Benzer Haberler:
  '2019'da alkollü mekan yasakları daha da genişleyecek'
  Antalya'da polislere içkili mekan yasağı getirildi
  Lüks restoranda silahlı çatışma, 2 ölü 3 ağır yaralı
  Türk Hava Yolları'ndan 'Heroes' yasağı
  Paris'te bir araç askerlerin üzerine sürüldü, yaralılar var
  Hükümet hala açıklama yapmadı, vatandaş tatili 10 güne çıkardı
  Abhazya'da askeri depoda patlama: 2 Rus turist öldü, 60 kişi yaralandı
  Hain darbe girişiminin yıldönümü: Darbeleri ve darbecileri lanetliyoruz
  Turizmcilerden 15 Temmuz mesajları
  'Hükümet EXPO’nun hesabını veremiyor, çünkü ortada bir fiyasko var'

  İşte dün geceden bu yana Türkiye'de yaşananlar...

  16.07.2016 - 09:38:28  Türkiye, dün gece tarihi gecelerinden birini yaşadı. TSK içinden bir grubun darbe girişimi, ülke genelinde bombalaların patlamasına ve çatışmalara sebep olurken, Başbakan Binali Yıldırım, 161 kişinin hayatını kaybettiğini, 1440 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Yıldırım ayrıca, ''lk bilgilere göre darbecilerden de 20 civarında ölen, 30’a yakın yaralı var. Bu rakamlar kesin değil. İlerleyen saatlerde gerçek rakamlar ortaya çıkacaktır.'' ifadelerini de kullandı. İşte dün geceden bu yana Türkiye'de yaşananlar...  TurizmGüncel

  Güncelleme 12.57:
  Başbakan Binali Yıldırım dün gece yaşanan olaylar sonrasında Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile birlikte açıklama yaptı. Hürriyet'in haberine göre, Yıldırım, "161 şehidimiz, 1440 yaralımız var" derken 2839 askerin gözaltına alındığını duyurdu. Yıldırım, ''Yakalanan askerler vatana ihanetle mi yargılanacak, vatana ihanet gündeme gelecek mi?'' sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

  ''Malum vahim bir olayın sıcaklığı devam ediyor. Tutuklamalar, gözaltılar devam ediyor. İşlenen bu suçun karşılığı yargı sistemimizde tanımlanmıştır. İdam cezası Türk Anayasası’ndan çıkarılmıştır. Yüce Meclis bugün toplanacak ve ülkenin bu ve buna benzer çılgınlıklarla karşı karşıya kalmaması için ne gibi ilave düzenlemeler yapılacaksa üzerinde çalışacağız. İlk bilgilere göre darbecilerden de 20 civarında ölen, 30’a yakın yaralı var. Bu rakamlar kesin değil. İlerleyen saatlerde gerçek rakamlar ortaya çıkacaktır. Fethullah Gülen’in bir terör örgütünün başı olduğu zaten bizim bildiğimiz ve MGK kararı da dahil her türlü iade talebini de yaptığımız birisidir. Dün akşam yaşanan olaydan sonra bu adamın, bu çete liderinin, bu terör örgütü başının arkasında duracak ülke göremiyorum. Bunun arkasında duracak ülke dost değildir, Türkiye’ye karşı savaşım içindedir.''

  --------------------------------

  Türkiye, dün geceyi ayakta geçirdi. Gece yarısına doğru askerlerin Boğaziçi Köpsüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kapattığı, Ankara'da ise sokaklarda askeri hareketliliğin olduğu, jetlerin alçak uçuş yaptığı haberleri gelmeye başladı. Olayın sebebi bir süre boyunca anlaşılamazken, ilerleyen dakikalarda Başbakan Binali Yıldırım'dan 'Bu bir darbe girişimidir' açıklaması geldi. Yıldırım açıklamasında, ''Bir kalkışma ihtimali üzerinde duruyoruz. Bir kalkışma olduğu doğrudur. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti iş başındadır. Bunun iş başından gitmesi ancak milletin kararıyla olur. Bu çılgınlığı yapanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir. Asla pabuç bırakmayacağız. Güvenlik güçleri harekete geçmiştir. '' ifadelerini kullandı.

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın, makamında rehin tutulduğu belirtilirken, Akar, sabah saatlerine doğru yapılan operasyonla kurtarıldı. Üst düzey askeri yetkililerden yapılan açıklamalarda ise askerlere kışlaya geri dönme çağrısı yapılarak, ''TSK demokrasiye her zaman saygı duymuştur.'' denildi.

  ERDOĞAN CANLI YAYINA BAĞLANDI

  Askerlerin başta Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, TRT binası, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Meclis Binası gibi stratejik noktaları kuşatması haberlerinin ardından Facetime ile canlı yayına bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı demokrasi için sokağa çıkmaya çağırdı.

