlik olmalıyız.'' diyen Bağlıkaya, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

  ''Sorunlarımız artıyor, sektörümüz nefes, mal ve kan kaybetmeye devam ediyor!

  Kurumlar, onu yönetenlerin benimsedikleri yönetim kültürü ile kimlik kazanırlar.

  Demokrasi ve sivil toplum kültürünün henüz olgunlaşmadığı zamanlardan kalma anlayışların TÜRSAB’a giydirdiği mevcut kimlik, bugün karşı karşıya bulunduğumuz sorunları aşmak bir yana, mensuplarını ve hatta tümüyle sektörümüzü, rekabet ettiğimiz ekonomiler karşısında destekleyecek anlayış ve kapasiteden ne yazık ki çok uzakta kalmaktadır.

  Hep aynı şeyi tekrar ederek farklı bir sonuç çıkmasını beklemek mümkün değildir.

  Bizi mutsuz eden bir sonuca katlanmak istemiyorsak, sebepler zincirinde bir şeyleri, bazen de her şeyi değiştirmeye mecburuz. Bu evrensel bir kural, değişmez ilahi bir kaidedir. Değişim olmadan çözüm olamaz.

  'Başaramayanlar gitsin, yapabilecek olanlar gelsin' demek, ilke olarak doğru gözükse de, yeterli görülemez. Artık ihtiyaç duyulan sadece yönetenlerin değişmesi değil, yeni bir vizyonla, yeni bir zihniyetle, yeni bir heyecanla, yeni bir kadronun, sorumluluğu üstlenmesidir.

  Sorunlarımızın önemli bir bölümü tabi ki hukuk yolu ile çözülebilir, ancak; bir dava dilekçesi ile mahkemelerin önüne gitmeden önce, nitelikli bir çözüm paketi ile yasa koyucunun önüne gitmek gerekiyor. Birlik olmanın gücünü, yasa koyucu önünde çözümlerle göstermek, birlikten kuvvet doğurmak gerekiyor.

  Yükünü acentelere yıkan bir birlik olmaktan çıkıp, acentelerin yükünü taşıyabilen bir TÜRSAB için birlik olmalıyız.

  Üyelerinin ticaretini kolaylaştıracağına, yönetenler ve yakın çevrelerinden başka hiç kimseye faydası olmayan ticari faaliyetler yapan anlayış, alıştığımız ve katlandığımız bir anlayış olmaktan çıkmalıdır.

  Sektörümüzün her kademesinde, 40 yıla yakın bir süredir emek vermiş bir meslektaşınız olarak, bunca yılın birikiminden çıkardığım yol ve yöntem önerilerim var. İletişim kurabildiğim pek çok meslektaşımızın da benzer değerde önerileri, çözümleri var.

  Ben, sorunlarımızı aşabilecek çözümlerin var olduğuna ve eğer samimi bir işbirliği içinde olursak mevcut sorunları çözmekten daha ileri adımlar atabileceğimize inanıyorum. 

  Bu amaç ile sorunlarımızı kalıcı olarak çözmek için TÜRSAB başkanlığına adayım.

  TÜRSAB, sadece bizim için değil tüm turizm sektörü için bir lokomotif görevi üstlenebilir. Tüm sektör bizim birliğimize bakıyor. Sorunların çözümünde bizim öncülük etmemizi bekliyor. Bu, hem sektörümüz hem de ülkemiz için çok önemli. Durmak, yerinde saymak, gerilemek, kendini sürekli aynı cümleler ve formüllerle tekrarlamak, hem kendimize zarar vermek hem de ülkemize olan borcumuzu ödememiş olmaktır. Unutmayalım ki biz ilerlersek, turizm ilerlerse, Türkiye de ilerler.

  On binlerce kardeşimizin emeğini ve güzel vatanımızın kıymetlerini, güvensizliğe ve önyargıya heba etmeyelim. Gelin birlik olalım, birlikte kazanalım...

  yakında mübarek Ramazan'ı bitirip bayram günlerine geçeceğiz. Kutlu olsun diyor, daha güzel daha ışıklı ve umut dolu bayramlar diliyorum.