  TRT EKRANLARINDA ‘ORDU YÖNETİME EL KOYDU’ AÇIKLAMASI

  TRT canlı yayınında Yurtta Sulh Platformu imzasıyla bir açıklama okunurken, ‘’Demokrasinin, laik hukuk devletinin bekası adına, ordu yönetime el koymuştur. Belirsiz bir süreliğine sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.’’ ifadeleri kullanıldı.

  İNSANLAR SOKAĞA ÇIKTI

  Kısa bir süre sonra İstanbul ve Ankara sokaklarına çıkanlar tankların üzerine çıktı, hükümete destek çağrısı yaptı. Askerlerin yer yer kitlelerin üzerine ateş açtığı haberleri geldi. İlk açıklamalara göre, olaylarda en az 194 kişi hayatını kaybetti, 1.154 yaralı olduğu bilgisi geldi.

  Adalet Bakanı Bekir Bozbağ, savcılıkların 'darbeci askerler hakkında yakalama kararı çıkardığını' açıklamasının ardından, soruşturmalarda, Türkiye genelinde 1563 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun gözaltına alındığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı, 5'i general 29'u albay 34 askerin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne girmeye çalışan askerler ile yer yer tanklar ile kentlerde dolaşan askerler polis tarafından yaka paça gözaltına alındığı görüldü. Bazı bölgelede ise halk, askerleri linç etti. Halkla asker arasındaki olaylarda bir askerin kafasının kesildiği iddia ediliyor.

  Gece boyunca İstanbul ve Ankara'da jetlerin alçak uçuş yaptığı, kentlerin büyük bölümünde bombaların patladığı belirtiliyor.

  Sabah saatlerinde Diyanet’in emri ile tüm camilerden ezanlar duyulurken, bazı camilerden konuşma yapılarak halk sokağa çıkmaya davet edildi.

  MUHALEFET VE PATRONLARDAN AÇIKLAMA

  Hareketliliğe dair açıklamalar yapan muhalefet partileri CHP, MHP ve HDP, ne olursa olsun demokrasiye vurulan darbenin karşısında olduklarını ifade etti. TÜSİAD da bir açıklama yaparak demokrasinin karşısında yer alan her hareketin reddedilmesi gerektiğini kaydetti.

  TMMM’YE BOMBA

  İlerleyen saatlerde ise TBMM Binası’na bombalı saldırı yapıldığı haberleri geldi. Defalarca bomba atılan Meclis’te bulunan milletvekilleri arasında yaralananlar olduğu belirtilirken, konuya dair açıklama yapan vekiller sığınağa indiklerini ve büyük korku yaşadıklarını ifade etti.

  ERDOĞAN İSTANBUL’A İNDİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağı gecenin ilerleyen saatlerinde Dalaman'dan havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Burada bir açıklama yapan Erdoğan, şunları söyledi:

  ‘’TSK içerisindeki bir azınlık ülkemizin beraberliğini kabullenmeyen bu grup paralel devlet yapılanmasının kendisiydi. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir. Vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. Biz bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Bu yola kefenimizle çıkmışız.

  Bu silahlı kuvvetlerimizin temizlenmesine yol açacak bir harekettir. Yüksek Askeri Şura öncesinde bu hareketin yapılması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi biliyordu.

  ‘BEN AYRILDIKTAN SONRA MARMARİS'İ BOMBALAMIŞLAR’

  Ben Marmaris'teydim. Ben ayrıldıktan sonra oraları bombalamışlar. Şu anda yapılan hareket bir ihanet hareketidir, bir ayaklanma hareketidir.

  Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Genelkurmay Başkanımızın durumunu şu anda bilemiyorum.

  ‘BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER’

  Ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini de tabii çok ağır ödeyecekler. Bunu peşinen söyleyeyim. Bu silahlar size bu millet tarafından verildi. Bunun bedelini de faturasını da ağır ödersiniz.
  Sizler bizim Mehmetçiğimizsiniz. Size verilen silahları milletimize doğrultursanız bedelini ödersiniz. Ordumuz temizdir, silahlı kuvvetlerimizin tertemiz haline leke getirilmemesi lazım.

  ‘SONU İYİ OLACAK’

  Yargı tutuklamaya başladı. Bugün bu iş başladı, devam edecek. FETÖ de bir terör örgütüdür demiştik. Aynı zamanda silahlı bir terör örgütü olduğu ortaya çıktı. Bizler görevimizin başındayız. Sonuna kadar bu görevimizi sürdüreceğiz. Sonu iyi olacak.’’