  Selam ve Saygılarımla.''
  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 22.06.2017 - 09:22:47 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Nezih Hacıalioğlu - 22.06.2017 20:21:27
  Gerek mesleki bilgisi, gerek tecrübesi, gerek ülke turizmine katkısı ve enerjisi ile Türsab başkanlığını layıkıyla yapacağına olan inancım sonsuz.Seyahat acentalari umarim bu secim makus talihlerini yeneceklerdir.
  ali aktürk pamukkale - 22.06.2017 22:11:50
  Türsab"ı yarım bilgili kişilerden kurtaracak başkan adayı Firuz Bağlıkayadır.Bilgi birikim, fazlasıyla donanım var, Türsab"ın başına geçmesi ile sadece acentalarımızın değil Türk Turizminede yeni bir sinerji katacagına inanıyorum, Şimdiden hayırlı olsun.
  Mehmet Gem - 22.06.2017 22:25:52
  Seyahat Acenteleri bu seçimin kendileri için köprüden önce son çıkış olduğunu unutmasınlar, birlik beraberlik içinde olsunlar, kişisel çekişme ve kavgalardan uzak dursunlar, sektör zaten yeteri kadar kan kaybetti, hatta bitkisel hayatta bu durumda Firuz Bey" in sorumluluk alarak adaylığını ilan etmesi bu cesareti göstermesi bile büyük bir duruştur. Kanun ile kaybettiklerimizi masa başında devlet ile damat ile kavga etmem nutukları ile yıllardır kaybediyoruz, biz kimseye kavga et demiyoruz, genel kuruldan aldığın yetkiyi kullanarak üye ve sektörün menfaatlerini koru diyoruz bunu bile laf salatası ile birbirine karıştıran Turizm" in T" sini bilmeyen, Yurt dışından bir tane bile turist getirmemiş, İngilizcenin İ" sini bilmeyen sadece taşımacılık yapan bir şahıs ile 19 yılın sonunda bu noktaya geldik. Ya hoca cemaate soracak merhumu nasıl bilirdiniz diye ya da gerçekten bu ülkede turizmciliğin saygın ve itibar görür bir meslek olduğu birilerine gösterilecek. Bununu için sektörün birlik ve baraberlik halinde değişime hazır olduğu mesajını verip, bu dönüşümü gerçekleştirmesi gerekmekte aksi taktirde sonumuz felakat. Hayırlı Bayramlar dilerim herkese Saygı ve Sevgi ile kalın
  Hacı Erdem - 22.06.2017 23:10:56
  Umarım tez zamanda kurtuluruz bu işi bilmeyen yönetimden Firuz beye ve ekibine başarılar
  OĞUZHAN BERÇİN - 23.06.2017 12:42:49
  Firuz Bey aday olmadan önce sektörsel sıkıntıların hepsine hakim birisidir. Uzun süredir verdiği mücadele kendisi için değil, Türkiye Turizmi içindir. Firuz bey"in yayınlamış olduğu deklarasyonu inceleyecek olursanız, kısa sürede ne kadar çok yol katedileceğini anlayabilirsiniz. Her şeyden öte, bu sorumluluğu bilen kişilere emanet etmek, daima ileriye doğru adım atmak demektir. Umarım Fizruz bey en başından beri hak ettiği TÜRSAB başkanlığına gelir. 16 yıllık Turizm çalışanı olarak Firuz bey"e güvenim ve inancım tamdır. Herkese hayırlı bayramlar dilerim.
  Mehmet Can - 24.06.2017 03:06:11
  Firuz Bey ve ekibini destekliyorum.Umarım bu seçim Türsab üyeleri bu yönetimden kurtulur.
  sebahattın coskun - 24.06.2017 16:06:20
  artık degısım zamanı geldı umarım bu yonetım gıder de sen gelırsın fıruz bey destegımız sana yolun acık olsun


  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Bağlıkaya'dan Antalya'da büyük buluşma: Neden aday oldum?
  Züppelik, fakirleri aşağılama... İngiliz hava yolu şirketine tepki yağdı
  İspanya otelcilik sektöründe 2.48 milyar euroluk dev satın alma teklifi
  Ünlü tatil köyü satılıyor
  Rekor: İstanbul'da 120 bin şişe sahte içki ele geirildi
  Neredekal ile HotelRunner'ın iş birliği otellere ne kazanadıracak?
  İstanbul'da 5 bin otelciye deprem eğitimi
  Cirosunu %40 arttırdı, 2018 erken rezervasyon kampanyasını başlattı
  AKTOB'dan WTM raporu: İngiltere seyahat pazarı için neler yapılmalı?
  Malaysia Airports, Sabiha Gökçen'den çıkıyor mu?
  Otel arazisi 4 milyon liraya ihaleye çıkarıldı
  Yusuf Duru anlatıyor: Turizmde raconu biz keserdik!
  Avrupa Birliği, Türkiye fonlarında kesintiye gitme kararı aldı
  Matador Network, 10 film ve yazılarla Türkiye'yi tanıtacak
  Türkiye seyahat için ikinci en riskli ülkeler grubunda gösterildi
  Unicredit Bank: Türkiye'de dolar yıl sonunda 4.15 olacak
  Erdoğan imzaladı, 'Helal Akreditasyon Kurumu' resmen kuruldu
  THY gayrimenkul işine girdi
  Antalya'nın sorunları ''Kent Konferansları'nda konuşulacak
  İşte Türkiye'nin 2018 yılında acentelere vereceği toplam destek
  İstanbul'da Troya sergisi
  Ünlü tur operatörünün çalışanı 700 bin lirayı zimmetine geçirdi
  Jolly Tur'dan Antalya'da büyük buluşma
  THY ile Do&Co'nun ayrılma nedeni 'şerefiye' mi?
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  2018 sezonunda Avrupa'da durum ne olur?

  Daha da geriye gider
  Bu yılla aynı olur
  2016 rakamlarına ulaşır
  2015 rakamlarına ulaşır
  Belirsizlik hakim
  Ücretsiz Abone Olun