  MARMARİS'TEKİ OTELE BOMBA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında da değindiği gibi, Erdoğan Marmaris’teki otelinden ayrıldıktan sonra otele de operasyon yapıldığı, asker ile polis arasında uzun süre çatışma yaşandığı öğrenildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi gününden bu yana Grand Yazıcı Club Turban’da tatil yapıyordu. Olayların başlamasından saatler sonra aynı gruba ait Grand Yazıcı Mares’te açıklama yapan Erdoğan, İstanbul’a gitmek üzere ayrıldıktan yaklaşık 1.5 saat sonra askerler helikopterle geldikleri Grand Yazıcı Club Turban’a bomba attı. Askerlerle polisler arasında bu iki otelin hemen yakındaki üçüncü bir otel olan Case De Maris’te çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre 2 polisin şehit olduğu çatışma bir süre devam etti. Askerler daha sonra helikopterle bölgeden uzaklaştı.

  İlerleyen saatlerde polis ile askerler arasındaki şiddetli çatışmalar sürerken, polisin pek çok noktada kontrolü ele geçirdiği, Boğaziçi Köprüsü de dahil olmak üzere askerlerin teslim olduğu aktarıldı.

  Ankara’da başta Genekurmay Başkanlığı, Meclis ve bakanlık binalarının olduğu bölge başta olmak üzere İstanbul ve Ankara’da çatışmalar yer yer devam ediyor.

  Başbakan Binali Yıldırım'ın saat 11:00'da Çankaya'da açıklama yapacağı belirtiliyor.  Haberi Paylaşın :
  Bu haber 16.07.2016 - 09:38:28 tarihinde eklendi.

  Kullanıcı Yorumları

  Kayıtlı yorum bulunamadı...

  Yorum ekleyin  Adınız :  

   

  Güvenlik Kodu :
  Yenile


   
  Diğer Başlıklar:
  Güray Group, Sheraton Otel ve Rezidans projesi için Marriott ile el sıkıştı
  Türkiye'nin ilk turizm fotoğrafçısı: Othmar Pferschy
  İşte IHG'nin 'orta segment üst kalite' yeni otel markası: Avid Hotels
  Rusya'dan tur operatörleri ve charter şirketleri için yeni düzenleme
  Yeni bir küresel otel organizasyonu kuruldu
  Nizamettin Şen görevi bıraktı, ALTAV'ın yeni başkanı Yeliz Gül Ege oldu
  12 yeni otel daha geliyor, İstanbul yatırımlarda yeniden zirvede
  Rusya Federal Güvenlik Servisi'nden Türk şirkete baskın
  Türkiye liderliğinde 'Kültür ve Turizm Komitesi' kurulacak
  TÜRSAB'da dengeler değişiyor, Asya BYK da 'Firuz Bağlıkaya' dedi
  Türk kökenli Alman vekilin seçim vaadi Türkiye'ye seyahat uyarısı
  'Bu denklem çözülmeden farklı turizm modellemesi yapmak vakit kaybı'
  'Türkiye Arap turizmiyle bir yere gidemez!'
  İşte 1 milyon lira ve üzeri vergi borcu bulunan turizm şirketleri
  Hayri İçli'nin otellerine icra takibi
  'Rus ve Ukraynalı oligarklar Güney Kıbrıs'a 4 milyar euro kazandırdı'
  27 bin 836 lira sermayeyle turizm şiketi kurdu, 2016 cirosu 8 milyonu aştı
  'Ya kadın turiste yapılsaydı?'
  Antalya'da tur otobüsü şarampole yuvarlandı, 5 ölü 27 yaralı var
  Kurtulmuş: Almanya'daki Türkiye karşıtı söylem turisti fazla etkilemedi
  'Batı Avrupalı turist gelmeden turizm rakamları eski seviyeye ulaşmaz'
  Bir otel yöneticisi nasıl başarılı olur?
  '2019'da alkollü mekan yasakları daha da genişleyecek'
  Ruslardan Türkiye'ye 'koksakiye karşı yeterli önlem almıyor' suçlaması
  Genel Haber Arşivi
  Bizi Takip Edin
  Facebook Twitter
  HER HAKKI TURİZMGUNCEL.COM'A AİTTİR   ©   COPYRIGHT 2017  ||  Genel RSS  || Güncel RSS  || Sektörel RSS  ||  Marka INTERACTIVE
  Anket
  Otelinizin satış fiyatı geçen yıla göre nasıl değişti?

  Yüzde 20 daha düşük
  Yüzde 10 daha düşük
  Geçen yılla aynı
  Yüzde 20 daha yüksek
  Yüzde 10 daha yüksek
  Ücretsiz Abone Olun